Koniec problemów z windą do przychodni? Brak informacji o kolejnych awariach

7

Pod koniec 2014 roku przy budynku Przychodni Zdrowia znajdującej się przy ulicy Jana Pawła II 4 zamontowano windę, która miała zwiększyć dostępność do budynku dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pomijając fakt, że osoby niepełnosprawne w dalszym ciągu mają utrudniony dostęp do Przychodni (brak dojazdu samochodem do windy), w trakcie eksploatacji urządzenia okazało się, że jest ono wysoce awaryjne. Dochodziło do częstych blokad co skutkowało uwięzieniem korzystających. To z kolei sprawiało, że osoby udające się do Przychodni wolały „nie ryzykować” podróży windą. Stawiało to pod znakiem zapytania sens wydatkowania 220 tysięcy złotych.

Ostatecznie po wielu interwencjach mieszkańców w nowodębskim urzędzie, i wielu interwencjach nowodębskiego urzędu u wykonawcy windy, udało się rozwiązać problem. Z informacji uzyskanych z nowodębskiego magistratu wynika, że ostatnia odnotowana awaria miała miejsce 12 stycznia 2016 roku. Wtedy to wykonawca windy przystąpił do kompleksowych prac gwarancyjnych i wymienił sterownik napędu drzwi kabinowych. Jak się okazało to właśnie ten element odpowiadał za częstą niesprawność urządzenia.  Urząd zapewnia, że od tego czasu nie zanotowano żadnych informacji o zablokowaniu się dźwigu.

7 KOMENTARZE

  1. Sterownik?To dźwig osobowy z którego korzystają chorzy.Nie zawsze zdąrzą wejść do kabiny dźwigu w określonym czasie.Po określonych np.trzech,zapisanych w sterowniku próbach zamknięcia drzwi szybowych zostaje to odczytane jako awaria i dźwig zostaje zatrzymany w trybie awaryjnym.Tu tkwił problem a nie w złym sterowniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here