Rada Miejska przyjęła Plan Odnowy Miejscowości Chmielów na lata 2014-2020

6

Podczas lutowego posiedzenia Rady Miejskiej w Nowej Dębie, zapadła decyzja o akceptacji Planu Odnowy Miejscowości Chmielów na lata 2014-2020. Jako zadanie priorytetowe uznano budowę budynku przedszkolnego i sali gimnastycznej.

Plan rozwoju będzie dokumentem stanowiącym podstawy decyzji podejmowanych przez organy sołectwa i władze gminy Nowa Dęba, dotyczącym przedsięwzięć rozwojowych w Chmielowie, oraz dokumentem niezbędnym przy działaniach, które będą wspierane przez środki pomocowe z Unii Europejskiej, przede wszystkim z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jak również wspieranych ze środków krajowych. Plan ten ma służyć rozwojowi infrastruktury społecznej i technicznej wsi Chmielów.

Spośród wskazanych priorytetów, działań mieszkańcy dokonali hierarchizacji celów, wyodrębniając te, które mogą być ich zdaniem zrealizowane w latach 2015- 2020. Metodą hierarchizacji był przeprowadzony przez sołtysa i radę sołecką sondaż ankietowy. Na podstawie zebranych opinii określono ranking zadań. Zdaniem mieszkańców kluczowymi dla rozwoju sołectwa przedsięwzięciami są:

plan odnowy chmielowa

6 KOMENTARZE

 1. Brawo Chmielów, wymagacie i gmina Wam musi pomóc.
  A co na to radni bezradni z Dęby wsi ,wy nie dbacie o rozwój o dobro wsi tylko o stołek burmistrza,by miał ciepłą posadkę.
  Cóż, jacy radni ,tak i wygląda wieś.
  Czy wam nie wstyd.
  Obudźcie się,i zacznijcie żyć potrzebami wsi,a nie utrzymywaniem kogoś na stołku.
  Jesteście marionetkami w rękach gminy,a nie przedstawicielami wsi dbającymi o jej rozwój i dobro mieszkańców.

  • Wy jeszcze długo nas nie dogonicie, chociaż takie podatki od Was gmina ściąga . Przy nas nie macie żadnych szans, ani z drogami , ani z oświetleniem, ani nawet lewoskrętów nie macie. Nie wiem sam, czy Wam współczuć czy w was po prostu szydzić ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here