Powiat Tarnobrzeski II w ZŁOTEJ SETCE

21

2013-12-31

Powiat Tarnobrzeski zajął II miejsce w rankingu aktywności gospodarczej podkarpackich gmin i powiatów „Złota Setka”.

Zestawienie przygotowały redakcje Nowin i portalu Strefa Biznesu wspólnie z Wyższą Szkoła Zarządzania w Rzeszowie. Kapituła oceniała wszystkie 160 gmin w województwie. Po raz pierwszy oceniano powiaty. Celem tej inicjatywy jest promowanie oraz poszukiwanie najciekawszych pomysłów, rozwiązań oraz przykładów wzmacniających potencjał gospodarczy i społeczny podkarpackich gmin. Pod uwagę brane były między innymi dochody samorządów i wydatki na jednego mieszkańca.

Przyjęto następujące kategorie oceny:
1. Dochody i ogółem,
2. Dochody w przeliczeniu na 1 mieszkańca,
3. Wydatki ogółem,
4. Wydatki w przeliczeniu na 1 mieszkańca,
5. Udział dochodów własnych w dochodach ogółem,
6. Udział wydatków majątkowych w wydatkach ogółem
7. Udział wydatków majątkowych w dochodach ogółem.
8. Udział liczby pracujących w ogólnej liczbie mieszkańców
9. Liczba podmiotów gospodarczych przypadających na 100 mieszkańców,
10. Saldo dochodów i wydatków ogółem na 1 mieszkańca.

W kategorii aktywny powiat wg. średniej liczby punktów na gminę, Powiat Tarnobrzeski, w skład którego wchodzą cztery gminy, zajął drugie miejsce zdobywając 572,3 pkt. Zwycięzcą został Powiat Leski 513,6 pkt. – pięć gmin. Trzecie miejsce zajął Powiat Bieszczadzki 669 pkt.- trzy gminy.

Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego uważa, że tak wysoka lokata powiatu, to ogromne wyróżnienie. – Ta nagroda jest podsumowaniem współpracy powiatu z gminami, z którymi realizujemy wspólne zdania. Ta współpraca opiera się między innymi na budowie infrastruktury drogowo – chodnikowej. Podejmujemy wspólne działania w zakresie poprawy funkcjonalności placówek oświatowych, realizujemy działania promocyjne i wiele innych cennych inicjatyw, w oparciu o stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Powiat Tarnobrzeski rozwija się. Jako gospodarze terenu tworzymy dobry klimat dla inwestorów. Powiat Tarnobrzeski to także bogata oferta turystyczna, z której korzysta coraz liczniejsza rzesza mieszkańców naszego regionu i kraju. Dlatego mam nadzieję, że to wyróżnienie przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju powiatu – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Zwycięzcą rankingu za rok 2012 została gmina miejsko-wiejska Nisko, która uzyskała 182 punkty. Drugie miejsce zajęła Stalowa Wola (213 punktów), a trzecie ex aequo Jasło i Krosno, które uzyskały po 221 punktów. Kolejne miejsca zajęły miasta Mielec i Rzeszów.

PT

21 KOMENTARZE

 1. Tomczyk z PO chce byc burmistrzem bo poseł z baranowa potrzebuje posadki a do powiatu nie wróci bo Pitra już siedzi tam i mu dobrze. I tak baranów będzie rządził w dębie.

 2. Zamek jest w Baranowie a nie w Dębie więc to Baranów będzie wam dębskie zakapiory dyktował warunki gry. Ma być nasz człowiek żebyście słuchali nas pokornie i oddawali pokłony. Zrozumiano? Także głosować dziady dębskie na pana Bogdana Tomczyka z Platformy Obywatelskiej ! ! !

 3. [quote] #8 | Wielki Kuc dnia 12/31/2013 22:41
  Zamek jest w Baranowie a nie w Dębie więc to Baranów będzie wam dębskie zakapiory dyktował warunki gry. Ma być nasz człowiek żebyście słuchali nas pokornie i oddawali pokłony. Zrozumiano? Także głosować dziady dębskie na pana Bogdana Tomczyka z Platformy Obywatelskiej ! ! ![/quote]
  Nie drzyj ryja [b]POpaprańcu[/b]Lepiej napij se siroto wody gdyż alkohol nie dla oszołomów.

 4. A u Was tam w Baranowie to fryzjera nie ma czy jak ? Przyjeżdżajcie do nas , tu są na prawdę dobrzy fachowcy w scinaniu włosów , a nasi panowie wyglądają jak prawdziwi mężczyźni.

 5. Nic się Dębioku nie bój. My jesteśmy od tego by golić / strzyc WAS !!! Będzie rządził wami wyznaczony przez nas burmistrz z Platformy Obywatelskiej i nawet nie próbujcie protestować. Już macie zastępce burmistrza z baranowskim doświadczeniem hehehe. Baranów rządzi !

 6. czytam ze zrozumieniem
  jest napisane bez pojęcia
  160 gmin i co setkę nagradzają? też mi zaszczyt 87 miejsce
  powiaty stają w rywalizacji konkursu ,, złota sekta" ? czego się pytam
  setkę to może przy okazji wręczania tabliczek sobie strzelili

  idea może i słuszna nazwa nietrafiona

 7. Województwo Podkarpackie:
  -powiatów grodzkich – 4
  -powiatów ziemskich – 21
  – gmin miejskich – 16
  – gmin miejsko wiejskich – 34
  – gmin wiejskich – 110
  Łatwo policzyć, że w konkursie oceniano 185 startujących.
  W tak doborowej stawce powiat tarnobrzeski zajął 2 miejsce.
  Ciekawi mnie, które miejsce zajęła gmina Nowa Dęba.

 8. Panie Tomczyk, może zanim pan zacznie ubiegać się o fotel burmistrza to rozwiąże pan wreszcie problem głodowych pensji białego personelu niższego szczebla? Sami zaprzyjaźnieni lekarze i garstka lizusów nie dadzą wyniku wyborczego. A w kampanii gdy przyjdzie pan prosić o głosy odpowiemy co i w jaki sposób mówi pan do pracowników gdy ci przychodzą do pana ze swoimi problemami. Kariera żony pewnego dyrektora to za mało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here