Są pieniądze na nową fontannę na ul. 1-Maja

41

Gmina Nowa Dęba otrzymała dofinansowanie z Programu Obszarów Wiejskich na remont fontanny położonej przy ulicy 1-Maja. Nowy wodotrysk stanie już w przyszłym roku pod warunkiem, że w budżecie gminy na rok 2022 znajdą się środki na zabezpieczenie wkładu własnego.

W bieżącej kadencji samorządu podejmowano już próby remontu fontanny. W budżecie gminy na 2020 rok znalazły się nawet pieniądze na ten cel, jednak ze względu na perturbacje związane z finansowymi skutkami pandemii COVID-19 wiele inwestycji – w tym również ta – zostało „ściętych”.

Gmina nie zrezygnowała jednak z planów odrestaurowania tej części miasta. Burmistrz Wiesław Ordon złożył wniosek do Lasowiackiej Grupy Działania a ta przyznała dotację w kwocie 89 tysięcy złotych. Całe zadanie będzie jednak kosztować znacznie więcej bo ponad 250 tysięcy. Warto jednak dodać, że w tej cenie znajdzie się przebudowa całego skwerku, a także wykonanie podziemnych komór instalacyjnych.

Czy tak się stanie zależy od ostatecznego kształtu budżetu jaki przyjmie Rada Miejska.

41 KOMENTARZE

 1. Pamiętam lata 70 jak fontanna działała fajnie by było popatrzeć jak znowu odżyje a do młodych którzy zamiast zapytać o to jak to było dawniej to wypisują tylko głupoty w tych komentarxsvh

 2. A w Kolbuszowej wybudowali bulwary z amfiteatrem i fontanną multimedialną za 5 mln, park papieski za 500 tyś, park niepodległości za 2.5mln zł i dzienny dom seniora przy bulwarach za 3.5 mln zł całość 11.5 mln zł już prawie na finiszu warto zobaczyć jak się Rozwinęła Kolbuszowa, dworzec za 7 mln zł już na ukończeniu 3 razy większy niż w Nowej Dębie.

  • Peron w Kolbuszowej ma 400 m długości, ale po co? Za Tuska jak w Misiu, bo to wtedy był ten przekręt

 3. Mieszkańcu!
  może po komunie, ale mamy dwa zabytki techniki z okresu COP-u , o które nikt nie dba i nie remontuje:
  1. Basen – zarówno ten głęboki jak i brodzik (oddane do użytku bodajże w 1938 roku),
  2. Wieża Ciśnień (oddana do użytku już bodajże w 1937 roku).
  Jak miasto dba o swoją spuściznę historyczną?
  Dlaczego miasto nie korzysta z funduszy na ratowanie zabytków i dotacji UE na ten cel?
  Widzę że sołtys zwany hucznie burmistrzem woli organizować ogniska w Tarnowskiej Woli, niż dbać o historyczne pamiątki.
  Składanie wieńców i kwiatów pod tym czy innym kamieniem – to za mało.

  • Ja mowie o zabytku po komunie a nie o zabytkach miedzywojennych,co do soltysa masz racje beznadziejny klamca i laser

  • Starszy nie znaczy mądrzejszy. Jak nie wiesz kto był organizatorem Ogniska Patriotyzmu w Tarnowskiej Woli to nie zabieraj głosu. Spraw sobie okulary i czytaj z rozumem Ogłoszenia Imprez. Jak chcesz coś oceniać to weż udział w danym wydarzeniu, żebyś mógł to ocenić i nie pisać bzdur.

  • Kropienie i obstęgowywanie byle czego, nawet kibli to też za mało a nawet wstyd. Patrioto, odnieś się do argumentów, w tym ich wagi i znaczenia a nie bredź tak po nowodębsku i od rzeczy. Przykładów patriotyzmu formalnego, okazjonalnego i świątecznego jest aż za nadto i do rozpuku, ale takiego konkretnego, faktycznego i namacalnego jak na lekarstwo ostatnimi czasy.
   Pełne poparcie dla twórcy wątku.

 4. Mam tylko nadzieję, że wybitny pomysłodawca budowy fontanny, której elementy niszczeją – są składowane ;-) – na terenie szpitala, będzie trzymany wystarczająco daleko od tego projektu żeby jego bliżej nieokreślona estetyka i rojenia nie popsuły tego pomysłu. Podobnie jak to kupa, w sumie gruzu, z którą niewiadomo co zrobić.

 5. @Mieszkaniec,czy to po komunie czy z okresu sanacji,nieważne.Wszak to również kawałek historii naszej mieściny. Szybko zapomniałeś Mieszkańcu,jak
  i wielu innych z Nowej Dęby i okolic o swojej przynależności do jedynej słusznej partii. Zapomnieliście jak opłacaliście składki u sekretarza POP wydziału na którym pracowaliście. Teraz najgłośniej krzyczycie ,,precz z komuną”chorągiewki.

  • @Mieszkaniec,nie wstydź się ,wyciąg z szuflady głęboko schowaną czerwoną książeczkę.
   Popatrz na ,,blok patronacki”przy ulicy T.Kościuszki i jego mieszkańców.Budowany dla elity ZSMP i będącej czerwoną wylęgarnią jedynej słusznej partii. Mającej bardzo czerwone podniebienia a współcześnie najgłośniej krzyczącymi ,,precz z komuną”Gdyby mogli to księżom do tyłka by weszli bez wazeliny.Nie będę wymieniał z nazwiska,jest jeszcze kilka takich chorągiewek.

  • Stary Bober ale to juz bylo i nie wroci wiecej choc za legitymacja teskni twoje serce,wiec zapamietaj na te ostatnie lata ale to juz bylo i nie wroci wiecej

  • @Poranek,nie wiadomo kto z przodu i ile mu zostało.
   Pasujesz mi do jednej prawdy,największymi antykomunistami są byłe komuchy i osobniki o komuszej mentalności.

  • ORMO CZUWA,ORMO RADZI,ORMO NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI.

   Ooo,czyżbyś był tym działaczem który zawracał tyłek, mnie i innym, aby wstąpić w szeregi ORMO?
   Oferowałeś śmieciu, siwy płaszcz,beret i białą pałę szturmową.

 6. W sklepie niby dla biednych, w biedronce, masło kosztuje więcej niż dwa kilo pomarańczy. Dziękujemy ci ojcze nasz z nowogrodzkiej za ten nowy ład i porządek…

  • Ciekawe byłoby wyświetlenie w TV spotów wyborczych PIS – oczywiście bez logo partyjnego, tych z lodówkami i wysokimi cenami różnych artykułów. Pitolenie, a ludzie dalej będą zapatrzeni w swoich patologicznych „guru”.

  • A niby na świecie cen wtedy nie było? Wszystko było za darmo? To właśnie jest obraz jak politycy wykorzystują ciemnogród do swoich gierek byleby tylko ich wybrać. A po wyborach … . Raz plecie tak potem odwrotnie i udaje że wyborcy są najważniejsi a nie jego kieszenie.
   Przykład – Kaczyński mówił o paliwach że spokojnie można obniżyć cenę tylko rząd musi zareagować i to zrobić, ale wtedy był w opozycji. Teraz mówi, że nie można ograniczać dochodów Państwa. Chyba PISu bo za mało Obajtek dawałby im kasy na kupowanie ciemnogrodu.

 7. Lasowiackie Grupy Działania liczyć jako samodzielne grupy batalionowe?

  Kto zapewnia wsparcie lotnictwa szturmowego w rejonie odpowiedzialności LGD?

  Błagam pomóżcie. Przygotowuje prezentację o kulturze lasowiackiej na polski.

  Dżiokonda Fafik, uczennica zdalna

 8. Co mnie obchodzą światowe ceny. Przed wyborami rząd nas mamił dobrobytem, aby tylko go wybrać. I dalej twierdzicie ze to deszcz pada kiedy wam plują w oczy, chociaż uwierzyliście i wybraliście.

  • Jak na całym świecie droga jest ropa, gaz, nawozy, masło, to w Polsce ma być inaczej? Jedz do Niemiec po kostkę masła, i pokaż paragon. Albo najlepiej na Białoruś, i nie wracaj.

 9. Panie redaktorze, może tak wszystkie wpisy umieszczać bez „tak mi pasuje” cenzury. Oczywiście bez tych obraźliwych, choć o dziwo takie czasem przechodzą, tylko zależy kogo obrażają.

 10. Co mnie obchodzi zagranica ? Żyję tu, w tym kraju i żądam od tych, którzy mamili mnie przed wyborami dobrobytem, aby dotrzymali słowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here