Kolejny sukces GARDY !

6

Ostrowiecki Klub Sportów Walki „Dragon” był w dniach 06-08.06.2014 organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów i Weteranów w kick-boxingu w formułach pointfighting i light-contact.
Na zawody do oddalonego o 70 km od Nowej Dęby Ostrowca Świętokrzyskiego zjechało 40 klubów z całego kraju, w tym Garda N.D. by rywalizować o miano najlepszych w Polsce juniorów. Jakub Zbyrad, 16-letni gimnazjalista z Cygan reprezentował swój klub w kategorii -74 kg L-C juniorów zdobywając III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski!!!
By osiągnąć ten sukces pokonał jednogłośnie Mateusza Kitę z Gwardii Zielona Góra, nastepnie Sebastiana Chmieleckiego z Akademii Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno, by ulec w zaciętym półfinałowym pojedynku Marcinowi Polakowi wychowankowi trenera Tadeusza Dudy z Zielonej Góry. Jakub Zbyrad systematyczną pracą na treningach i wytrwałością w dojazdach z Cygan do nowodębskiej Gardy pokazał,że to dopiero początek wielkich sukcesów.

———————————————————————————————-

6 KOMENTARZE

  1. Gratulacje . Mam tylko jedno pytanie czy nie boicie się panowie urazów mózgu na starość . Jak również kontuzji stawów .Toz to wielce kontaktowy sport .

  2. Nie każdy kto trenuje kickboxing musi startować w zawodach, czy nawet sparować na treningach.Na poczatku trenuje się ogólną sprawność fizyczną, koordynację, pracuje się nad kondycją wydolnosciową organizmu, bardzo ważnym elementem jest rozciaganie. A jak już sie chce startować i sparować to trenuje się w kaskach, ochraniaczach.Stawy są rownież narażone na kontuzje i zniszczenie podczas zwyklego biegania i jesli by wychodzić z takiego zalozenia to lepiej nic nie robić… Nie mylić rekreacyjnego uprawiania sportu od zawodowego!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here