Nieznany termin modernizacji strefy

29

16 marca w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie przedsiębiorców z władzami miasta i przedstawicielami Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Głównym tematem spotkania był projekt modernizacji nowodębskiej strefy.

W chwili obecnej powiat tarnobrzeski w porozumieniu z gminą przygotowuje projekt modernizacji ulicy Kościuszki. Gmina przystąpiła do prac nad projektem modernizacji strefy. Miałby on obejmować modernizację dróg, oświetlenia i budowę chodników. Przedsiębiorcy zwrócili się o udostępnienie im dokumentacji aby mogli w porę nanieść swoje uwagi.

Na pytanie kiedy ten projekt zostanie zrealizowany – czy za 5, 10 czy 15 lat – burmistrz nie był w stanie odpowiedzieć. Stwierdził, że wszystko zależy od tego czy będą pieniądze. Dodał, że jeśli ich nie będzie zadanie zostanie rozbite na etapy.

Na pytanie dlaczego przedsiębiorcy ze strefy płacą za wodę więcej niż przedsiębiorcy w innej części gminy, Wiesław Ordon udzielił komicznej odpowiedzi, że wynika to z faktu iż ktoś kiedyś w przeszłości zatruł ujęcie wody, a prokurator nie jest w stanie ustalić kto… Ale do lania wody przedsiębiorcy są już najwidoczniej przyzwyczajeni.

Kolejny raz powrócił niezałatwiony problem braku numeracji budynków na strefie (przedsiębiorcy już kilka lat temu mówili o tym władzom). Kolejny raz usłyszeli zapewnienia, że temat zostanie załatwiony.

 

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

29 KOMENTARZE

  • pan burmistrz to obiecuje ale swych obiecanek nie spełnia, kiedy to przejął drogi na strefie, obiecał że je wyremontuje – tylko obiecał – nic nie zrobił ! nawet zapłacił naszymi pieniędzmi za oczyszczanie i ośnieżanie, a ulice nawet nie widziały pługa czy maszyny sprzątającej ! i co? obiecywanki , cacanki !!! a głupki płacą ! przestań pan się kompromitować i zabierz się pan do roboty !

 1. TEN CHŁOP ORGANIZUJE SPOTKANIA Z PRZEDSIĘBIORCAMI ???
  PO CO??? ON MA WAS DALEGO W DUPIE,
  POMÓGŁ KTÓREMUŚ Z WAS ???
  NAJCHĘTNIEJ POZAMYKAŁ BY WAS NA STRYCHU UMIG

 2. Spotkania organizuje, chyba by z tacą w trakcie spotkań się przejść i pozbierać co łaska :)
  Poczekajcie drodzy przedsiębiorcy ! Zaraz Wam pokaże jaśnie wielki pan łaskę i podniesie szybciutko podatki od nieruchomości ! Zorganizuje Wam taką strefę że będzie o niej słychać nie tylko w Podkarpaciu ale w Polsce ;)

 3. Kolbuszowa ma 2 strefy przemysłowe, jedna jest pusta druga pełna, na początku marca Powiat Kolbuszowski otrczymał pieniądze na uzbrojenie strefy przmysłowej małej w okolicach SSE-EURO Kolbuszowa, będą nowe ulice nowe oświetlenie, monitoring, hydrofonia oraz mała elektrownia koszt projektu to około 1,5 miliona złotych, jakos kolbuszowa dostała a nowa dęba nie dostała. Kolbuszowa pod względem rozwoju wyprzedziła nową dębe, powstało wiele zakładów, oraz znanych sklepów typu Tesco, intermashe, biedronki, Mc.donalds,media expert, jeden z największych Rossmanów w województwie, można by wiele wymieniać, Służba zdrowia na terenie powiatu się dynamicznie rozwija, Kolbuszowskie Pogotowie Ratunkowe ma bardzo nowoczesny tabor Ratunkowy, Rusza budowa obwodnicy Kolbuszowej, dzieje się wiele za sprawą władz którzy pozyskują potęzne pieniądze miedzy innymi ostatnio Kolbuszowa pozyskała 12,5 miliona złotych na budowę drugiej w mieście oczyszczalni śćieków oraz skanalizowanie miasta Kolbuszowa. gdzie władza silna tam miasto bogate, przychylność władz kolbuszowej sprawiła iż mieszkańcy powiatu i gminy Kolbuszowa mają gdzie się leczyć i robić zakupy a to sprawia że przyjeżdzając do kolbuszowej czujemy że jest gdzie zrobić zakupy itp.

  • A my mamy betonplanty, zatrutą wodę, kupę długów, podwyżki cen wody i radosnego Ordona z Żołędziem.

  • Jest tylko jedno ale. Kolbuszowa jest miastem powiatowy a to są zupełnie inne możliwości w porównaniu z Nową Dęba, jeżeli już to porównujmy rozwój Kolbuszowej z Tarnobrzegiem

  • Mylisz się. Miasto Tarnobrzeg od powiatu tarnobrzeskiego nie dostaje ani złotówki. Od powiatu tarnobrzeskiego dostają gminy Nowa Dęba, Baranów, Grębów i Gorzyce. Nie można porównać Kolby z TBG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here