Pellet z Lasów Państwowych

25
Pixabay
Materiał Partnera

Ujawniamy jak portal oko.press manipuluje w sprawie pelletu. Zarabiają na klikalności ich fejków.

Opublikowany przez portal Oko.press tekst „Ujawniamy, jak Lasy Państwowe z rządem „produkowały” pellet. Zarobiła prywatna firma” zawiera nieprawdziwe informacje i manipuluje faktami. W opinii Lasów Państwowych tak preparowane fejki obliczone są na zwiększenie klikalności tego portalu i mijają się z rzetelnością dziennikarską.

To nieprawda, że Lasy Państwowe kupiły pellet u prywatnej firmy i sprzedają go w wyższej cenie. W rzeczywistości Lasy Państwowe zleciły podwykonawcy produkcję pelletu z drewna dostarczonego przez leśników. Zlecanie prac podwykonawcom, którzy specjalizują się w określonych usługach, to powszechna praktyka stosowana na całym świecie. Cena zawiera minimalną marżę leśników, która pokrywa wyłącznie koszty pozyskania surowca, transportu i organizacji sprzedaży.

To nieprawda, że pellet dostarczony przez podwykonawcę Lasy Państwowe sprzedają po wyższej cenie, niż ten sam podwykonawca oferuje w internecie. W rzeczywistości cena pelletu oferowanego przez Lasy Państwowe jest rynkowa i mieści się w średniej cen za pellet tej samej klasy, a niższa cena odnaleziona przez oko.press w internecie to nie oferta podwykonawcy, tylko wystawiona na aukcji oferta prywatnej osoby, sprzedającej jedną paletę pelletu sygnowanego marką podwykonawcy. Na tym samym portalu aukcyjnym można znaleźć również ceny wyższe niż oferowane przez Lasy Państwowe – ale tego „dziennikarz” oko.press już nie podał.

Nieprawdą jest, że nie wiadomo, na jakiej zasadzie pellet dostarczył Lasom Państwowym dany podwykonawca. W rzeczywistości było to zamówienie publiczne na normalnych zasadach prawnych.

To nieprawda, że „dziennikarz” nie otrzymał odpowiedzi z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, które nadzoruje Lasy Państwowe. W rzeczywistości otrzymał jasną i jednoznaczną odpowiedź, że pellet nie został kupiony od prywatnej firmy.

Lasy Państwowe rozpoczęły sprzedaż pelletu w dwóch lokalizacjach: w Lęborku i Olsztynie. Decyzja o wytwarzaniu pelletu zapadła jesienią, kiedy ceny tego surowca grzewczego poszły mocno w górę. Zaangażowanie Lasów Państwowych i dostarczenie pelletu na rynek miało powstrzymać wzrost cen.

/Lasy Państwowe

25 KOMENTARZE

 1. „Bluzg na Jaruzelskiego”:

  “Przebrzydła szumowino, pachołku moskiewski,
  Ty farbowana świnio, marszałku kurewski,
  Chamie zbuntowany, zatęchła sklerozo,
  Gnoju zasmarkany, ty zdrajco ZOMOZO
  Gnido zarzygana, jadowita mendo,
  Ty kukło gówniana, kacapski przybłędo.
  Tchórzu zafajdany, ropiejący strupie,
  Padalcu rozdeptany, ty wrzodzie na dupie,
  Ty diabelskie łajno, ty głupi żołdaku,
  Ty kurwo sprzedajna, ty rusku zupaku,
  Wypierdku Breżniewa, ty ślepy pedale,
  Kurduplu tępogłowy, ty głupi bęcwale
  Ty skunksie śmierdzący, pluskwo zasuszona,
  Wrzodzie ropiejący, ty małpo zielona,
  Ty strachu na wróble, zboczony sadysto,
  Judaszu za ruble, tępawy marksisto.
  Ty pało gumowa, wredny okupancie,
  Zakało narodowa, złamany palancie,
  Cuchnący śmierdzielu, pełzająca glisto,
  Ponury skurwielu, czerwony faszysto.
  Ty sługo kremlowy, lokaju sowiecki,
  Ty zbóju parszywy, pomiocie radziecki,
  Ty mówco obłąkany, nadęty bufonie,
  Za naród sprzedany piekło cię pochłonie”.

  • Współczuję brakiem taktu i agresji bez znajomości tematu – i jeszcze podszywać się pod postać Emiliana to zakrawa o profanację

  • Senator Karczewski do MAFI nie nalezal,Senator Karczewski lapowek nie bral,Senator Karczewski nie zaslania sie imunitetem ,jak w urlopie pracowal to wynagrodzenie sie mu nalezy jak psu micha

  • Nie, piszę o okradającym z ostatnich pieniędzy ludzi, którzy chcieli żyć, jego imię to Tomasz Grodzki, nie wsPOmnę o KOlejnym złodzieju, Stanisławie Gawłowskim

  • Czy Karczewski uchyla się od odpowiedzialności karnej za pracę w szpitalu? Przestań pisać fejki, masz miękką rurkę tak jak marszałek Senatu i jego POplecznicy.

 2. Pełnomocnik marszałka z PO i mąż zaufania Trzaskowskiego skazany za pedofilię. Krzysztof F. nakłaniał też dzieci do narkotyków. Ponadto skazany za pedofilię był aktywnym działaczem LGBT. Brał udział w manifestacjach na rzecz ideologii LGBT, a także wraz ze swoim partnerem prowadził restaurację w Szczecinie, w której organizował szybkie randki dla homoseksualistów. Był też współzałożycielem Stowarzyszenia Równość na Fali, które otrzymuje dotacje marszałka Geblewicza.

  • A teraz popacz se pod sukienki ksiendzów.

  • „Są dwa rodzaje pedofilii: ohydna, zbrodnicza, gdy przestępstwa dokona duchowny i dyskusyjna, wymagająca zrozumienia i wrażliwości wobec sprawcy, gdy jest to działacz PO. Dane księży pedofilów należy bezwzględnie ujawniać wraz z ich przebiegiem kariery w Kościele, danych pedofilów z PO ujawniać nie można, bo to „niczemu nie służy”. Szczególnie nie należy ujawniać tego, że byli w PO. Za pedofilię w Kościele, odpowiadają biskupi, papież, a nawet wierni. Za pedofilię w PO nikt nie odpowiada, co najwyżej sprawca jak zrobi się głośno. Otoczenie sprawcy pedofilii z PO jest usprawiedliwione przez to, że wcześniej głosił on poglądy ułatwiające zaakceptowanie pedofilii, otoczenie sprawcy pedofilii z Kościoła jest pogrążone przez to, że był on w organizacji potępiającej wszystko co prowadzi do pedofilii. W przypadku pedofila z PO jest jeszcze jedna okoliczność łagodząca: miał przy sobie hurtowe ilości „postępowych” narkotyków, które pomogą wątpiącym zrozumieć te niuanse”.

  • Dot. 4 stycznia godz. 17.06. A możesz podać autora tych słów? Skoro to cytat, to może warto znać ich autora.

 3. Topniejący gwałtownie śnieg odsłonił arogancję posiadaczy psów wobec innych mieszkańców, w postaci wszędy udekorowanych chodników odchodami ich pupilków. W cywilizowanych miastach widziałem jak paniusia potrafiła wytrzeć pupcię swojemu piesiowi i pozbierać do torebki to co on nabrudził i wyrzucić do pojemnika na śmieci. No , ale to było w cywilizowanym miejscu… Więc proszę nie używać w kontekście tej miejscowości słowa -miasto…

 4. przeciez nie miasto czy wies to cywilizacja tylko mieszkany! Na wsi odchody zwierzece maja wytyczone miejsce i gospodarze dbaja zeby kupy ich zwierzakownie walaly sie po calym obejsciu. Widocznie po zamiieszkaniu w miescie niewielu zahowuje sie jak u siebie. Podoba mi sie „twoj pies twoja kupa”

 5. A nam tu świąt w Chrystusie Panu życzył…

 6. Lasy Państwowe to banda chcąca się nachapać, od tamtego roku szukają w naszej okolicy jeleni co im las odsprzedadzą za bezcen…to samo z tym gadaniem o zakazie wejścia do lasu przez UE, najpierw niech pojadą zagranice i się dowiedzą jak ten zakaz wyglada, LP to barbarzyństwo dla lasów. W Porębach wycięli sporo lasu, zamiast spore gałęzie oddać potrzebującym na chrust za symboliczną cenę to palili to w deszcz na siłę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here