Parkingi na Kościuszki i Krasickiego

0

Jeszcze przed końcem kadencji obecnego samorządu mieszkańcy ulicy Krasickiego i Kościuszki otrzymają nowe parkingi. Na ten cel w budżecie przewidziano 400 000zł.

Sprawa wywołała zainteresowanie mieszkańców starszej części miasta, którzy zwrócili się do nas z prośbą o uzyskanie informacji, czy w wyniku budowy parkingów na ulicy Krasickiego władze gminy zamierzają dokonać wycinki rosnących tam kasztanowców. Wiesław Ordon definitywnie zaprzecza:-Zdecydowaliśmy, że 4 kasztanowce, które wchodzą w miejsca postojowe, nie będą wycinane-mówi burmistrz.

Będą miejsca dla niepełnosprawnych
Zgodnie z planem samorządowców przy ulicy Krasickiego ma powstać 41 miejsc postojowych o wymiarach 5m x 2,5m, oraz 9 miejsc dla osób niepełnosprawnych (5m x 3,6m każde).
Zaprojektowano 11 zatok czterostanowiskowych i dwie zatoki trzystanowiskowe, które są usytuowane prostopadle do ul. Krasickiego– dodaje Wiesław Ordon.
Zgodnie z prawem budowlanym zatoki te muszą zostać oddalone od okien na 7 metrów.

Parkować pod kawkami?
Z jednej strony mieszkańcy ul. Krasickiego bronią swoich drzew jak niepodległości, z drugiej (o czym pisaliśmy na Info) skarżą się na kawki, które uprzykrzają im życie. Pojawia się pytanie o sens budowy parkingu w miejscu, w którym samochody i tak nie będą się zatrzymywać ze względu na spadające kasztany, które mogą uszkodzić pojazd oraz ptactwo, które z pewnością będzie brudzić zaparkowane auta. Czy władze miasta zdają sobie z tego sprawę?
Budowa parkingów będzie realizowana na wniosek mieszkańców ul. Krasickiego, którzy mieli świadomość pewnych ograniczeń. A zaledwie kilka, kilkanaście miejsc parkingowych może być narażone na niedogodności związane z kawkami czy spadającymi kasztanami.- odpowiada burmistrz.

rek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here