Orszak Trzech Króli ruszy znów w Nowej Dębie!

5

Już po raz 8 na świecie i w Polsce, a po raz drugi w naszym mieście, przejdzie ulicami Orszak Trzech Króli, aby w dniu Święta Objawienia Pańskiego, podążyć za Trzema Królami do Stajenki i ukłonić się Nowo Narodzonemu Dzieciątku Jezus! W tym wyjątkowym roku 2016, pod hasłem: Nade wszystko, Miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie”,orszak przejdzie ulicami ponad 400 miejscowości!
6 stycznia 2016 r., zwykli ludzie: rodziny, sąsiedzi, na ulicach wiosek, miast i miasteczek, złączą się razem opowiadając tak jak potrafią, swoimi słowami i swoim sercem historię sprzed 2000 lat. Spotkają się na ulicach i placach na wspólne kolędowanie, w gronie bliskich, znajomych, sąsiadów znanych i nieznanych. Tego dnia wszyscy będą razem, ramię w ramię pielęgnować piękne, staropolskie tradycje.

W Nowej Dębie Orszak wyruszy o godz. 14:00 z Kościoła Podwyższenia Krzyża Św. Uformowane zostaną 3 orszaki: europejski Króla Kacpra- kolor czerwony, azjatycki Króla Melchiora – kolor zielony, afrykański Króla Baltazara – kolor niebieski. Uczestnicy Orszaku otrzymają korony i śpiewniki, a dzieci także chorągiewki orszakowe. Na schodach kościoła zostaną odegrane sceny „Edykt Cezara Augusta” i „Dwór Heroda”. Orszak przejdzie ulicami 1-go Maja, Jana Pawła II, skieruje się na planty, gdzie zostaną przedstawione sceny „Gospoda”, „Diabelskie sztuczki” oraz „Walka dobra ze złem”. Finał uroczystości – złożenie darów, pokłon królów, wspólna modlitwa i kolędowanie – odbędzie się na tarasie  SOK. Dla wszystkich przewidziano gorąca herbatę, a dla dzieci słodki poczęstunek.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here