Policjanci i Seniorzy rozmawiali o bezpieczeństwie

19

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie, w ramach cyklu spotkań „Edukacja do bezpieczeństwa” po raz kolejny spotkali się z seniorami. W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyło się spotkanie pn. „Akademia 50+’’, a jego głównym celem były rozmowy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych.

W Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyło się spotkanie seniorów z policjantami ogniwa prewencji z Nowej Dęby. W spotkaniu uczestniczyli też kuratorzy sądowi, przedstawiciele Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tematem spotkania było wskazanie zagrożeń oraz sposobów ich unikania, a także zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze, które to najbardziej narażone są na działania oszustów. Kierownik Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Nowej Dębie aspirant sztabowy Grzegorz Surowiec opowiadał co zrobić, aby nie stać się ofiarą złodzieja lub oszusta. Mówił też o sposobach zapobiegania czynom przestępczym, a co za tym idzie zwiększenia poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

O zjawisku przemocy w rodzinie mówiła przewodnicząca zespołu interdyscyplinarnego w Nowej Dębie Agnieszka Piróg oraz kuratorzy z Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu: Anna Nowak i Bożena Nowak. Chętnie odpowiadali też na wszystkie zadawane im pytania.

W spotkaniu uczestniczyło 30 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne w postaci ulotek.

/Policja

19 KOMENTARZE

 1. o widzę Stasia Seniora radnego z Chmielowa jak je wafelki za darmo a na wakacje zabierze całą rodzine za darmo nad morze fajny ten nasz Stasio dużo robi dla Chmielowa

 2. 1. „bez radny” to chyba raczej bezradna i ślepa intelektualnie chmiel…owa, bo wszędzie widzi tylko Stasia. chłop robi tyle dla wsi, a ta myśli że jak pod czymś się podpisze, to od razu uwierzymy, że to jej dobra robota.
  2. czy Jowita nie przypomina Jagusi z chłopów? może by ją też na taczkach wywieźć tam skąd przybyła?

  • To przykre że czasami pewnie i bezradna ale niektórych przy korycie ciężko przekonać do pro społecznych reform. Walka o stołki i rodzinne układy żeby było dobrze towarzystwu wzajemnej adoracji.

  • A co takiego stasio robi dla chmielowa procz tego ze zatrudnil cala rodzine w szkole? przecież jest przewodniczącym oświaty czyli ma za zadanie powsadzać cala familie stasio jest super?

 3. Po ulicach Nowej Dęby grasuje sobie motocyklista na pomarańczowym cross-owym motocyklu, który swoją agresywną jazdą skutecznie przepędza ludzi z przejść dla pieszych , lub też dzieci wracające ze szkoły czy przedszkola z pobocznych uliczek. I jakoś nikt go nie potrafi „postawić do pionu” A tu policja robi wielkie „halo” jak to uczy staruszków bezpieczeństwa. Czy też będzie uczyła jak uciekać przed takimi jak opisałem wcześniej?

  • ,A nasi burmistrzowie to ile mają lat, czy nie przypadkiem 50+., Dostali może tez ulotki ??? Ludzi w sile wieku i z perspektywa pracy co najmniej 15 lat nazywać seniorami, nieładnie.

  • Chmielowianin przy płocie napisałeś prawdę. Trzeba dodać ,że kiedy pracował poza Chmielowem to popierał jedynie słuszną wtedy partię i wzajemnie, potem było i jest nie inaczej. Jest już staruszkiem , pozałatwiał rodzinie wszystko to już odejdzie żeby nikt go nie opluwał bo tego nie lubi. Opluwanie czyli wylewanie prawdy. A te pocałunki?

  • A ponoć w starostwie jest spora liczba seniorów i seniorek- emerytów i ani nie myślą iść na emeryturę

 4. marzenka na sile probuje zalatwic se robote i nigdzie jej nie wychodzi. a niech powie co zrobila dla chmielowa! chodnika jak nie bylo tak nie ma! nawija tylko do nas i podjudza a moje dzieci musza przed samochodami po rowach uciekac! wstyd z taka radna!

  • Oj to chyba nie chmielowianka pisze na forum tylko wyraźnie nacisnęła porządnie jakiejś francy na odcisk bo znana jest z tego że wkłada kij w mrowisko.

  • No to ciekawe bo to Chmielowcowa pisze pisma, naciska na władze, zbierała podpisy od mieszkańców o te chodniki żeby powstały. Więc te ataki są zwyczajnie śmieszne. I raczej mieszkańcem nie jesteś bo byś to wiedziała.

  • Taki tok myślenia reprezentuje niski poziom. Jak mieszka w Chmielowie to z Chmielowa. Nie można pełnić obowiązku radnego nie będąc mieszkańcem.

  • można mieszkać w Chmielowie i nie być z Chmielowa tak jak można mieszkać w wiosce i nie mieć o niej pojęcia.

  • To co proponujesz wysiedlić całą Nową Dębę bo większość jest napływowa. Wysiedlić pół Tarnobrzega bo przyjechali ludzie za pracą. Wysiedlić pół Chmielowa i ludzi porozwodzić bo spora część przyszła z innych terenów. Gratuluje toku myślenia

 5. apel do mieszkańców chmielowa niech zobaczą kim jest pan Skimina zatrudnia w szkole swoja rodzine robi droge swoje córce pod drzwi po to został radnym chmielowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i mydli ludziom oczy wakacjami dla niby biednych rodzin a w obsłudze tych kolonii jest pół autobusu skiminów!!!!!!!!!!!!!

 6. skończyłeś studia? Więc wszystko wskazuje na to ze potrafisz myśleć. Więc zanim ocenzurujesz, pomyśl czy aby na pewno rozumiesz to co ktoś chce przekazać a co chcesz skasować…….. Bo jak do tej pory to niczym się nie różnisz od tej bandy z PiS……….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here