Majówka przy Zybury

1

27-05-2013

23 maja 2013r. w Zespole Placówek Oświatowych w Nowej Dębie odbył się I Piknik Rodzinny pod hasłem „Majówka przy Zybury – Trzy Godzinki dla Rodzinki”.

W imieniu organizatorów wszystkich uczestników powitał Dyrektor szkoły mgr Dariusz Siudem. „Integracja na linii nauczyciele – uczniowie – rodzice jest trendem w całej współczesnej Europie, więc i my nie możemy pozostać w tyle” – powiedział Pan Dyrektor. Majówka została zorganizowana dzięki wspaniałej współpracy oraz Nowodębskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego, rodziców oraz pracowników szkoły. Połączenie sił wszystkich organizacji przyniosło znakomite rezultaty. Pogoda nie była wymarzona, ale humory dopisywały.

Piknik miał charakter integracyjny. Spotkaliśmy się, by podzielić się z całą społecznością szkolną tym, co dobrego dzieje się w naszych zespołach klasowych. Dlatego na scenie zaprezentowali się kolejno wychowankowie przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej, a następnie młodzież gimnazjalna. Okazało się, że do naszej placówki uczęszcza wielu uczniów wszechstronnie uzdolnionych. Przedszkolaki zachwyciły wszystkich bardzo bogatą częścią artystyczną oraz wspólnym tańcem Gangnam Style. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali pastisz słynnego programu telewizyjnego „Mam Talent”, w którym pochwalili się swoimi talentami: wokalnymi, muzycznymi, aktorskimi, tanecznymi i sportowymi. Zespół taneczny gimnazjum „Fair play” przygotował dwa układy taneczne, zdobywając aplauz publiczności, wokalnie uzdolnione uczennice zaśpiewały piosenkę anglojęzyczną, a skecze koła teatralnego, wywołały salwy śmiechu wśród zgromadzonych.

Na odwiedzających naszą szkołę w tym dniu gości, uczniów i rodziców czekało wiele atrakcji. W trakcie trwania pikniku można było podziwiać nie tylko występy uczniów, ale także nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy potrzebującym. Na boisku do sportowej rywalizacji w kilku konkurencjach stanęli: uczniowie i rodzice. Dzieci mogły do woli wyskakać się na trampolinie, pobawić się w suchym basenie i pozjeżdżać na zjeżdżalni, w przerwach zajadając watę cukrową i popcorn. W przerwie między występami młodzieży odbyły się pokazy ratownictwa medycznego Pogotowia Ratunkowego i Technicznego w wykonaniu Straży Pożarnej z Nowej Dęby. Oprócz wspaniałych atrakcji ruchowych podczas festynu można było również spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez nasze mamy, napić się kawy oraz darmowej herbaty. Uczestnicy festynu mieli szansę uzupełnienia sił pysznymi kiełbaskami z grilla i smaczną grochówką, które były dziełem restauracji „Dębianka”.

Każdy z uczniów mógł znaleźć coś dla siebie. Jeśli znudziły go zabawy ruchowe, mógł podejść do studia wizażu, a tam uczennice Technikum Usług Fryzjerskich z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie malowały na jego twarzy niesamowite kolorowe „małe dzieła sztuki”. Wszyscy chętni mogli na pamiątkę zakupić dla siebie za przysłowiową złotówkę prace dzieci oraz dzieła pań ze świetlicy szkolnej. Przez cały czas trwania zabawy ducha walki dodawał wszystkim niezastąpiony klaun. To on zabawiał zgromadzonych, zachęcał do zakupienia pamiątek po majówce, swoimi żartami sprawił, że bawiliśmy się znakomicie.

Piknik Rodzinny okazał się dla dzieci źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Istotne było to, że mogły czynnie, z udziałem rodziców, uczestniczyć w zabawach i wielu ciekawych konkurencjach. Atmosfera była naprawdę rodzinna.Mamy nadzieję, że tego typu impreza organizowana w naszej szkole po raz pierwszy wejdzie już na stałe do kalendarza imprez. Zorganizowanie takiej imprezy w szkole było możliwe dzięki ludziom o wspaniałych sercach, którzy rozumieją potrzebę organizowania takich akcji. Wszystkim rodzicom i tym, którzy w jakiś sposób przyczynili się do organizacji naszej imprezy BARDZO DZIĘKUJEMY.

Zespół Placówek Oświatowych w Nowej Dębie
BOJS

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here