Remis z Ropczycami

0

Stal Nowa Dęba zremisowała z Błękitnymi Ropczyce 0:0 (0:0) w meczu 16. kolejki Yessport IV ligi. To siódmy mecz z rzędu bez porażki piłkarzy z Nowej Dęby!

Rozpoczęła się runda wiosenna sezonu 2015/2016 YesSport IV ligi. W pierwszym meczu rundy rewanżowej piłkarze Stali Nowa Dęba na własnym boisku podejmowali Błękitnych Ropczyce, zajmujących po pierwszej połowie sezonu wysokie trzecie miejsce. Faworytem spotkania była drużyna Błękitnych, choć na uwagę zasługiwał fakt, że piłkarze Stali nie przegrali ostatnich sześciu spotkań, wygrywając aż pięciokrotnie!

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy stwarzając sobie kilka okazji podbramkowych, niestety nie udało się pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Ropczyc. Przez większą część pierwszej połowy piłkarze Stali starali się kreować grę
i stwarzali zagrożenie w polu bramkowym rywala, pomimo to nie udało im się znaleźć drogi do siatki.

W drugiej połowie Stal narzuciła swój styl gry, wydawało się że bramka jest kwestią czasu, lecz w atakach gospodarzy brakowało ostatniego podania. Od 70 minuty inicjatywę przejęli piłkarze gości. Błękitni coraz odważniej wchodzili w pole kare stalowców, jednak formacja obronna nowodębian okazała się nie do przejścia.
W rezultacie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

STAL NOWA DĘBA – BŁĘKITNI ROPCZYCE 0-0

Stal Nowa Dęba: Tomczyk – Karnat, Dudek, Hynowski, Głowacki (82. Wydro), Kotrych (63. Durlak), Milanowski (87. M. Wilk), S. Serafin, Puzio (74. Szypuła), K. Rębisz, K. Serafin

Błękitni Ropczyce: Pociask – Waszczuk, Pokrywka, Ochał, Bonowicz, Kukla (70. D. Zawiślak), Sulisz (74. Darłak), Kozioł (62. Wolak), Rogala (62. Kot), Ł. Kosiba, Szewczyk

Żółte kartki: Durlak – Kozioł, Ł. Kosiba, Szewczyk

Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław).