Radne domagają cię 'cenzury publicznej dyskusji'

155

10-05-2012Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radne Maria Mroczek i Helena Tłusty odniosły się do komentarzy Internautów na portalu www.infonowadeba.pl. Domagały się od radnego Marka Ostapko wpływania na Czytelników i tonowania dyskusji. Radny Ostapko powiedział, że nie ma zamiaru ograniczać wolności słowa w sieci. Poinformował, że wpisy łamiące polskie prawo są usuwane. Oto jak o sprawie informowały media:

W poniedziałek 7 maja 2012 w Echu Dnia roku gdy media w całym kraju protestowały przeciwko senackim poprawkom ograniczającym wolność prasy ukazał się poniższy artykuł autorstwa Wioletty Wojtkowiak:

Kliknij na obrazek aby wejść na stronę ECHA DNIA:

W dniu dzisiejszym w Radiu Leliwa wyemitowano materiał pt \”Internetowe komentarze potrafią zaboleć\”, którego treść zamieszczamy poniżej:
——————————————————

\”Internetowe komentarze potrafią zaboleć\” – Dominik Siatrak

Komentarze pod artykułami w lokalnych portalach Internetowych potrafią zaboleć. Przekonała się o tym wiceprzewodnicząca rady miejskiej w Nowej Dębie, Maria Mroczek. A wszystko za sprawą wpisu w jednym z nowodębskich serwisów Informacyjnych, pod informacją o oficjalnym oddaniu do użytku nowego tomografu komputerowego w tamtejszym szpitalu. Komentarz może nie odbiłby się tak szerokim echem gdyby nie fakt, że portal prowadzi miejski radny Marek Ostapko. Dlatego Maria Mroczek na ostatniej sesji, zaapelowała, aby radny kierując się etyką zawodową, usuwał tego typu treści:

Jeżeli wpisy są bardzo takie z jadem, nienawiścią to proszę mi wierzyć niczemu dobremu to nie będzie służyło. Nie doszukałam się stonowania tej takiej jakiejś zawiści, nienawiści. Ja mówię, tą żółcią by prawie Wisłę wypełnił.

Marek Ostapko ingerować w treści zamieszczane przez użytkowników portalu nie zamierza, gdyż jak zaznacza to oni zgodnie z regulaminem serwisu odpowiadają za to, co tam napiszą:
Pani radna jest osobą publiczną ze wszystkimi tego konsekwencjami. Oprócz braw i zaszczytów musi również godzić się na krytykę która no niestety często bywa ostra i niesprawiedliwa. Mam wrażenie, że samorządowcy i to różnego szczebla zapominają, że aktywność samorządowa to służba. Służba innym. Pani Mroczek mogę jedynie życzyć więcej dystansu, pogody ducha a przede wszystkim pokory.

Marek Ostapko dodaje , że tylko trzykrotnie w pięcioletniej historii portalu komentarze zostały usunięte* przez administracje. Nie stało się tak natomiast nawet wtedy, gdy ktoś zamieszczał obraźliwe treści w stosunku do mojej osoby kończy radny Ostapko.

KLIKNIJ NA LOGO RADIA ABY WYSŁUCHAĆ NAGRANIA

—————————————————–

A WY CO SĄDZICIE O NA TEN TEMAT?
CZEKAMY NA WASZE OPINIE


* z powodu zgłoszenia naruszenia regulaminu (przyp. red. InfoNowaDeba).

155 KOMENTARZE

 1. Właśnie nie kasuje. A powinien kasować, zwłaszcza takie oszczercze jak twoje panie Wesolo mi. Kłamstwo to twoja metoda. No cóż. Konsekwencja wolności. PRL się skończył.

 2. Od zawsze bolało ich powstanie tego portalu. Teraz jeszcze gazetka. Ale ich boli, że ktoś ma inne zdanie i jeszcze odwagę by je wypowiadać. [b]PORADZILIŚMY SOBIE Z ACTA PORADZIMY SOBIE I Z GŁUPAWYMI POMYSŁAMI RADNYCH![/b]

 3. A jakie maja być te komentarze? Ludzie piszą prawdę, wiec co tu się dziwić. A Pani Mroczek to dajcie kolejnego słonika (ewentualnie słonikiem), taka dobra z niej Radna jak i nauczycielka kiedyś.

 4. "Prawdziwa cnota krytyki się nie boi" Widać radni Naszego Samorządu nie tacy cnotliwi.Nie powinni się obrażać a wyciągać wnioski bo naprawdę niektóre uwagi są trafione.

 5. Szanowana pani Mario żółć mnie zalewa i krew zarazem,moje miasto ma miliony długu,wadliwą infrastrukturę,brak pracy,wysokie podatki,sfrustrowani żyjący z dnia na dzień mieszkańcy, wysokie podatki, Co mam uśmiechać się bezzębnymi dziąsłami. Pani raczy żartować. Na Pani miejscu poparłbym Marka całym sercem bo w młodzieży ma Pani dłużników. To oni kiedyś zawierzyli Pani a teraz zamyka Pani wbrew prawu jedyną konstytucyjną możliwość .Prawo do wypowiedzi.Nie Pani będzie nam bronić wypowiedzi.Broni nas Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej bo to Ona gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to,Pani Mario że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów.Będę walczył o każde słowo zapisane w Konstytucji .TAK MI DOPOMÓRZ BÓG .

 6. Pani Mroczek i Pani Tłusty są nico [color=#cc0000]retro[/color]:D.
  Otóż drogie [color=#cc0000]PANIE[/color] _ "Ludożerka",która [color=#cc0000]PANIE[/color]wybrała ma możność na bieżąco oceniać [color=#cc0000]Pań[/color] pracę miast czekać na SPRAWOZDANIE na końcu kadencji..Ech! dawniej było lepiej..?:D

 7. do #8 | B-LEL czy ktoś ci bronił kandydować do rady miasta? trochę kultury i szacunku. idź na sesję i to krzyknij. cwaniak jesteś przed komputerem?? walcz dalej o każde słowo….

 8. Ale macie problem, wyprowadźcie się z tego grajdołka, łatwiej pracę zdobędziecie ( uwierzcie nie jest tak trudno jak w ND), a z perspektywy odległości od ND będziecie się śmiać z tego co się dzieje u ludków lasu i mniej się będziecie denerwować pozornym rządzeniem ekipy OZ oraz śmiesznymi poczynaniami niepoRADNYCH.

 9. Ale macie problem, wyprowadźcie się z tego grajdołka, łatwiej pracę zdobędziecie ( uwierzcie nie jest tak trudno jak w ND), a z perspektywy odległości od ND będziecie się śmiać z tego co się dzieje u ludków lasu i mniej się będziecie denerwować pozornym rządzeniem ekipy OZ oraz śmiesznymi poczynaniami niepoRADNYCH.

 10. PANI MARIO! PISZĘ NA TYM PORTALU OD SAMEGO POCZĄTKU JEGO ISTNIENIA. DLACZEGO NAZYWA MNIE PANI I INNYCH INTERNAUTÓW "MALUCZKIMI" ?[b] DOMAGA SIĘ PANI OD LUDZI BY POWSTRZYMYWALI SWOJE KOMENTARZE A TYM CZASEM PANI SAMA UŻYWA WOBEC INNYCH OKREŚLEŃ TYPU "MALUCZKI". [/b]CO ZA TUPET I BRAK KONSEKWENCJI!!!

 11. Jaka władza ( burmistrz i rada) taka …. i każde słowo w to miejsce będzie pasowało, prawda jest taka że radni ND to w większości ludzie oderwani od rzeczywistości, i tak: nauczyciele( to chyba najgorsze co może być – ludzie kompletnie nie umiejący się odnaleźć poza szkołą ( no może oprócz WF-istów) emeryci/renciści ( rozumie się samo prze się). No i co zostało kilka osób które jak to bywa są w mniejszości i mogą tylko pokrzyczeć i TYLE mogą. Pozdrawiam PS. Ciekawy temat magisterki dla socjologa – rada miejska Nowej Dęby ( chętnie bym coś takiego przeczytała)

 12. Moze bylo kiedys nazwac po imieniu to co p. Mroczek wyprawiala w szkole. Wtedy odeszlaby w zapomnienie. A teraz… dla mnie ta pani jest cena demokracji. Ale podobno nic lepszego nie wymyslono.
  Sa jeszcze ludzie, ktorzy maja pamiec lepsza niz tej pani sie wydaje. Szkoda tylko, ze czas ludzi sprytnych inaczej jeszcze nie minal.

 13. Ale głb jesteś i nieuk "maluczki"w/g mnie to znaczy krzełek ,coś jak sprawny inaczej .-jasne.albo też -Taki malczik,nic nie znaczący.

 14. [quote]Ciekawy temat magisterki dla socjologa – rada miejska Nowej Dęby ( chętnie bym coś takiego przeczytała)[/quote]

  [u]To raczej habilitacja:[/u]

  [color=#3300cc][i]Wpływ faz księżyca i pór roku na dynamikę psycho-fizyczną członków nowodębskiej Rady Miejskiej. Monotoniczność przy pewnych stałych założeniach. [/i][/color]

 15. pamiętam jak w 98 na zakończenie roku szkolnego zorganizowano konkurs między ósmymi klasami, tak dla zabawy i tak to wszyscy odbierali… tak mi się wydawało aż do rozstrzygnięcia o wygranej między dwoma najlepszymi klasami miały zdecydować rzuty wolne do kosza… naturalne w takiej sytuacji jest ze klasa przeciwna dekoncentruje rywala okrzykami, gwizdami czy tupaniem… dla pani Mroczek to najwyraźniej było naturalne do momentu kiedy to jej klasa robiła bo gdy zaczęliśmy my to robić podeszła do jednego z nas i na oczach około 300 osób (w tym ówczesnej dyrekcji…) strzeliła jednego z nas z płaskiego prosto w twarz… wyobraźcie sobie tę sytuację… 300 osób, zupełna cisza na sali… i nic, żadnych konsekwencji… od tamtej pory na jej widok spluwam pod buta na jej widok… rocznik '84 na pewno pamięta…

 16. I to jest ciekawy wątek ! Niech starsi internauci przytoczą na tym forum jak byli traktowani w szkole w latach 70-tych, 80-tych przez niejaką panią Mrok ! Aby niczego nie sugerować, swoje przeżycia z lekcji geografii napiszę za kilka dni. Wypowiadajcie się uczniowie i ex-uczniowie. Nikt Wam tego nie zabroni jak kiedyś zabraniano !!! Do dzieła !

 17. ależ nie szanowni koledzy tożto klasyczny przykład
  Rozkładu Reprezentacji Szanownej Rady na nieprzywiedlne a nawet do niczego niepodobne przyczym zachodzi trywializm pomiędzy repezentacją gminy, stali i siedzieli

 18. Chłopaki wrzućcie na luz bo temat nie jest o tym. Dajcie spokój i nie mścijcie się. Nie o to chodzi.

  Ta strona wkurzała WIERCHUSZKĘ od samego początku jej powstania. Komentarze zwłaszcza. Oczywiście jak WIERCHUSZKA wykorzystuje pola komentarzy do własnych celów: rozsiewanie kłamstw, zohydzanie przeciwników to wtedy wszystko jest OK. Ale jak pojawia się coś nie teges na ich temat to już jest wielkie halo.

 19. Szanuję Marka za kulturę osobistą i jeszcze za wiele rzeczy, ale najbardziej za to, że stworzył ten portal i wolne forum:)

 20. [b]Dała w mordę bo się wydzierał a co może się mu nie należało.[/b]zresztą cwaniaczku piszesz z zawiści że tak daleko zaszła Pani Maria.

 21. POZNAŃ 56'
  GRUDZIEŃ 70'
  SIERPIEŃ 80'
  OKRES STANU WOJENNEGO
  1989

  Nie po to ludzi ginęli walcząc o wolność by teraz w imię wyobrażeń wąskiej grupy osób ograniczać wolność słowa.

 22. Wolność słowa i wypowiadania się regulują określone przepisy i akty prawne w tym najwyższego rzędu. Nie ma żadnej prawnej możliwości ograniczenia tych praw na szczeblu gminy. Więc?!

 23. Za komentarze odpowiada ich autor. Czy jeśli ktoś na płocie pana burmistrza napisze coś brzydkiego to będzie to wina burmistrza? Czy będzie to świadczyło o burmistrzu? Jest regulamin portalu stworzony w oparciu o przepisy prawa. Jeśli ktoś się czuje czymś obrażony lub poruszony może to zgłosić adminowi: [url]http://infonowadeba.pl/viewpage.php?page_id=2[/url] Jeśli admin nie usunie wówczas można sądzić admina. Po co robić zadymę w mediach i na sesji? Czasy szkoły się skończyły.

 24. Super Panie Burmistrzu. Ma pan rękę do ludzi. Świetnymi fachowcami się pan otoczył. Świetnych ludzi w remizie nominowano na odpowiedzialne funkcje w Radzie Miejskiej. Gratulacje! Pan Ordon, Żołądź, Serafin i Pani Mroczek prowadzą nas ku świetlanej przyszłości!

 25. W całości zgadam się ze słowami Pani Marii, jak obrażacie to podajcie argumenty bo to wtedy tylko ma sens, o mnie możecie napisać, że jestem debilem, idiotą ale nie macie na to argumentu. Można powiedzieć, że coś jest "be" ale czemu to nie łaska i co najważniejsze tylko się w komentarzach plujecie zamiast przejąć władzę jak się coś Wam nie podoba.

 26. Najbardziej pluje zwolennik Pani Marii i Pana Burmistrza o pseudonimie Wesolo Mi. Wrzuca kłamstwa, plotki, celowo obraża bez podawania argumentów na poparcie swojej opinii, kierując się złą wolą prowokuje. Nie słyszałem aby ktokolwiek ze strony "Naszego Samorządu" go upominał lub protestował ( a wiedzą kim on jest). Protesty zaczynają się dopiero gdy obrywa ktoś z obozu rządzącego. Wówczas podnosi się krzyk o obrazie majestatu, padają epitety o "maluczkich" i zaczyna się wywieranie nacisku. Moralność Kalego? Czyli tak jak napisał ktoś wyżej:
  [quote]Niech krytykują, ale zasadnie ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, zasadnie dla której strony ?[/quote]

 27. Pani Mroczek, niech Pani sobie przypomni jak traktowała Pani swoich uczniów w czasie pracy w SP1??? Poniżające obelgi pod adresem kilkuletnich dzieci- dobrzy byli Ci których rodzice mogli Pani coś zaoferować… Znam przypadek że dzierżawiła Pani działkę a`la rekreacyjną za budynkami PGKiM i uczeń rodzica który ją Pani dzierżawił nie miał żadnych problemów- same piątki, żadnych docinków- jak sam się dziś śmieje bez żadnych nadkładów nauki !!! Takich przypadków jest mnóstwo. Niech się Pani sama uderzy w pierś i to oceni. Czego Pani dziś oczekuje od ludzi dla których w wieku młodzieńczym była Pani "OPRAWCĄ" i "KATEM" ile razy z Pani ust padło słowo DEBIL skierowane do ucznia??? Pytania pozostawiam bez odpowiedzi, bo odpowiedzi każdy kto miał nieszczęście być uczniem Pani Mroczek zna. Tak więc proszę by Pani Mroczek dziś dała odpowiedź jakim prawem tak się zachowywała- wykonując zawód odpowiedzialny w jakiejś mierze za wychowanie młodzieży- kto dał jej prawo poniżać ludzi??? Pani Mroczek niech Pani nie dziwi więc dziś fakt że w stosunku do Pani osoby płynie rzeka żółci z ust rozgoryczonych "ex-wychowanków". Zapewne wie Pani że to nie Pani była wyborem ludzi młodych… Pani czas dobiega końca tak jak dobiega końca żywot ludzi którzy na Panią oddali swój głos. Kończę z nadzieją, że już nigdy nie zostanie Pani wybrana do lokalnych władz, że ludzie przejrzą na oczy- i nie będę zmuszony słuchać, czytać o Pani!!! Z wyrazami szacunku dla całej społeczności internetowej ex- uczeń.

 28. Do #45 Ty się pewnie zaliczasz do tych którzy lizali d…pę Maryny M. lub tatuś z mamusią się płażyli przed nią i kawkę przynosili hehe… A i tak miała Cię za Kretyna/Kretynkę tyle że za prostytucję rodziców w twarz Ci tego nie powiedziała- żałosne jaki bohater/ -ka z Ciebie dziś!!!

 29. A ja jednak poprę tą inicjatywę, bo jak czasem czytam tutejsze "dyskusje" to aż ręce opadają.. Krytykujcie do bólu, ale z sensem, a nie jak np.: "Ta k u r w a nie ma o niczym pojęcia, w y j e b a ć ją!" Ja wiem, że będąc anonimowym to można mówić co się chce, ale to przekracza granicę krytyki i staje się publicznym obrażaniem bez żadnych konsekwencji. Fajnie się siedzi i nic nie robi, ale może by tak ktoś w końcu się wziął za robotę, a nie tylko wyklinał wszystkich zza komputera, bo nawet na podwórko już nie wyjdzie i się nikomu nie postawi. Pewnie teraz zaleje mnie fala krytyki od "obrońców nowodębskiego acta od siedmiu boleści", ale mam to gdzieś. Jak ktoś jest odważny to niech umówi się ze mną sam na sam na mieście, obiję mu mordę i skończy się hejterstwo w ND.

 30. Zgadzam się z faktem że za czasów swej pracy w szkole na lekcjach geografii Maria M. jechała po większości jak / przepraszam za wyrażenie / po burej suce- za nic!!! Za to że żyją.Wspomnienia są traumatyczne. Także to jest niezaprzeczalny fakt, zresztą tak jak ktoś już wcześniej pisał tego zaznało wiele osób więc obrońców Pani M. w tym temacie odsyłam na zieloną trawkę- a że pogoda dopisuje nie będzie im aż tak źle.

 31. Wesoło mi że już nie muszę oglądać jej gęby i słuchać jej wywodów.Ona nie ceniła swoich uczniów ale też dorosłych , nawet osoby które mianowała jako swoje koleżanki, które jej nie uznawały nigdy jako koleżankę , najwyżej jako znajomą osobę.Krzyczała swojego czasu ty się nie nadajesz, co ty robisz , ty nie potrafisz i wiele by pisać.Zero dla niej szacunku, najwyżej obrzydzenie.

 32. Przypominam sobie z nią spotkania przesycone krytyką innych ,wyszydzanie i wyśmiewanie.Teraz to odwróciło się i boli ją?
  Jedynie pocałunki dla niektórych zostały. dla donosicieli i kolaborantów.

 33. [b]Obywatelko Radna Mroczek Mario….

  Odnosząc się do Waszych dywagacji na temat cenzurowania publicznych wypowiedzi na łamach portalu internetowego „infonowadeba.pl”, chciałbym zauważyć że kandydując na stanowisko radnej, musieliście sobie zdawać sprawę że będzie istnieć grupa nie podzielająca Waszego światopoglądu i patrząca na otaczającą nas rzeczywistość w sposób biegunowo odmienny niż Wy. Więcej, są wśród internautów osoby nie legitymujące się tak wspaniałym wykształceniem jakie Wy odebraliście w czasach pełnej wynaturzeń i dewiacji ideowych Polski Ludowej, a co za tym idzie, osoby nie obarczone ustawowym szacunkiem do innych ponieważ tak właśnie rzeczona ustawa nakazuje, i której to należy się bezwzględnie podporządkować. Oczywiście dobrze rozumiecie ten PeeReLowski bełkot…. Jako Wasz były uczeń, miałem dużo czasu aby wysłuchiwać Waszych uwag na tematy bieżące, albowiem często poświęcaliście blisko połowę czasu lekcyjnego, krytykując chyba wszystko i wszystkich w zależności od ilości Waszego złego humoru jaki przypadał na dany dzień. Po latach, wraz z innymi, którzy wykształcili się na psychologów, lub też psychoanalityków, rozpatrując przy majówkowym grillu i piwie Wasz przypadek, doszliśmy do wniosku ze cierpicie na chorobliwe poczucie braku akceptacji ze strony społeczeństwa, któremu, wg Waszego mniemania poświeciliście tak dużo czasu. Teraz chodzi o to abyście się zastanowili obywatelko, czy nie należałoby się usunąć z życia publicznego i przestać zatruwać sobie oraz innym zdrowie i życie, czy dalej brnąć w tym bagnie udawanej dobroci „ na siłę”, której to bezduszni ludzie nie chcą przyjąć, a co gorsza, zrozumieć. Świństwo jakim obdarza Was społeczeństwo poprzez brak szacunku i miłości do Waszej osoby jest tak wielkie, że nie zasługuje na nic innego, jak tylko Wasze odejście z życia publicznego. Dlatego apeluję do Was obywatelko Radna Mroczek Mario – porzućcie tę służbę niewdzięcznemu Narodowi i spróbujcie może zainteresować Waszymi pomysłami Radę Parafialną czy inne Stowarzyszenie Róży Różańcowej…..
  Zatem, zanim będziecie nawoływać do krucjaty przeciwko wolności słowa, pomyślcie wpierw czy to Waszych dygresji i publicznych wynurzeń nie nalażałoby ocenzurować i zapakować do teczki z adnotacją tajne przez poufne na okres co najmniej pięćdziesieciu lat.
  [/b]

 34. Wiesz aqq, jeśli miałbym wybierać. To już bardziej wolę czytać co piszą "pieski" M. Ostapki, niż kundle Pani Mroczek :).

 35. Takich pani Marii jest od groma w Nowej Dębie.Popatrzcie na swoich rodziców i dziadków.Ktoś ją wybrał i reprezentuje poglądy swoich wyborców.Osobiście nie trawię ale toleruję – to właśnie demokracja.

 36. Marek ty to masz u niej już przeje*******,a tak się dobrze zapowiadałes jako młody człowiek,przepraszam was ale co na to wszystko Zielaaakkk???

 37. Popieram wpis nr54.Jedna dywagacja, napewno się z pełnionej funkcji społecznej nie wycofa, przecież kiedyś zaklejała W.Ordona wyborcze plakaty bo planowała zostać burmistrzem.

 38. Na zdjęciu w gazecie pani radna wygląda przejmująco , tak jakby serce jej pękało, a zatroskana o losy miasta dusza łkała.
  Pan radny natomiast na zdjęciu wygląda na niewzruszonego głębokim bólem radnej.
  A ja proponuje uroczyście przed otwarciem kolejnej sesji wysłuchać utworu KNŻ ,, nie ma litości"
  http://www.youtube.com/watch?v=Xjeebk2CY0Y

 39. ten caly pis to jest :( razem z prezesem kaczusiem:(ojcem rodzynkom:P to jest jakas sekta:o a nasze radne to jakis odlam bojowek radia maryja:o [url]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tx6BfMTAxls[/url]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tx6BfMTAxls

 40. Pohamujmy się może przed kolejnymi obelgami, których ty i ja pewnie mamy cały rękaw w przygotowaniu. Czyż nie o to chodzi pani Mroczek, aby wykazać, że na tym forum jest chamstwo?

 41. ok sorrki nie chcialem kogokolwiek swoim wpisem obrazic!!! na tym forum jest wolnosc slowa i za to go cenie ,a do pani Mroczek ma uraz jeszcze z czasow szkoly podstawowej pozdrawiam;) Pani Maria chyba zapomniala ze tamte czasy minely [url]http://www.youtube.com/watch?v=yia6Y_ST7IY&feature=related[/url]

 42. Nie znam Was ale mogę Wam napisać, że jesteście ofiarami losu, skoro jak piszecie, że w czasach szkolnych nauczyciel Was poniżał to czemu wtedy zachowywaliście się jak ofiary gwałtu i nic nie robiliście z tym? Jesteście jak te szczekaczki z solidarności, którzy sami zgodzili się na prywatyzację różnych sektorów tylko gadając w radiu maryja jaka im się to tragedia stała zamiast zrobić coś w stylu Rumunii w grudniu roku 1989. Jak się Wam władza centralna się Wam nie podoba to nie głosujcie to chyba logiczne, polaczki mają tendencję do wierzenia w coś czego nie ma!

 43. bo wtedy takie ofiary losu jak ja i inni mieli go… do powiedzenia bo nauczyciel i ksiadz byli nietykalni i osmiele sie przypuszczac ,ze jest tak do tej pory!

 44. Skąd ty się urwałeś? Za komuny to nauczyciel mógł dać w mordę uczniowi i było OK. Pamiętam jak Gienek K. dał w mordę "lopezowi" koło gazowni na górce, to była niezła afera, pierwszy chyba, który się odważył w tym mieście. A skoro uważasz, że wolne forum nic nie zdziała, to zapraszam na tę stronkę, tutaj można wszystko… http://www.nowadeba.pl/podkategoria_2/

 45. Pani Mario,

  Pani zgrywa PIS-owca. Jak była komuna, to Pani …, jak była Solidarność, to Pani… . A jak Polska pod przewodnictwem czerwonych sprzedawczyków wchodziła do niemieckiego paktu Unii "Europejskiej" kazała Pani, wraz z innymi nauczycielkami robiącymi tytuł "nauczyciela dyplomowanego", biegać nam z jakimiś głupawymi flagami jakieś nie-polskiej Unii Niemiec, Zielonych i sponsorowanych przez Rosję ekologów.

  Trzeba było Wam, Szanowne Panie, zdjęć z marszy i innych Waszych pseudo-imprez do teczek rozwoju zawodowego. Byliśmy dla Was czymś w rodzaju pożytecznych idiotów, mięsa armatniego.

  Za przyniesioną flagę tzw. "Unii" wyprzedaży polskiego kapitału przemysłowego głupawe dziewczynki dostawały bonusowe oceny.

  Gdzie wieje wiatr, tam ustawi się chorągiewka…

 46. #77 "niemieckiego paktu Unii "Europejskiej" nie wiem człowieku gdzie się wychowywałeś ale poczucie humoru masz niezłe, bo mam nadzieję, że to żart ale jeśli kończyłeś jednął z ND szkół to było by mi wstyd. Mówisz o kapitale przemysłowym nie mając pojęcia (kapitał – trudne słowo) o czym mówisz.
  Życzę szczęścia w życiu!

 47. Jak się Wam nie podoba Unia Europejska to oddajcie kasę i z niej wystąpcie to jest bardzo proste, ale większość polandowskiego społeczeństwa nie wie czym jest UE a się wypowiada posiłkując się tym co usłyszy w radiu, telewizji, przeczyta w necie, jak chcecie się wypowiadać w tym temacie to czytajcie traktaty,rozporządzenia, dyrektywy, decyzje organów Unii to wtedy zobaczycie co i jak.
  Dajecie się wykorzystywać bo nie myślicie logicznie tylko chełpicie się co Wam mówi pleban w niedziele. Polaczki

 48. Te procesy są bardzo proste: upadał komunizm zgodziliście się by I prezydentem był Jaruzelski potem głosowaliście na Wałęsę widząc w nim zbawcę a potem oczerniacie, że agent albo żyd, głosowaliście na Kwaśniewskiego a potem, że żyd, i tak w kółko podniecacie się, że ktoś na wami się zainteresuje a prawda jest taka, że kłapiecie ustami przekazując informacje z tv do rozmów z osobami by się popisać intelektem. Jesteście bandą hipokrytów to znak po, którym poznasz polaczka.

 49. Szanowna pani Mrok z internautami pani nie wygra a jezeli sie pani zdecydowala pracowac dla naszego miasta to chyba zdawala sobie sprawe z tego ze bedzie poddawana krytyce.Jak los sie odwrocil :).To ,ze czlowiek jest wyksztalcony wcale nie oznacza ,ze jest madry.Wyborcy powinni o tym pamietac i na przyszlosc wybierac ludzi ktorzy osiagneli jakis sukces mniejszy ,wiekszy .Dobry pedagog to nie taki,ktory z posrod klasy wybierze sobie faworyta( lizusa i kujona) ale taki ktory swoja pasja potrafi zarazic najbardziej krnabnego ucznia .Pamietam drwiny z dzieci chlopo-robotnikow(bardziej chlopo tylko dlatego bo rodzice jezdzili na wies do swoich rodzicow i przywozili jaja,maslo i mieso,to byl czas stanu wojennego).Ta lekcja utkwila mi w pamieci na cale zycie .Ciekawe czy pamietacie lekcje geografii pod tytulem:"wyprawa do przedszkola po syna?"To ze my pani uczniowie mowimy pani"dzien dobry" z zyczliwym usmiechem to nic nie znaczy ,nie….. wlasciwie duzo znaczy.To jest ta wielka nabyta umiejetnosc :zyczliwy usmiech +jednoczesna wzgarda.Pozdrawiam wszystkich "maluczkich"

 50. P. Mario ,na nastepnej SESJI prosze naniesc poprawke ze nie wszyscy byli DEBILAMI ale tylko KILKOR-OOOOOOOO z tych co teraz tak wyja:o

 51. [b]Obywatelko Radna Mroczek Mario….

  Odnosząc się do Waszych dywagacji na temat cenzurowania publicznych wypowiedzi na łamach portalu internetowego „infonowadeba.pl”, chciałbym zauważyć że kandydując na stanowisko radnej, musieliście sobie zdawać sprawę że będzie istnieć grupa nie podzielająca Waszego światopoglądu i patrząca na otaczającą nas rzeczywistość w sposób biegunowo odmienny niż Wy. Więcej, są wśród internautów osoby nie legitymujące się tak wspaniałym wykształceniem jakie Wy odebraliście w czasach pełnej wynaturzeń i dewiacji ideowych Polski Ludowej, a co za tym idzie, osoby nie obarczone ustawowym szacunkiem do innych ponieważ tak właśnie rzeczona ustawa nakazuje, i której to należy się bezwzględnie podporządkować. Oczywiście dobrze rozumiecie ten PeeReLowski bełkot…. Jako Wasz były uczeń, miałem dużo czasu aby wysłuchiwać Waszych uwag na tematy bieżące, albowiem często poświęcaliście blisko połowę czasu lekcyjnego, krytykując chyba wszystko i wszystkich w zależności od ilości Waszego złego humoru jaki przypadał na dany dzień. Po latach, wraz z innymi, którzy wykształcili się na psychologów, lub też psychoanalityków, rozpatrując przy majówkowym grillu i piwie Wasz przypadek, doszliśmy do wniosku ze cierpicie na chorobliwe poczucie braku akceptacji ze strony społeczeństwa, któremu, wg Waszego mniemania poświeciliście tak dużo czasu. Teraz chodzi o to abyście się zastanowili obywatelko, czy nie należałoby się usunąć z życia publicznego i przestać zatruwać sobie oraz innym zdrowie i życie, czy dalej brnąć w tym bagnie udawanej dobroci „ na siłę”, której to bezduszni ludzie nie chcą przyjąć, a co gorsza, zrozumieć. Świństwo jakim obdarza Was społeczeństwo poprzez brak szacunku i miłości do Waszej osoby jest tak wielkie, że nie zasługuje na nic innego, jak tylko Wasze odejście z życia publicznego. Dlatego apeluję do Was obywatelko Radna Mroczek Mario – porzućcie tę służbę niewdzięcznemu Narodowi i spróbujcie może zainteresować Waszymi pomysłami Radę Parafialną czy inne Stowarzyszenie Róży Różańcowej…..
  Zatem, zanim będziecie nawoływać do krucjaty przeciwko wolności słowa, pomyślcie wpierw czy to Waszych dygresji i publicznych wynurzeń nie nalażałoby ocenzurować i zapakować do teczki z adnotacją tajne przez poufne na okres co najmniej pięćdziesieciu lat.[/b]

 52. P. Mario ,ta cholota debilowa z rodzin PATOLOGICZNYCH i PRZYBLEDOW jak MANTRA bedzie nawracac jedno i to samo ,ta cholota mysli ze HAMSTWO JEST WOLNOSCIA SLOWA ,jest to celowe dzialanie na UWAGI poczynione na SESJI,zaraz i mnie sie dostanie ale mnie to wisi i w to wiszace moga mnie cmoknac:o

 53. [b]Gdyby Mroczkowa sobie odeszła to tematu by nie było i te wszystkie powyższe wypociny nie miały miejsca i byłby nudny spokój. A tak Radna Maria trzyma się zawzięcie swego stołka i tym właśnie jątrzy sytuacje….A temat stanął i nabrzmiewa….[/b]

 54. Pani M. chodzi po mieście, tuli ludzi, całuje ich z miną jeszcze bardziej niż tą na zdjęciu opowiada jak to jej były uczeń Marek Ostapko jej "odpyskował" na sesji i co "oni" tam u niego na tej stronie wypisują na nią. I że jak tak można… Odwraca kota ogonem i z napastnika który nazwał komentujących "maluczkimi" kreuje się na ofiarę.

 55. Gdyby mnie bez mojej zgody umiescil wizerunek na tym zasranym portalu to na najblizszej sesji bym mu walna w ryja asz by sie kopytami nakryl ,i tak powinna zrobic Pani Mroczek

 56. Ohohoho jaki "bojownik" się znalazł :D. Na portalu został zamieszczony z tego co widzę artykuł z Echa Dnia. A Pani Mroczek jako radna jest osoba publiczną. A Ty się tak nie rzucaj bo Ci żyłka pęknie w pewnym miejscu "wielki wojowniku" :D.

 57. [quote]Gdyby mnie bez mojej zgody umiescil wizerunek na tym zasranym portalu to na najblizszej sesji bym mu walna w ryja asz by sie kopytami nakryl ,i tak powinna zrobic Pani Mroczek[/quote]

  Najzabawniejsze, że ci którzy podobno chcą walczyć z "chamstwem" sami wypisują tu najbardziej chamskie teksty i wzywają do nienawiści. Paradne! Pyszne!
  Jestem ciekaw od kiedy osoby publicznej trzeba się pytać o zgodę na umieszczenia w mediach jego wizerunku? Widzę że mentalnie jesteś w czasach głębokiego stalinizmu.

 58. Jest coś takiego jak prawo prasowe. Zdjęcie zrobione jest na sesji, gdzie każdy z nas ma prawo fotografować i nagrywać.

  Bez stresu.

 59. Do D co bys zrobil dobrego ? ajak bys mu zlamal ten dlugi nos to co, z PINOKLA zostal by PEKINCZYK cienko ujadajac na pania Marie B)

 60. @Wesoło mi, brawo, brawo. Gdy brak argumentów to trzeba po wyglądzie komuś "pojechać". Pozwól, że zacytuję część wypowiedzi Twojego "góru". To takie typowe dla "ludzi maluczkich" :).

 61. Medal Związków Zawodowych ( obu – czerwonego i czarnego ) za zasługi dla oświaty politycznej w lesie przy paśmie Karpat.

 62. Lucky pomylka Pani Maria nie jest moim GORU ,jest tylko RADNA z mojego okregu wybrana w demokratycznych wyborach choc sam na nia nie glosoawlem:|

 63. #102 Proszę zażyj te pastylki. Albo choć jedną – tą kolorową co lubisz najbardziej..Już po 15stej .Pózniej będziesz zły i wstydu pojesz niepotrzebnie.:)

 64. @wesolo mi z tego co się orientuje to M. Ostapko również jest radnym tego okręgu, wybrany w równie demokratycznych wyborach co Pani Mroczek (dla Twojej wiadomości, nie głosowałem na niego). Dobrze, nie jest Twoim "góru", ok. Ale nie rozumiem do końca dlaczego mi to napisałeś w odpowiedzi? Może rozwiń jakoś swoja wypowiedź. Napisz jak ma się to do Twojego komentarza odnośnie nosa M. Ostapki bo ja nie wiem. :|

 65. jAK MA KTOŚ SMACZYCHO NA PIWKO TO DAWAĆ TU KU MNIE BO MIŁEJ KOMPANIJI MI POTRZEBA .wIDZĘ ŻE WESOŁO MI ,| Lucky Strike,SZYBKO SIĘ POGODZĄ JAK MORDA W MORDĘ USIĘDNĄ.

 66. @jasiek dziękuje za zaproszenie, może innym razem skorzystam bo już mam inne plany :P. A z @wesoło mi ja nie jestem pokłócony. Ja tylko chce się dowiedzieć co nim kieruje bo pisze takie głupoty, że się "pale nie mieści". :)

 67. Kobieta , która jak się tu dowiaduję znęcała się fizycznie i psychicznie nad uczniami zasiada teraz w radzie miejskiej ? Toż to jest sprawa dla reportera. A co na to ksiądz proboszcz ? O zgrozo !!!

 68. Pani Mroczek, nasz zywot podlega prastarym prawom ZYCIA, ktorych tresc przytaczaja czesto medrcy tego swiata,ku pamieci ludzkiej i ogolnego stosowania, a jedno z tych prawidel brzmi : co zasiejesz to i zbierzesz. Wraca do pani to co wysyla pani do bliznich. Boli? Nas tez bolalo.Pani niepedagogiczne zachowanie i naganny stosunek do dzieci w szkole , nie liczenie sie z rodzicami,przykladow mozna by mnozyc – stosowanie przemocy fizycznej wobec uczniow,histeryczne wrzaski, szydzenie,ponizanie,zastraszanie, tolerowanie a wrecz kreowanie lizusostwa,wymuszanie upominkow itp. Niestety w czasach komuny miescilo sie to w jakiejs normie oswiatowej (chorej i to bardzo),wszyscy wiedzieli ale nikt sie nie odzywal,kolezanki-nauczycielki tez nabieraly wody w usta,reakcji zadnej.Teraz to juz historia pania ocenia. Moja corka do dzis ma traume na pani widok i przypomnienie lekcji geografii, a ja sie ciesze,ze Opatrznosc mnie uchronila przed pani naukami i niekontrolowanymi emocjami. Jestem zdrowsza.

 69. Lucky przypisales mi Radna jako moje goru ,wpis #96,wiec ci odpisalem ,a cytat " maluczkich " dlamnie nie ma znaczenia bo sie takim nie czuje,ale robienie afery z tego slowa i klepanie na okraglo o Pani Radnej to juz jest OCHYDA ,wiec i mnie poniosly nerwy na ten posrany portal i sie SPIENILEM jak ta PIANKA POLUTYROWA:o

 70. Nowa Dęba- miasto absurdów !!!
  Pani Radna bez cienia wstydu wyraża swoją opinię, gdy każdy wie jaka była, co robiła (może zbędny jest czas przeszły), a może to te zeszłoroczne komary- gryząc- amnezję powodują?

 71. Wesoło mi a wiesz co dla mnie jest ohydą? Człowiek, który nie posiada choć odrobiny szacunku do innych zasiada w radzie miasta i ma niby reprezentować wolę ludzi. Osoba, która mówi o kulturze a sama takowej nie posiada. To jest dla mnie ohyda. Jeśli Pani M. teraz przeczyta wszystkie wypowiedzi pod powyższym artykułem powinna być na swój sposób zadowolona. Z tego co można zauważyć praktycznie nie zawierają wulgaryzmów, a krytyka jej osoby jest jak najbardziej merytorycznie uzasadniona. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :).

 72. Jeżeli już to [b]guru[/b] szanowni internauci.Może radna Mroczek a była nauczycielka miała rację nazywając Was tumanami.Czy przed laty Wy i Wasi rodzice też byliście tacy odważni?Kto z Was był tak śmiały w osądach jej osoby jak dziś,anonimowo na tym portalu.Prawda jest taka że jak Was rugała to między Wasze pośladki żyletki by nie włożył.Między pośladki Wasze i Waszych rodziców.Aby uprzedzić Wasze insynuacje to pani radna mi …tyż lotto.I tak naprawdę to oboje są siebie warci.Radna M.Mroczek i radny M.Ostapko.Powiem po lasowiacku"jedną kiścią smarowani"

 73. A kto i co ci nie "lotto". Wrzucasz w swoich komentarzach różne insynuacje. Masz prawo. Jestem ciekawy jednak twoich pomysłów na tematy w których dyskutujesz. Póki co oprócz opluwania i mówienia, że coś ci "lotto" nie ma w Twoich wypowiedziach żadnej treści.

 74. Panie Burmistrzu!
  Gratuluję doboru ludzi do swojego "zespołu". Pani radna Helena Tłusty z pańskiego komitetu chcę blokować wolność wypowiedzi. Pani Mroczek, która została wybrana przez pański komitet "Nasz Samorząd" na wiceprzewodniczącą rady miejskiej nazywa internautów "maluczkimi". [b]PAN SIĘ PÓKI CO NIE ODCINA OD TEGO TYPU ZACHOWAŃ. A SKORO TAK TO CZY OZNACZA TO, ZE ZGADZA SIĘ PAN Z ZACHOWANIEM "SWOICH" RADNYCH.[/b] Proszę o wyjaśnienie!

 75. P.Mroczek i po co bylo ruszac glowno skoro wiadomo bylo ze bedzie smierdziec! Myslenie nie boli!No coz,trzeba sie uczyc przez cale zycie !

 76. Pewien prawnik, profesor, przez usta swojej mądrości i nauki, twierdzi, że nie ma zbrodni, nie ma grzechów, że zlodziejowi i bandycie trzeba psychologa, resocjalizacji. Ale co z ofiarami? co z tymi ktorzy pracowici i uczciwi, są perfidnie okradani z owocow swej pracy, co ze sprawiedliwymi ktorzy sa biedni i głodni? Jednym wolno wszystko, a innych za byle co sie "kara", wiezienia sa pelne bezrobotnych, prokuratorze, biskupie, pośle, wyrownajmy nasze prawa, zarobki i przywileje, kazdemu z nas to co sami macie, a potem będziecie mogli się od nas domagać cnoty!

 77. A co na to przewodniczacy Serafin? czy podziela zdanie kolezanek z rady? Czy macie gdzies jego wypowiedz w tak wazkiej dla gminy sprawie ,wniesionej przez aktywistki rady na sesji, jaka jest krytyka internetowa? Jakie dzialania podejmie burmistrz w sprawie wniosku radnych?

 78. Apel "Weterana"jest the best! Brawo,nawet nie trzeba nic dodawac. Cala postac Mroczkowej ujeta w kilku tresciwych zdaniach pieknej polszczyzny.
  Jestem za zlozeniem przez radna mandatu. Moze w innym srodowisku spelni swoja misje udawanej dobroci i cnoty.

 79. [quote]#122 | dwukolorowa dnia 05/13/2012 17:11
  a może aqq to właśnie Pani Mroczek aaaA????[/quote]
  [b]Administrator tego portalu dobrze wie kim jest aqq.Administrator portalu,oraz co się z tym wiąże jego poplecznicy.IP internauty aqq zostało dokładnie prześwietlone.Aqq odczuł to już na własnej skórze.[/b]
  [quote]#117 | xman dnia 05/13/2012 12:47
  A kto i co ci nie "lotto". Wrzucasz w swoich komentarzach różne insynuacje. Masz prawo. Jestem ciekawy jednak twoich pomysłów na tematy w których dyskutujesz. Póki co oprócz opluwania i mówienia, że coś ci "lotto" nie ma w Twoich wypowiedziach żadnej treści.[/quote]
  Przyganiał kocioł garnkowi.:D

 80. [quote]A co na to przewodniczacy Serafin? czy podziela zdanie kolezanek z rady? Czy macie gdzies jego wypowiedz w tak wazkiej dla gminy sprawie ,wniesionej przez aktywistki rady na sesji, jaka jest krytyka internetowa? Jakie dzialania podejmie burmistrz w sprawie wniosku radnych?[/quote]

  Tez chciałbym wiedzieć. Proszę o zajęcie stanowiska.

 81. Administrator wie,straszenie w stylu UB ,a wiedz i sie udlaw ta wiedza;) dodam tylko ze mi tez to ze wie "LOTTO" jak aqq "LOTTO" i

 82. Co burmistrz Ordon i przewodniczący Serafin mają zamiar zrobić w związku z wystąpieniem swoich radnych? Czy komisja etyki zajmie się nazwaniem internautów "maluczkimi" ??? Panie Burmistrzu, proszę nie udawać, że pan nie widzi co się dzieje. My pańscy wyborcy czekamy aby Pan się opowiedział po którejś ze stron.

 83. [i]#117 | xman dnia 05/13/2012 12:47
  A kto i co ci nie "lotto". Wrzucasz w swoich komentarzach różne insynuacje. Masz prawo. Jestem ciekawy jednak twoich pomysłów na tematy w których dyskutujesz. Póki co oprócz opluwania i mówienia, że coś ci "lotto" nie ma w Twoich wypowiedziach żadnej treści.[/i]
  Uderz w stół… ja bym chciał usłyszeć co Ratusz ma do powiedzenia.

 84. Do radnej. Głupiec ma zawsze p[rzewagę nad inteligentnymi bo zawsze jest z siebie zadowolony.Maryś przyznaj że to do ciebie pasuje

 85. [quote]Mysle ze P. BUrmistrzowi to "LOTTO" aby odpowiadac na pytania MALUCZKICH[/quote]

  [b]Sugerujesz, że burmistrz tak jak Pani Mroczek uważa Internautów za MALUCZKICH???? No to pięknych czasów doczekaliśmy. "Maluczcy" Internauci przypomną to podczas WYBORÓW!!! [/b]

 86. Internauto ,maluczcy juz jezdzili po p. Flisie,maluczcy juz jezdzili po p.Burmistrzu maluczkich glosy to tyle co KOT naplakal ,teraz pewnie maluczcy pojada po mnie ale mnie to "LOTTO":o

 87. Cenzurę to wprowadził radny z Cyganów .On jeszcze nie dorósł do społeczeństwa obywatelskiego, nawet nie rozumie co to demokracja.Portal prowadzi nie za własne pieniądze .Boi się ludzi we wsi , ich wpisy go denerwowały .Wszystko jedno o czym były zawsze mu nie pasowały bo niektórych nie rozumiał.Niektóre usuwał.To on jest ten maluczki , sierota jedna.

 88. prawda boli ?:] Pani Mroczek z tymi MALUCZKIMI to trfila Pani w DZIESIATKE ,co usna i sie obudza to ujadaja bo PRAWDA zawsze w OCZY KOLE

 89. Panie Ordon i Serafin i kogo wyscie wepchali na stolek wiceprzewodniczacego rady i co wam przyswiecalo? no chyba nie podniesienie poziomu w samorzadzie przez Mroczkowa, cele byly polityczne i mamy tego skutki. Mroczkowa jest zalosna. Ordonowi przychodzi teraz spijac piwo ze spuszczona glowa. Taki prawy czlowiek ten nasz burmistrz.

 90. Od #1 do 142# wszyscy za duzo sie masturdujecie?Co za duzo to zdrowo.Walenie odbiera dobry humor oraz chec do zyciu.:D

 91. a co to znaczy masturdować się??
  coś mi się wydaje, że rączki nadużywasz, nierób tego podczas pisania bo klawiaturę zafajdasz

 92. [quote]Panie Ordon i Serafin i kogo wyscie wepchali na stolek wiceprzewodniczacego rady i co wam przyswiecalo? no chyba nie podniesienie poziomu w samorzadzie przez Mroczkowa, cele byly polityczne i mamy tego skutki. Mroczkowa jest zalosna. Ordonowi przychodzi teraz spijac piwo ze spuszczona glowa. Taki prawy czlowiek ten nasz burmistrz.[/quote]

 93. Wesoło mi, wykup recepty i łyknij tabletki bo coraz gorzej z tobą.
  A prawda jest taka jak zacytowałem:

  [quote]Panie Ordon i Serafin i kogo wyscie wepchali na stolek wiceprzewodniczacego rady i co wam przyswiecalo? no chyba nie podniesienie poziomu w samorzadzie przez Mroczkowa, cele byly polityczne i mamy tego skutki. Mroczkowa jest zalosna. Ordonowi przychodzi teraz spijac piwo ze spuszczona glowa. Taki prawy czlowiek ten nasz burmistrz.[/quote]

 94. Prowokatorstwo i granie debila to twoja rola. Możesz być spokojny. Nie odbiorę ci palmy pierwszeństwa. Natomiast w pełni zgadzam się z tym co napisał pan spod 143 i dlatego jeszcze raz podkreślę bo to naprawdę godne uwagi:

  [quote]Panie Ordon i Serafin i kogo wyscie wepchali na stolek wiceprzewodniczacego rady i co wam przyswiecalo? no chyba nie podniesienie poziomu w samorzadzie przez Mroczkowa, cele byly polityczne i mamy tego skutki. Mroczkowa jest zalosna. Ordonowi przychodzi teraz spijac piwo ze spuszczona glowa. Taki prawy czlowiek ten nasz burmistrz.[/quote]

 95. Gosciu srasz na tym portalu od 10 MAJA , twoje WYPOCINY juz przyprawiaja o SRACZKE i co nie jest to DEBILSTWO ? ,widocznie zadne tabletki ci nie pomagaja ,ale zanim calkowicie ci odbije to moze zdaza wyprodukowac SKUTECZNE :P

 96. Pan Burmistrz nie reagował na postulaty ograniczania wolnego słowa. To daje nam pewne świadectwo. Dobór ludzi typu Maria Mroczek jako wiceprzewodnicząca rady świadczy o panu burmistrzu jako liderze tej wesołej ekipy.

 97. Panie Ordon i Serafin i kogo wyscie wepchali na stolek wiceprzewodniczacego rady i co wam przyswiecalo? no chyba nie podniesienie poziomu w samorzadzie przez Mroczkowa, cele byly polityczne i mamy tego skutki. Mroczkowa jest zalosna. Ordonowi przychodzi teraz spijac piwo ze spuszczona glowa. Taki prawy czlowiek ten nasz burmistrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here