Nowa Dęba bez pociągu pośpiesznego

65


W dniu wczorajszym, spółka PKP Intercity odwołała postój na przystanku kolejowym w Nowej Dębie pociągu Twoich Linii Kolejowych relacji Zamość-Zielona Góra-Zamość, który w przyszłym tygodniu rozpoczyna swoje kursowanie.

Jak informuje Łukasz Kowalski z Biura Przewozów PKP Intercity, pociąg nie będzie zatrzymywał się na przystanku kolejowym Nowa Dęba ze względu na zbyt małą długość peronu. Podkreślił również, iż budowa peronu w naszym mieście – pod względem jego długości, nie była konsultowana ze spółką PKP Intercity.

Bartosz Bakalarz

———

Przed krótkim peronem przestrzegano podczas Uniwersytetu Latającego RATUSZA w marcu 2009 roku

\” uczulałbym państwa na podjęcie negocjacji z koleją (…) aby ten przystanek kolejowy spełniał standardy zatrzymywania się szybkich pociągów (…)\”

(…) żeby później się nie okazało, że spółka PKP Intercity zatrzymywałaby tutaj pociągi ale peron jest za krótki. Takie sytuacje mimo, że śmieszne mogą mieć miejsce\”

65 KOMENTARZE

 1. Aaaa i cały entuzjazm z 27 stycznia [size=20]chu'[/size]strzelił..
  i co teraz? – dawaj! budujemy peron… Kur.a 2 Włoszczowa Gosiewskiego – męża Stanu!

 2. [b]No tośmy se już pojeździli…..A gdy dobudują brakującą część peronu, to co następnie będzie przeszkodą? Że nie ma budynku dworcowego, czy to że cyganie mieszkają niedaleko? A może to że przystanek jest w lesie i miasta nie widać…Bo jak wiadomo tylko w miastach pociąg może się zatrzymać….. Myślałem że gdy wyjdę z wojska to już mnie w życiu nic nie zaskoczy, a tu jednak….[/b]

 3. Wiesław gratuluje sukcesu!!!!
  jestes wszechwiedzacy i nikt bedzie Ci mowil co masz robic.
  masz wspanialych doradców i wspołpracowników. Wasz Samorząd dla Nowej Dęby działa bardzo prężnie. szkoda ze w tamtej kadencji przespaliscie sprawe peronu…. choć nie. w ND peron byłby odpowiedni gdybyś nie podzielił środków na Śmierdzące Wiochy…

  O Wielki Wspaniały Wiesławie!! Twoj sukces rozgłoszą wszystkie lokalne gazety… Możesz spac spokojnie, ja o to zadbam

  Pamietaj! jak ktos Ci dobrze radzi to nalezy z tych rad korzystac a nie obrażać się na cały świat. Wiesławie Tarnowski Wielki Obrażalski III

 4. Tyle zapewnień panie Wieśku ,że peron jest dobry i Co?

  Co pan teraz powiesz,bo prosty człowiek nie wiem komu wierzyć ?
  Uwierzy jak zobaczy wagon ostatni :)

  A pociągiem przez Polskę bym pojechał z Nowej Dęby !!!

 5. PO prostu wstyd: Proponuję pełną mobilizację i pisać do burmistrza aż do skutku. I po co nam wystawny dworzec PKS jak i tak z niego nie dojedziesz bezpośrednio do Krakowa,Wrocławia czy Z.Góry.Tego nie można tak zostawić , żeby TLK stawała w Zwierzyńcu – 2,3tyś mieszk.,
  Kolbuszowej a u nas nie to skandal.Teraz duże pole do popisu mają radni ,zwłaszcza ci młodzi.Czekamy na efekty.

 6. Taaa. Mają prostować to co zawalił burmistrz mimo, że UCZULANO GO NA KWESTIE DŁUGOŚCI PERONU!!! Jeśli peron jest za krótki to trzeba go przebudować. Niech burmistrz teraz myśli nad wyjściem z sytuacji. Niech szuka kasy w budżecie.

  Ludzie! Dopłaty do ciepła, za krótkie perony, gigantyczna kasa na remonty, droga wiata na przystanku która nie chroni przed deszczem, zatrudnianie ludzi spoza Nowej Dęby … Kiedy się obudzicie?

 7. A było dobrz słuchać panie Żołądź i przyjąć dobre rady ! po coś pan przyszedł na to spotkanie? Wygląda na to ,że na pokaz i dla podsluchu – powęszyć co ten Uniwersytet sobie poczynia? bo wniosków nie wyciągnął pan widać żadnych, niestety ze stratą dla mieszkańców.
  Tak to bywa kiedy władzy wydaje się ,że jest wszechwiedząca…

 8. Nie wierzę, taki superfachowiec od wszystkiego i peron za krótki, chociaż amatorzy od początku krzyczeli, że za krótki. Ach co za sukces magistratu i wywalone pieniądze podatnika. Wstydź się Wieśku, miałem jechać w połowie marca do Wrocławia, już się cieszyłem z bezpośredniego połączenia, a tu takie szambo. Brawo Wiesiek, Brawo:@

 9. regan 1973 tak mlody a do DEBY ROZALIN to nie laska sie udac i nie mysl ze sie spoznisz bo na nasza kolej to najwiekszy len sie nie spozniB)

 10. Panowie sprawa jest poważna, nasze miasto chyba pierwszy raz w historii mogło mieć bezpośrednie połączenie z Krakowem, Katowicami,Wrocławiem czy choćby Z.Górą czy Zamościem. To byłoby potężne ułatwienie komunikacyjne dla nas i naszych rodzin. Tego nie można tak zostawić. Jeśli burmistrz szybko tego nie naprawi może trzeba powiadomić o tym prokuraturę niech poszuka kto tak naprawdę zawinił.

 11. Polecam p.Ordonowi stosowanie "Werbeny pospolitej" w kropelkach – zalecana dla osób nadmiernie władczych i energicznych,które wierzą,że mogą zmienić świat i chcą panować nad innymi.Przynosi umiarkowanie i pomaga wyciszyć zbyt wielki entuzjazm,który prowadzi do skrajności i fanatyzmu.Daje możliwość stania się wyrozumiałym i odnoszenia się z szacunkiem do poglądów innych ludzi."

 12. Nadal mam przeczucie,że Ordon zostanie uhonorowany przez samorząd za wybitne zaslugi dla Nowej Dęby , możemy już mu dziękować ( a może i Żołędziowi się coś dostanie, taki ci on pracowity i pomysłowy).

 13. brak stacji kolejowej, swiatel na Rzeszowskiej, drugiego ronda, obwodnicy drogi krajowej – wywalic propagande z wiaty

 14. Zrobiły "leszcze" sobie spotkanie zaprosiły gości, nawet "miastowy" brał udział i głos zabierał.
  Po czym stała się prawda!
  … nie słuchamy was,
  wasz głos się tylko liczy na wyborach,
  po za tym "leszcze" i dzieci głosu nie mają!!!

  My i tylko my wiemy co robimy !

 15. WYWALIC ORDONA I ŻOŁĘDZIA! W INNYCH MIASTACHY BY NA TO NIE POZWOLILI! LUDZIE OBUDŹCIE SIE…W KOLBUSZOWEJ SOBIE NA TO NIE POZWOLILI (A JEST MNIEJSZA POWIERZCHNIOWO I LUDNOŚCIOWO!)

 16. [i][Wstęp skasowany:Bardzo proszę o powstrzymanie się od obrażania osób- admin[/i]], ordon do tarnowskiej na sołtysa. Chcemy żeby Nowa Dęba się rozbudowała nie chcemy tu zaścianka obłudy mydlenia oczu. To miasto ma ogromne możliwości i perspektywy nie możemy pozwolić żeby taki jeden z drugim 'wieśniak' nam to zepsuli.

 17. Dziwię się,że Ordon jeszcze trzyma Żołędzia w urzędzie, miał szansę wymienić go po wyborach i nie zrobił tego, choć wiele wskazywało na taką zmianę (wielu wyborców liczyło na to) i był znany nam kandydat na ten stołek.Widać Ordon bardzo "związał się z Żołędziem" (a może jeszcze nie spłacił długu wdzięczności za robienie kasy na szkoleniach z unijnych środków), bo kryje jego potknięcia i pozwala mu na lisie strategie i tworzenie konfliktów między ludźmi. To nie jest dobry duet.

 18. [b]Jeszcze raz powtórzę – jakiegoście burmiszcza wybrali takiego macie. To jest kara za to ze nie chciało wam sie iść głosować, oraz że nikt nie stanął jako jego konkurent[/b]

 19. Pytanie do radnych:Panowie ,kiedy poznamy wypowiedz burmistrza na temat peronu.Czy będzie jakieś oświadczenie albo przedstawiony plan działań w tej sprawie.Wy jesteście bliżej władzy to więcej wiecie.

 20. [b][i]"Takie sytuacje mimo, że śmieszne mogą mieć miejsce"[/i][/b]

  tak właśnie się stało :

  I do kogo mamy mieć pretensje? Może do samych siebie!
  Miałem nadzieję że W.O będzie dobrym gospodarzem – myliłem się !

  Więcej takiego błędu nie popełnię.

 21. Wiesiu Ordonie, a niech nie zatrzymuje się w N. Dębie. Przez łąkę w Tarnowskiej Woli idą tory przez pastwisko. Tam długość jest dobra. Niech peron będzie tam przy pastwisku i niedaleko Wiesiu do Alfredówki do twojego domku

 22. Burmistrz nie Gosiewski nawet jeśli bardzo by chciał.Nawet nie jest w stanie załatwić parkingu samochodowego przy peronie, ale może za to wysłać chłopców w czarnych mundurach którzy to bardzo chętnie wręczą mandaty na parkingach których niema. Nie ma nawet dojazdu do tych niby dworców bo to pas kolei.Polskie linie Lotnicze mają krótkie pasy startowe i jakoś sobie radzą. A miało być normalnie. Nie wymagajmy od niego rzeczy niemożliwych to tylko gospodarz tego miasta.:(

 23. Po co tyle szumu rozrabiacy o nic.Chyba tylko po to aby komuś dołożyć.Co by wam burmistrz zrobił .wszystko jest niedobre,umiecie tylko narzekać. Może sami byście coś zrobili pożytecznego dla miasta.Atak swoją drogą to jeżeli tyle osób chce podróżować z Nowej Dęby do Zielonej Góry to może wina leży po stronie TLK że woli wozić powietrze zamiast pasażerów.Argument o krótkim peronie jest łatwo obalić.Skład pociągu trzy czy cztero wagonowy jest w stanie zatrzymywać się w Nowej Dębie.

 24. Jasne! Łukasz Kowalski z Biura Przewozów PKP Intercity (cytownany w artykule) powiedział o za krótkim peronie, żeby "KOMUŚ DOŁOŻYĆ" ( w domyśle, dołożyć biednemu burmistrzowi któremu nikt w 2009 roku nie doradzał by zadbał o właściwą długość peronu).

 25. Jechałem dzisiaj Hetmanem z Tarnobrzega, sam konduktor był zdziwiony dlaczego nie staje w N.Dębie, tym bardziej, że pociąg ma 4 wagony i zmieściłby się na peronie. Powiem więcej, że sprawą zajął się podobno jakiś poseł. Ja w imieniu mieszkańców N.Dęby złożyłem skargę na PKP Intercity w Rzeszowie na piśmie.

 26. z tego co wiem poszły zapytania do intercity w temacie Hetmana właśnie ze względu na to, że jest krótszy niż mówiono, co stwarza szansę na zatrzymywanie go nawet na tym zakrótkawym peronie

 27. Jak umiesz czytać,to odnieś pytanie poprzednika do siebie a nie zwalaj na Łukasza Kowalskiego.Każdy czytający widzi że to ty mącisz a nie Łukasz Kowalski.

 28. jeśli nawet nikt by burmistrzowi nie doradzał , choć było odwrotnie, to chyba ta niewielka wypłata zobowiązuje przynajmniej do myślenia i przewidywania

 29. Pociąg relacji Zamość – Zielona Góra – Zamość nie będzie zatrzymywał się w Nowej Dębie. Spółka PKP Intercity odwołała postój na tamtejszej stacji. Powód? Za mały peron. Radni opozycji obwiniają burmistrza, który w ich ocenie nie dopilnował inwestycji. Ten z kolei przypomina, że za przebudowę odpowiedzialna jest spółka PKP – Polskie Linie Kolejowe, do której zwrócił się o powiększenie peronu.
  [url]http://twojregion24.pl/wydarzenia/nowa-deba-bez-pociagu-pospiesznego-wlodarze-obudzili-sie-z-reka-w-nocniku/[/url]

 30. Dlaczego Hetman nie może zatrzymywać się w takim razie w Dębie Rozalin. Przecież tam jest bardzo długi peron. Niech przynajmniej to burmistrz załatwi.

 31. To jest właśnie pole działania dla Ratusza i pana Ostabki. Niech pokażą iż można coś zrobić pozytywnego dla miasta a nie tylko negować działania Burmistrza.

 32. Ratusz i pan Ostapko już w 2009 roku mówili burmistrzowi co trzeba zrobić. Tylko, że burmistrz który dzieli kasę i ma większość w radzie jak widać nie bardzo się tym interesuje. "negować działania Burmistrza" – chyba krytykować BRAK DZIAŁAŃ albo DZIAŁANIA NIEUDOLNE które odcinają N.Dębę od świata.

 33. Tak swoją drogą, to peron w Dębie Rozalin jest w opłakanym stanie [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C4%99ba_Rozalin[/url]

 34. Burmistrz wie wszystko najlepiej a jak już Ostapko coś podpowiada to na pewno prowokacja więc się dla zasady sugestie się bojkotuje i robi po swojemu.
  Wiechu ty jeszcze masz odwagę w lustro spoglądać, czy może już wszystko ci jedno???
  Prawy człowiek już dawno bazyliszkiem by został.

  cyt. ,, polityka to tarzanie się w błocie i każdy się musi ubrudzić'' autor Kazik

  ,, Czas Honoru '' wiechu obejrzyj.

 35. Ale o co chodzi? Peron w Tarnowskiej jest. Nowy w Jadachach jest. A Dęba? Wyborczo super! Wybraliśmy burmistrza na cztery lata…Jak to mówią- ciemny lud to kupi… Brawo!!!! Ps. O której jeżdzi ten pociąg, który nie zatrzymuje się w N. Dębie…? chce pokazać dzieciom…niech mają lekcje demokracji….

 36. Jeśli chcecie obejrzeć ten pociąg jak przejeżdża przez Dębe i się w niej nie zatrzymuje to tutaj ktoś wrzucił filmik [url]http://www.youtube.com/watch?v=hX2ftbR5KQw[/url]

 37. sracie się o ten peron dziady dębskie….jestem ciekaw ilu chętnych na te przejazdy by było….zobaczymy jeśli zrobią ten peron czy postawisz kamerkę i pokażesz jakie tłumy walą do przedziałów…dęba to zaścianek jak całe Podkarpacie ……

 38. a ten ostapko czy jak go zwą kim on do h…ja jest….gówniarz pokazuje kim on nie jest i w politykę się bawi do roboty niech zap…dala jak inni ciężko zarabiający na chleb takich proroków jak on nie brakuje…życzę mu aby wygrał kiedyś wybory i pobawił się w pana burmistrza…..po drugie jak by dęba chciała burmistrza z własnych śmieci a nie z jakiejś T.Woli to czemu nie poszli na wybor!!!!! WYGRALI BY W CUGACH

 39. jestem za remontem dworca Dęba-Rozalin wszyscy mieli by go zasięgu (Nowa Dęba , Dęba wieś, Rozalin, Tarnowska Wola ) wiec do roboty radni a nie tylko pln darmo brać bo wstyd, że w takiej Kolbuszowej się zatrzymuję a w Nowej Dębie nie :)

 40. [b]TLK Zamość-Zielona Góra w Nowej Dębie[/b]

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=geH9RjOErDM&feature=channel_video_title[/url]

 41. [b]Szynobus Lublin-Rzeszów w Dębie Rozalin[/b]

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=9xAvjqNXeCo&feature=channel_video_title[/url]

 42. No,dziękuję wszystkim zabierającym głos za zabranie głosu a teraz proszę włączyć POLSAT i zamknąć ryj/tj.klawiaturę! :D
  Miłego wieczoru – maczeta.

 43. In the event you establish they can be some sort of satisfaction nurturing hero [url=http://www.louisvuittonoutlet-onlinestroep9.com][b]Louis Vuitton Outlet Online[/b][/url]. Should you recognize they are a new pleasure adoring hero [url=http://www.louisvuittonoutlet-onlinestroep9.com][b]Louis Vuitton Outlet Store[/b][/url]. commonly referred to as being pregnant endocrine [url=http://www.louisvuittonoutlet-onlinestroep9.com][b]Louis Vuitton Outlet[/b][/url]. Within the last few periods from Bolton [url=http://www.louisvuittonoutlet-onlinestroep9.com][b]Louis Vuitton Outlet Store[/b][/url]. disillusion say that myself display explore far too key procedures [url=http://www.louisvuittonoutlet-onlinestroep9.com][b]Louis Vuitton Outlet Online[/b][/url].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here