Pieczenie ziemniaka w Cyganach

6

W niedzielne popołudnie 14 września na terenach rekreacyjnych ,,ALPINA” w Cyganach zorganizowano uroczyste obchody zakończenia wykopków ziemniaka pod nazwą LASOWIACKIE ZIEMNIAKI. To już trzecia edycja imprezy plenerowej, która cieszy się dużym zainteresowaniem. W malowniczej scenerii można odpocząć i podziwiać piękne leśne krajobrazy, obcując z przyrodą i tradycją. Wiele radości miały dzieci, które uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy przybyli i mogli odpoczywać. Nie obyło się również bez akcentu ludowego, gdyż koncertowały Cyganianki a do tańca przygrywała kapela Lasowiacy. Dużą atrakcją było pieczenie ziemniaków, na które wszyscy czekali z niecierpliwością. Najbardziej smakowały z masłem i pieczoną wiejską słoniną. W czasie imprezy zostały wręczone nagrody laureatom konkursu WSPOMNIENIA Z WAKACJI. Komisja konkursowa wszystkim uczestnikom konkursu przyznała wyróżnienia, ze względu na podobne techniki wykonanych prac. Nagrody otrzymali: Sergiusz Tomczyk, Maja Metryka, Jolanta Białas, Jakub Białas, Julia Walska, Patrycja Białas, Bartłomiej Gryl, Bartłomiej Rożek, Wiktoria Gryl, Kacper Urbaniak, Krzysztof Dryka, Gabriela Chłopek, Norbert Zych. Bardzo cieszy, że w wydarzeniu organizowanym przez CKL biorą udział dorośli i dzieci, niekiedy przybywając całą rodzinką. Organizacja imprezy ma na celu integrację międzypokoleniową a także zaszczepienie w dzieciach szacunku do otaczającej przyrody. LASOWIACKIE ZIEMNIAKI i to dobry pomysł na promocję pięknych miejsc na terenie naszej gminy.

 

Źródło: SOK

6 KOMENTARZE

 1. W malowniczej scenerii można odpocząć i podziwiać piękne leśne krajobrazy, obcując z przyrodą i tradycją.

  nie no… umrę zaraz ze śmiechu
  autor był w alpinie?

 2. Wczoraj u mnie na działce odbyło się cermonialne pieczenie bakłażana połączone z orgiastyczną konsumpcją ogórka kiszonego! Dlaczego – ja się pytam – nie ma o tym artykułu!!!

  • @Rychu
   Bakłażan jest obcy nam cebulakom.. to raz,Dwa – apetycznie jednak glebiaki ze zdjęcia się prezentują -aż pachną ze zdjęcia!Trzy – patrz jeden,dwa. ;)

 3. Pytanie mam serio – czy takiego ziemniaczka pobranego z ogniska można nazajutrz zeżreć odświeżając w mikrofali?
  Piotrek lat osiem.
  Proszę odpowiedzi na temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here