Ogólnopolski Turniej w badmintonie w Ropczycach

0

2013-11-17

W Ropczycach rozegrany został kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie. Doskonałą formę zaprzetowali w nim po raz kolejny w tym sezonie młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy w sumie aż dwanaście razy stawali na podium dla zwycięzców, w tym cztery razy na jego najwyższym stopniu.

W kategorii młodzików w singlu dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Róg (pierwszy sezon występuje w tej kategorii wiekowej), która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Beatę Mycek (jest jeszcze młodziczką młodszą).

W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mixt: Konrad Płoch (UKS Start Widełka) / Natalia Róg (Stal Nowa Dęba), który w finale po ciekawej grze pokonał parę Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce) 2:0 (21:13;21:16).

Na trzecim miejscu uplasował się mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), a na czwartym miejscu uplasował się mixt klubowy Stali Nowa Dęba: Jakub Suszyński / Aleksandra Michalczuk.

W grze podwójnej dziewcząt, która była popisem nowodębianek zwyciężyła para: (Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec), która w finale pokonała debel klubowy Stali Nowa Dęba: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk 2:1 (21:9;18:21;21:8).

Na trzecim miejscu uplasowała się para Stali Nowa Dęba: Dominika Luboch / Klaudia Kostrzycka. W grze pojedynczej młodzików trzecie miejsce wywalczył Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba).

W grze podwójnej młodzików również trzecie miejsce wywalczył debel: Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) / Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba).

W kategorii Juniorów młodszych w singlu chłopców doskonałe drugie miejsce wywalczył Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba), który występuje w tej kategorii wiekowej występuje pierwszy sezon. Na piątym miejscu uplasował się Ernest Ścipień (Stal).

W grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce wywalczył debel w składzie: Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg) / Ernest Ścipień (Stal Nowa Dęba), który w stojącym na wysokim poziomie sportowym i dramatycznym pojedynku finałowym pokonał parę: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Paweł Kopański (UKS Start Widełka) 2:1 (17:21;21:19;22;2)).

Najlepszą zawodniczka turnieju została uznana mlodziutka Natalia Róg (Stal Nowa Dęba). Kolejny już raz w tym sezonie młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba dominują na badmintonowych kortach Polski.

Na zdjęciach: Ernest Ścipień i Patryk Kopeć oraz Natalia Róg i Beata Mycek.