NALP: Protest rozpatrzony

70

Informacja w sprawie zgłoszonego protestu kierowników drużyn
FB DESIGN oraz STREFA 11 po II kolejce rozgrywek.

W związku ze złożonymi protestami kierowników drużyn FB DESIGN oraz STREFA 11 informujemy, że po ich rozpatrzeniu organizator NALP podjął następującą decyzję:

1) pozytywnie rozpatrzono protest kierownika drużyny STREFA 11.

Decyzja organizatora NALP: na drużynę FB DESIGN nałożono karę finansową w wysokości 200 zł płatną do pierwszego meczu rozpoczynającego III kolejkę spotkań oraz zawieszenie zawodnika wskazanego (dowolnego) przez kierownika drużyny na jedną kolejkę spotkań. W przypadku nie uiszczenia opłaty przez tą drużynę mecz zostanie zweryfikowany wynikiem 5-0 dla drużyny STREFA 11 oraz zostanie zawieszony zawodnik wskazany przez organizatora NALP.

UZASADNIENIE: Zastosowanie opisanej sankcji było skutkiem gry w drużynie FB DESIGN trzeciego zawodnika (w jednym czasie) zgłoszonego do rozgrywek OZPN i PZPN, która to mogła przyczynić się do zmiany wyniku meczu (Regulamin NALP Rozdział IV pkt. 3a oraz 3b cyt. „w czasie trwania meczu w drużynie (na parkiecie) może przebywać – grać tylko i wyłącznie dwóch zawodników o których mowa w pkt 3 a”).

2) pozytywnie rozpatrzono protest drużyny FB DESIGN.

Decyzja organizatora NALP: na drużynę STREFA 11 nałożono karę finansową w wysokości 100 zł płatną do pierwszego meczu rozpoczynającego III kolejkę spotkań oraz zawieszenie zawodnika tej drużyny Adama Wilka na jedną kolejkę spotkań. W przypadku nie uiszczenia opłaty w podanym terminie z udziału w rozgrywkach NALP zostanie wykluczony zawodnik Adam WILK do końca ich trwania z jednoczesnym skreśleniem tegoż zawodnika z listy zawodników zgłoszonych.

UZASADNIENIE: Zastosowanie opisanej sankcji jest wynikiem niesportowego zachowania się w czasie trwania drugiej połowy meczu (zawodnika Adama Wilka) w szczególności wtargnięcie na boisko oraz podjęcie czynności mogących skutkować kontuzją zawodnika drużyny przeciwnej, które to jest sprzeczne z etyką sportową i rzuca cień na dobre imię sportu (Regulamin NALP Rozdział XIV pkt. 7 cyt. „Zawodników zachowujących się niesportowo (…) organizator może ukarać w zależności od wykroczenia karą odsunięcia od 1 meczu do wykluczenia z rozgrywek do końca sezonu włącznie).

Organizatorzy NALP zaznaczają, że każde tego typu zachowania będą konsekwentnie sankcjonowane z uwagi na to, iż rozgrywki te mają na celu propagowanie podejmowania sportowych zmagań. W szczególności zachowania niesportowe wobec zawodników drużyn przeciwnych, sędziów, kibiców itp. będą z całą stanowczością potępiane. Wpłacone przez kierowników drużyn środki zwiększą pule przeznaczoną na nagrody.

Wszystkich sympatyków NALP serdecznie zapraszamy do kibicowania ulubionej drużynie.

Organizatorzy NALP


KORESPONDENCJA DRUŻYN:

1) Protest złożony przez FB DESIGN
2) Protest złożony przez STREFA 11

70 KOMENTARZE

 1. no to co w związku z tym FB Desing traci punkty czy nie???i dlaczego Damian Mysiak niby został ukarany skoro już nie gra w Komorowie ?????bo z tego co wiem to niby o niego się rozchodzi.

 2. Brawo dla Organizatorów .bardzo mądre rozwiązanie dla jednych kara za głupotę a dla drugich za pychę i przestępstwo przeciw regulaminowi .Ukarałbym także Dezamet za przekleństwa podczas meczu. czy To że jest sędzia pracownikiem to Pabian może klnąc jak cham przy dzieciach ?jeszcze jest sprawiedliwość w tym kraju ?
  Dobrze się stało bo może będzie więcej kultury i sportowego zachowania ./////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 3. mam pytanie bo u nas krucho z kasą kto może niech wesprze FB bo jak było widać Mysiu to znowu nie robił takiego szumu na boisku,a kolega Wilk ze Strefy to niezły konfi jest .Ciekawe czy podobne akcje ma na swoim koncie w organach ścigania.CH.W.D.P i K. Niedość że nie ma pracy to jeszcze kase ciągną jak młode ciele.
  pozdrowienia dla wszystkich drużyn trzymających fason a frajerom wiecie co:@

 4. spoko wplaca 200 zl i maja 3pkt .to czyli mozna grac w 3,4 nielegalnych zawodnikach a pozniej zaplacic jakas tam kare pieniezna i tak do celu az po mistrzostwo??? brawo dla organizatorow!!!!!!!!!!!!!

 5. pajacu.a co do słów nielegalni to może ty jesteś z przemytu a tzry punkty zasłużone .niewiem czy byłes na meczu ale chłopaków tak grających z taką determinacją już dawno nie widziałem.Ajak jakieś tam dwie stówy to dla ciebie nic to wspomóż ludzi bo uwierz mi że takich nie brakuje wnaszym społeczeństwie Nowodębskim.Rozejżyj sie wokól siebie zarobiony cwelu:@

 6. Szanowna drużyno strefa 11 protest Wasz powinien służyć do jako papier do zakręcenia śledzia nie wiem na jakiej podstawie została ukarana druga drużyna.Czyli FBDesign .Protestujecie przeciwko czemu? Ano temu że grało trzech zawodników w tym samym czasie.O głupoto ludzka.to jak miało być.Wasz protest w tej formie powinien być odrzucony ,po prostu to śmieć i lekceważenie organizatorów ,kibiców, prawa i regulaminu FUSALU .Organizatorzy widzę że wykazali ogrom dobrej woli i zrozumienia.Kara za taki protest nie powinna mieć miejsca pomimo tego że wszyscy wiemy że błąd drużyny był ewidentny.Ale Panie kapitanie radzę następnym razem nagryzmol pan coś sensownego i merytorycznie spójnego z regulaminem aby Organizatorzy nie musieli się domyślać o co Panu w tej dużej główce chodzi. Kara finansowa dla chłopców z FBD to najdotkliwsza z kar gdyż jak wiemy nie należą do najbogatszych ,ale nie martwcie się chłopaki macie swój Fanklub i POMOŻEMY .Niech Wasza gra dalej nas kibiców bawi :).ZA HONOR ZA ! ZA SPORT! ZA SPONSORA ! HEJ !.:)

 7. strefa grała słabiej i nawet jakby mysiaka nie było to wynik byłby taki sam. obie ekipy złamały regulamin i obie zostały ukarane. moim zdaniem kary są wysokie. przy czym wiadomo, że eliminacja adasia z boiska to żadna strata. Adaś wpadł na boisko i prawie rozpętał bijatykę. Mogło się to skończyć fatalnie. Na szczęście do niczego poważnego nie doszło. Dobrze, że są emocje, że drużynom zależy. Ale czasem warto odpuścić. to jest zabawa.

 8. [size=20][b]ENTLICZEK PĘTLICZEK TRELE MORELE PROTEST WILKÓW JEST NIE WAŻNY – ZOSTAŁ ZGŁOSZONY POZA REGULAMINOWYM TERMINEM 15 TO DZIEŃ PO TERMINIE HA HA [/b][/size]TRZEBA CZYTAĆ REGULAMINY

 9. W proteście drużyny Strefa 11 jest błąd w nazwie drużyny przeciwnej. Jest napisane "FB Desing" a nazwa tego zespołu to "FB Design" :P. Ogólnie ten protest jest nie po "polskiemu" i właściwie nie wiadomo przeciwko czemu p. Wilk protestuje ;P Przeciwko trzem zawodnikom? Protest oparty na tym że "wiadomo o co chodzi i organizator się domysli". Moim zdaniem powinien być odrzucony bo ten bazgroł to kpina :)

 10. ba …. no troszkę się chłopcy ze Strefy nie postarali z tym protestem napisane jest jak na kolanie powinni się choc troszke postarać skoro mieli aż takie pretensje…. no ale widać co kto reprezentuje :D

 11. To totalna olewka,PRZEZ PANA KTÓRY TO PISAŁ przeciwnika ,organizatorów i kibiców .Po co było sie wygłupiać z protesteml [b]LASOWIACKA ZAWIŚĆ [/b].:(?

 12. nie kłócić się tylko grać!! przelać swoje nie zadowolenie i złość na boisko (oczywiście uwzględniając grę Fair Play ) może organizatorzy pomyślą nad końcową nagrodą Fair Play dla drużyny bądź zawodnika?

 13. Ty Don Quijote z tego co wiem to z Leszkiem Pabianem wódki nie piłeś i kolegą jego nie jesteś.Szanuj innych w swoich wpisach. A sędziowie to niech zaczną dobrze wykonywać swoje zadania bi inaczej łaciny jeszcze troszkę posłuchasz.Każdy jest mocny w buzi kryjąc się za nickiem.

 14. Panowie czy byliście kiedyś na jakimś maczu na którym nie padają wycinki z łaciny???? Ja a jeszcze nie. To jest walka,emocje,rywalizacja. A sędziowie (w szczególnosci ten grubszy) nie pomagają w tym aby napięcie nerwów zmniejszyć wręcz przeciwnie. Swoją stronniczością wywołują takie zachowania.Byłem i widziałem jak gwizdali…

 15. Racja lecz od pewnych ludzi wymagamy przykładu .Co innego17 letni gracz ze szkolnej a co innego ten Pan .Kultury tego Pana chyba nie trzeba uczyć a jednak trzeba .:|

 16. [b][size=16]ten don kujot to potrafi tylko z dziewczynami się bić, a jak która jest lepsza to wyzywa ją od szmat i zagania do garów bo tam jet miejsce dla kobiet. Tak niejeden raz powtarzał[/size][/b]

 17. Takie czasy że samo dbanie o dom to za mało. Czesto kobiety nie robią nic więcej bo mają właśnie takie alibi. Wymagania niestety są większe. Jak kobiety temu nie próbują sprostać to są zostawiane. Lub wyzywane ( tego nie popieram, lepiej ją zostawić ).

 18. DQ i ratusz:)
  masakra:( ja już gotów uwierzyć byłem że to jakiś byznesmem. a tu masz:) burak i to jescze nie wiadomo jakiej płci:)
  oj palancie łopatki będą i tyle
  marek jak PERON w Argentynie ,,sitwa finansowo polityczna" :)
  prawie z krzesła spadłem fantazja:) jest od tego

  3mamqciki

 19. [b]O tej porze, w sobotę, na tym forum to tylko wyłysiałe maczo aktywują się i to takie którym żona pozwoliła usiąść przed monitorem bo sama ogląda "mam talent" czy inny brazylijski serial. Stąd pewnie takie deklaracje jak tego śledzia spod # 31 czy 34. Cóż, marzenia nie kosztują….tyle że ręka trochę jest nadwyrężona[/b]

 20. [size=16][b]Marecki wywal dla przykładu chamskie komentarze to przynajmniej niektóre ŁOSOBY zrozumieją, że to nie OBORA. [/b][/size]…. do niczego to nie doprowadzi.

 21. zgasza się !!!! …….. co innego dyskusja na jakiś temat a co innego opisywanie kto jakiego ma, z kim śpi i co komu robi……….. a co mnie to KURNA CHATA obchodzi !!!!

 22. a jak dla mnie forma protestu strefy 11 nie ma tu wiele do rzeczy. Być może był on złożony 'na szybko' bezpośrednio po meczu. Być może został on złożony po wcześniejszym wyjaśnieniu problemu organizatorowi. Jeśli tak to stanowił swoistą formalność więc ja nie widzę problemu. Uważam oba protesty za uzasadnione, kary za uczciwe a komentarze co poniektórych tutaj za uszczypliwe :) Ale za to emocje rosną tak samo tutaj jak i na Hali ZS nr 1 ;) do zobaczenia we wtorek!

 23. zgadzam się z sajgonem…… forma protestu STREFY nie ma nic do rzeczy i to akurat nie jest ważne. Jeżeli chodzi o kary to każda drużyna ma wybór i to uważam za bardzo dobre rozwiązanie i może uda się ostudzić zapędy nadpobudliwych.

 24. Sa kary dla obydwu drużyn i dobrze ze sie tak stalo.Lecz FB Design nie gral caly czas tymi 3 zawodnikami na boisku z tego co pamietam Mysiak często zmieniał sie z osobami siedzącymi na ławce rezerwowych, po nastepne bylem na ostatnich paru meczach Komorowa i naprawdę zawodnika z nazwiskiem mysiak nie bylo na boisku,może mieć karte zawodnika ale nie gra wiec moim zdaniem kara jest za wysoka.pozrdawiam

 25. strefa 11 vs. media-tel : 2-8
  tytan vs. superpartia : 12-0
  dezamet vs. trans kołodzieje :19-1
  turbo banda vs. pub 79 :3-3
  fb design vs. ufo patrol :22-3

 26. Turbo to dobre chłopaki którzy świetnie grają w gałę więc będzie dobry mecz:) Jeżeli nie my to oni, jeżeli nie oni to Getto!!!! Pozdro do 20.30:D

 27. W czym Ci przeszkadza Dezamet. Podlapales temat i drazysz jakiś śmieszny wątek. Zawsze Ci co dobrze grają to odrazu są źli. Idź pograj z nimi to sprawdzisz co potrafisz. Dezamet zle, Media Tel tez nie pasuje. Wygrywa lepszy.

 28. Weź się ogarnij a gdzie Ci napisałem że Dezamet albo Media są jacyś nie tacy?????a taki z ciebie kibic, pewnie jeden z tych lizo****ów jesteś bez własnego zdania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here