Koncert „Songs from Yesterday” – Mietek Szcześniak, Krzysztof Herdzin Trio

1

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza na koncert znakomitego wokalisty Mieczysława Szcześniaka z towarzyszeniem Trio Krzysztofa Herdzina, który odbędzie się 24 stycznia 2016 r. (niedziela) ogodz. 19:00 w sali widowiskowej SOK. Artyści zaprezentują utwory z płyty „Songs From Yesterday” – to z jednej strony hołd złożony wykonawcom światowego formatu, z drugiej spotkanie dwóch znakomitych artystów, którym muzyka daje ogromną radość.

 

Mieczysław Szcześniak to artysta wyjątkowy, jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie, cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt – solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje „Dumka na dwa serca” (w duecie z Edytą Górniak), „Przytul mnie mocno”, „Zaczekam”, „ No co ty na to?”, „Spoza nas”, „O niebo lepiej”, „Twoja miłość”, czy „Kocham” na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca „Bursztynowego Słowika” i wielu innych cennych nagród. Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i wybitnym umiejętnościom wokalnym (soul, pop, jazz, gospel) Mieczysław Szcześniak niejednokrotnie był uznany za najlepszy głos męski w kraju. Artysta ceniony jest za dynamikę i energię oraz pozytywny przekaz i liryzm trafiający wprost do serc słuchaczy.

 

W październiku 2015 r. wydał płytę zatytułowaną „Songs from Yesterday” ,którą nagrał razem z pianistą Krzysztofem Herdzinem. Na krążku znalazły się piosenki z repertuaru takich wykonawców, jak m.in. The Beatles, Stevie Wonder, The Rolling Stones w interpretacji duetu. Muzycy zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko, decydując się na utwory z repertuaru największych wykonawców muzyki rozrywkowej.  Usłyszymy zarówno przeboje-sztandary, takie jak „Satisfaction”, „Yesterday” i „Tears In Heaven”, ale również piosenki dużo mniej oczywiste, których odkrywanie sprawia wielką przyjemność. To swoista  podróż artystów w świat muzycznej młodości, a w niej takie przystanki jak; „Imagine”, „Alfie”, „Whot’s goin 'on”, „Over The Rainbow” czy „This is not America”. Wystąpią na nowodębskiej scenie: Mieczysław Szcześniak – wokal, Krzysztof Herdzin – fortepian, Robert Kubiszyn – kontrabas , gitara basowa, Cezary Konrad – perkusja.

 

Zapraszamy na niezwykłe muzyczne wydarzenie! Bilety w cenie 50 zł. można już  nabyć w godzinach pracy kasy SOK (poza poniedziałkami i czwartkami) lub sekretariacie SOK (poniedziałek-piątek w godz. 8:00-16:00)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here