Niebezpieczna kolizja na przejeździe kolejowym w Krzątce

5

Około 1,5 metra  przed nadjeżdżającym pociągiem zatrzymał się kierowca ciężarówki, który nie zauważył opuszczonych zapór przed przejazdem kolejowym w Krzątce.  Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. 57-letni kierowca był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj na odcinku drogi wojewódzkiej numer 875 relacji Majdan Królewski-Bojanów, na strzeżonym przejeździe kolejowym w Krzątce. Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca samochodu ciężarowego marki Daf wraz z naczepą na krórej przewoził drzewo, prawdopodobnie nie zauważył dwóch pojazdów, które zatrzymały się przed opuszczoną zaporą kolejową. 57-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego chcąc uniknąć zderzenia wjechał  na przeciwległy pas ruchu uszkadzając jeden z samochodów i dwie zapory kolejowe. Ciężarówka zatrzymała się około 1,5 metra przed nadjeżdżającym pociągiem towarowym. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Policjantom wyjaśnił, że się zagapił.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia i ciężarówki. W związku ze spowodowaniem zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 57-letniemu kierowcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi kolbuszowska jednostka.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here