PROPOZYCJA URZĘDU NA DŁUGI WEEKEND: IDŹCIE DO LASU

28

Nowodębski Urząd pod wodzą niestrudzonego burmistrza Wiesława Ordona przedstawił mieszkańcom propozycję na długi sierpniowy weekend. Jest nią.. SPACER PO LESIE! „Wystarczą wygodne buty i przewiewna odzież„- zapewniają urzędnicy.

Zbliżający się długi weekend związany jest z obchodami dnia Wojska Polskiego ustanowionymi na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. To właśnie wtedy nasza armia pokonała bolszewickie natarcie i uratowała Europę przed zalewem komunizmu. Z tej okazji w wielu miastach organizowane są koncerty, parady lub skromne pikniki. Jednak w Nowej Dębie, mieście o wojskowych tradycjach propozycją władz gminy na długi sierpniowy weekend jest.. leśna wędrówka.

Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon nie zdecydował się zorganizować żadnych obchodów, ani żadnego wydarzenia które pozwoliłoby mieszkańcom spędzić mile czas. Zamiast tego na stronie urzędu miasta opublikowano tekst pt.: „Propozycje na długi weekend„, w którym doradza się mieszkańcom aby wolny czas spędzili… w lesie. Jak piszą urzędnicy: „Dla początkujących turystów polecamy znakowane piesze szlaki turystyczne, natomiast ci bardziej zaawansowani mogą korzystać z propozycji nieznakowanych szlaków lub układać swoje trasy„…

Brzmi to dosyć zabawnie w mieście znajdującym się w lesie, do którego większość mieszkańców bez pozwolenia i zachęty burmistrza chodzi bardzo często: chociażby na jagody i grzyby… – mówi jedna z mieszkanek która poinformowała nas o „wyjątkowej” ofercie Urzędu Miasta.

Skromne obchody rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej organizuje natomiast Stal Nowa Dęba i Towarzystwo Ratusz. –Zapraszamy na nowodębskiego orlika koło basenu, gdzie rozegrany zostanie Turniej Piłkarski o Puchar Victorii Warszawskiej. Przewidujemy udział prawie 100 zawodników pogrupowanych na 10 drużyn. W przypadku opadów deszczu przeniesiemy się do hali Zespołu Szkół nr 1.– mówi radny Marek Ostapko. – Nie dysponujemy budżetem gminy tak jak burmistrz więc nie mieliśmy funduszy na organizację większej imprezy. Jesteśmy jednak przekonani, że uczestnicy i widzowie turnieju będą się dobrze bawić – dodaje. Planowany start turnieju: godzina 10:00. Więcej informacji pod adresem e-mail: infonowadeba@op.pl

28 KOMENTARZE

 1. Nie będzie uroczystego wciągnięcia flagi na maszt i odegrania hymnu państwowego? O ile pamiętam to taki właśnie był program Wiesława Ordona na obchody ważnego święta. Widzę, że teraz już nawet tego mu się nie chce. A szkoda, radnej Mroczek na 100% mocniej biło wówczas serce, a radny Kazmierz Skimina ocierał łzę z oka. No trudno.

 2. noo a jak ja się zgubie w tym lesie to co wtedy? Nieoznakowane ścieżki dla zaawansowanych? Poziom hard! heh Żenująca propozycja. Ta druga z meczem też nie jest wysokich lotów ale zawsze to coś i przyciagnie dużo ludzi, a bez funduszy to wielki szacun za podjęcie się organizacji czegokolwiek.

  • „WERSJA HARD” dla zaawansowanych. Wyższy poziom wtajemniczenia. WYTYCZENIE WŁASNEJ ŚCIEŻKI. Czy w grę wchodzi możliwość karczowania ścieżki ? Na filmach widziałem jak to się robi w dżungli.

 3. Pan Ordon kolejny raz przekroczył granice śmieszności. Czas odpocząć od burmistrzowania bo widać, że już lepiej z panem nie będzie.

  • Renciści i inwalidzi (zwłaszcza ci na wózkach) do lasu! Oto propozycja nie odrzucenia. A wystarczyło na stadionie albo na betonplaztu jakiś mały festynik zrobić. Muzyczka, piwko, kiełbasa. Tak się świętuje w Niemczech, Francji, Holandii. To już lepiej mógł Ordon cicho siedzieć niż wyganiać ludzi do lasu w ten weekend. A tak to się tylko zbłaźnił. Kolejny raz.

  • Chyba nie można nad zalewem zrobić imprez bo spieprzone. Chyba nie można na plantach bo spieprzone. Ordonbud-Żołęxpol zaprasza na święto Wojska Polskiego do lasu, pochodzić. Ale zakończenie II kadencji Ordonbud-Żołexpol!!! Brawo burmiszcze!!!

 4. Codziennie ekipa zacnych TURYSTÓW zwiedza las za Rzeszowską ( zwany potocznie lasem Szerłud). Zostaje po tych TURYSTACH tylko stos pustych butelek. Czas się z nimi zblatować. ;)

 5. Zapraszam wszystkich do lasu, hahahahaha!! A może leśniczy powinien zaprosić do lasu, a Ordon na imprezy na nowych obiektach nad zalewem???

  • Po dwóch kadencjach Wiesława Ordona trzeba ludzi wypędzać do lasu bo centrum miasta zniszczone (planty). Nad zalewem wprawdzie drewniane cerkwie stoją, ale każą wykonawcy zrywać asfalt który mu odebrali i za który zapłacili, więc nie można tam nic zrobić. Wstyd, porażka, kompromitacja.

 6. BRAWO BRAWOOO SUPER POMYSŁ Z TĄ IMPREZĄ PIŁKARSKĄ W KOŃCU JAKAŚ KONKRETNA ALTERNATYWA DLA LUDZI INTELIGENTNYCH W KOŃCU JAKAŚ UCZTA DLA ZMYSŁÓW – SUPER POMYSŁ ! PYCHA POMYSŁ !

 7. Nasze władze są po prostu ostrożne. W obecnej sytuacji przypominanie o tym jak Polacy potraktowali rosyjską pomoc humanitarną w 1920 r. może być niepolityczne

 8. siedzący u kumpla – siedzisz na kumplu czy on na tobie ? Może jesteś jednym z tych nieszczesnikòw o których mowa ( piłkarzyków ) ?

 9. Raz sracie, że organizują ale źle, teraz jak nie organizują to też źle… Ten portal traci w mojej ocenie… Ba! Już stracił przez śmieszną gazetkę (stronniczą)… Dalej nie napisze nic, bo szkoda czasu. Jeszcze mnie podacie do sądu o zniesławienia czy coś :)

 10. Panie Marku niech Pan sie z piłkorzomi nie zadaje, oni wpierw świnski pyncherz kopią a potem alkochol etylowy w mpgku spozywaja !

 11. A miało być tak pięknie. Za kredyty miały być bajeczne planty. Za kolejne kredyty bajeczny zalew. Obie inwestycje spieprzone. Obu się wstydzą. Wprawdzie zalew ładnie wygląda, ale takiego bałaganu narobili w papierach, że teraz każą wykonawcy rozbierać ścieżkę rowerową żeby to wszystko jakoś odkręcić. Nad zalewem i na plantach za publiczne pieniądze miały być festyny, muzyka, śpiew. Przez całe wakacje miała być piękna kampania wyborcza na koszt podatnika. I wszystko wzięło w łeb. Po 2 kadencjach Wiesław Ordon wysyła mieszkańców do lasu. Za chwilę jak banki upomną się o spłatę ordonowych długów to do tego lasu zostaniemy jako mieszkańcy puszczeni w skarpetkach. Ale ważne że Wiesław z Zygmuntem już się do końca życia ustawili. Dziękuję, dobranoc, udział wzięli..

 12. Od paru lat chodzę i biegam po lasach wokół naszego miasta. Piękna przyroda, cisza, spokój, pełny relaks.. Chodzę też po ścieżkach opisanych na stronie gminy i cieszę się że ktoś to zebrał w jednym miejscu. Nie rozumiem tego kto pisał ten tekst. Dlaczego kpicie z propozycji uprawiania turystyki pieszej, bo tak to się Panowie nazywa. Ja i wielu moich znajomych uprawiamy turystykę pieszą, chodzimy i będziemy chodzić, i was też zachęcam! Z turystycznym pozdrowieniem, do zobaczenia na szlaku! :)

  • @Olka
   Ludność się wścieka i jest podenerwowana bo nawet mszy ŚWIĘTEJ uroczystej nie ma.A iść w las – ot tak?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here