Poseł Mirosław Pluta inicjatorem Zespołu Parlamentarnego do Spraw Powodziowych

21

15/07/2011


Poseł Mirosław Pluta (PO) złożył wczoraj w Sejmie wniosek o powołanie Zespołu Parlamentarnego do Spraw Powodziowych.

Nad stanem zabezpieczeń przeciwpowodziowych i działaniami inicjowanymi w czasie kataklizmu – zdaniem posła – trzeba czuwać nieustannie.

Oprócz Mirosława Pluty, w Zespole działać będą posłowie i senatorowie z różnych opcji politycznych. Na jednym z kolejnych posiedzeń Sejmu, odbędzie się pierwsze zebranie Zespołu. W jego trakcie wybrany zostanie przewodniczący, zastępca oraz prezydium.

Zagrożenie powodzią jest także zagrożeniem życia. Chcielibyśmy podjąć wszelkiego rodzaju działania, które chroniłyby zarówno ludzi, jak i mienie dobytek czy zakłady przemysłowe – podkreśla poseł Mirosław Pluta. – Będziemy działać poprzez odpowiednie ustawodawstwo, bo Sejm jest do tego powołany. Chcemy monitorować również wszystkie zobowiązania rządu i jednostek samorządów terytorialnych czy obietnice złożone w momencie powodzi są realizowane.

Poseł Mirosław Pluta dodaje, że powołanie Zespołu ma na celu uświadomienie rangi problemu, jakim jest powódź. Równocześnie parlamentarzysta wyraził nadzieję, że taki Zespół powstanie w kolejnej kadencji Sejmu.
/info


21 KOMENTARZE

 1. Panie pośle nie wierzę w pana działania dla społeczeństwa, ale wierzę w chęć dzialania ""na pokaz polityczny.''
  Jako starosta powiatu tarnobrzeskiego ubolewał pan na brak połączeń komunikacyjnych różnych miejscowości ze stolicą starostwa.Była p. inicjatywa wpostaci ankiety w różnych żródłac komunikacyjnych i nic cisza. Pan zwyczajnie zlekceważył społeczeństwo.Brak p. zwyczajnie przyzwoitego działania choćby w postaci podsumowania ankiety.To nazwię jako cohydny marketing polityczny.

 2. a ja powiem, że jako starosta wprowadził wiele pozytywnych inicjatyw, których skutki już są odczuwalne. I przede wszystkim zmieniła się mentalność pracy starostwa i otwartość jeżeli chodzi i przyjęcie petenta i jego obsługę. Wiadomo idą wybory i ktokolwiek by co nie zrobił będzie to odbierane w tym kontekście. Jednak należy pamiętać iż P. Mirek jest posłem dopiero 3 miesiąc. Jest to jedna z nie wielu osób, która nie mydli oczu i nie obiecuję gruszek na wierzbie tylko działa. Życzę powodzenia

 3. Mirek Pluta to właściwa osoba na właściwym miejscu i swoimi działaniami udowodnił skuteczność. WRESZCIE MAMY POSŁA Z NASZEGO REGIONU. To ważna sprawa co zostało już udowodnione w przypadku interwencji w sprawie nowodębskiego peronu! Powołanie Zespołu ds Powodzi również pokazuje, że gość działa dla naszego regionu. Dlatego z całą rodziną i przyjaciółmi będziemy głosować na posła Plutę. Powodzenia Mirku!

 4. Widzita nie USWIADOMIONE powodziany co to jest powodz , Pluta was uswiadomi przed WYBORAMI ,A TAK MA SERIO PANIE POSLE TO USWIADAMIAC TRZEBA DECYDENTOW CO TO JEST POWODZ ABY BUDOWALI ODPOWIEDNIE WALY I NAPRAWIALI W MIARE SZYBKO TO CO JEST ROZWALONE . A JAK POWSTANIE TEN ZESPOL TO ZAGONIC GO DO NAPRAWY WALOW,DO ROBOTY, DO ROBOTY NA WALY BO ZAMIAST GLOSU BEDZIE WALA

 5. Popieram pierwszy wpis.Jeśli p. pluta jest z wykształcenia socjologiem lub filozofem [ nie jestem pewien] to tym bardziej powinien znać zasady ankietowania.Tak czy inaczej dzieło niedokończone.[small][/small][code][/code][quote][/quote]

 6. Już wolę POPAPRANE jak ten twój PISLAM z fanatykiem MUA KACZOREM na czele. Jak trzeba mieć czaszkę spraną by słuchać tych błaznów

 7. Fukushima ,po wpisie widac ze jestes NAPROMIENIOWANY PRZEZ POPAPRANYCH , a napromieniowanie konczy sie SMIERCIA – POWODZENIA:)

 8. Nie odrobiliśmy lekcji z przed kilku lat, a jak wiemy historia lubi się powtarzać. I tak było w związku z powodzią, która nas dotknęła. Poseł Pluta ten temat zna bardzo dobrze bo dwukrotnie go doświadczył, teraz Panie Mirosławie należy " kuć metal póki gorący " – opracować procedury na wypadek powodzi, wyposażyć odpowiednie służby w sprzęt, monitoring itp. Życzę aby udało się Panu z tym projektem, trzymam kciuki.

 9. Wracając do tematu:
  B)B)B)B)B)B)B)B)B)
  Wyznaczenie planu zagospodarowania przestrzennego dla powiatów
  +
  Wytyczenie terenów zalewowych
  +
  Obostrzenia prawne dotyczące zabudowy na terenach zalewowych (czyli ukrócenie samowolki deweloperom)
  +
  Budowa zbiorników retencyjnych, suchych, itp.
  =
  SPOKOJNE WAKACJE

 10. # 18 Najpierw dowiedz się czym jest zespół parlamentarny "do spraw" później przemyśl swój wpis. #17 jeszcze jest jeden problem, mentalność ludzka i z nią wiąże się nie tylko samowolka developerów lecz również wywieranie presji przez niektórych obywateli na władzach by wydawać pozwolenia budowy na terenach, na których bezsprzecznie takich pozwoleń nikt wydać nie powinien. Tu wychodzi ułomność władzy, która się na to godzi (czy to pod presją psychiczną czy skuszona perspektywą dodatkowych korzyści).

 11. [quote]wywieranie presji przez niektórych obywateli na władzach [/quote]
  no to weź to gościu [b]rozwiń[/b], ale tak konkretnie, logicznie rzeczowo i na temat…

 12. CZAS NAJWYŻSZY ABY ZAISTNIEĆ PONOWNIE W MEDIACH!!! SKOŃCZYŁA SIĘ KAMPANIA I ZNIKŁ POseł Z POLA WIDZENIA. NIC DZIWNEGO , TROCHĘ SIĘ NAOBIECYWAŁO ,CO NIECO SIĘ ROZPOCZĘŁO PRZED WYBORAMI. WSTYD PRZED ELEKTORATEM BO NIE TAK TO IDZIE OD GÓRY JAKBY SIĘ CHCIAŁO. NO TO ODGRZEJEMY STARY TEMAT : POWÓDZ. TU MOŻNA ZBIĆ TROCHĘ KAPITAŁU POLITYCZNEGO. MOŻNA PRÓBOWAĆ ZAWRACAĆ WISŁĘ I BABULÓWKĘ KIJEM Z BARANOWA DO DYMITROWA . GORZEJ JAK BĘDZIE SUCHA KADENCJA I POseł NAM SIĘ UTOPI RAZEM Z CAŁYM PO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here