Samorządowcy podziękowali odchodzącemu prezesowi PGKiM

51
PGKiM

02-03-2012

18 sesja Rady Miejskiej w Nowej Dębie w dniu 29 lutego br. rozpoczęła się od uroczystego pożegnania pana Jakuba Sudoła, który złożył rezygnację z pracy na stanowisku Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Nowej Dębie.

Przedstawiciele samorządu dziękując za pracę na rzecz naszego środowiska nie ukrywali, że z żalem żegnają człowieka, którego działania są znaczące dla społeczności miasta i gminy oraz funkcjonowania i wizerunku spółki. Burmistrz Wiesław Ordon oraz Przewodniczący Wojciech Serafin w imieniu radnych Rady Miejskiej oraz pracowników UMiG wyrazili podziękowania za współpracę oraz przyjęcie na siebie ponadstandardowych obowiązków wykonywanych z takim zaangażowaniem na rzecz wspólnoty samorządowej, gdzie dobro naszych mieszkańców było zawsze wartością nadrzędną. Odchodzącemu Prezesowi życzyli również wszelkich sukcesów w dalszej pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.

Następnie radni wysłuchali informacji Burmistrza o działalności między sesjami, po czym przystąpili do podjęcia szeregu uchwał, z których większość dotyczyła gospodarki nieruchomościami na terenie gminy.

 

Radni podjęli również uchwałę w sprawie utworzenia jednostki organizacyjnej pomocy społecznej pod nazwą Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Dębie oraz nadali Statut tej jednostce. Kierownik Gabriela Wolwowicz wyjaśniła, że zgodnie z przepisami ŚDS jako ośrodek wsparcia jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej, więc powinien funkcjonować odrębnie, a nie w strukturze innej jednostki organizacyjnej pomocy, którą do tego czasu był OPS. Podczas sesji przyjęte zostały również dwa oświadczenia. W pierwszym Rada Miejska wyraziła sprzeciw wobec zamierzeń komunalizacji Kopalni Siarki „Machów” S.A. na rzecz Miasta Tarnobrzega. Dezaprobata władz samorządowych wynika z obaw o zakończenie realizacji „Programu restrukturyzacji górnictwa i przetwórstwa siarki” w sytuacji, gdy samorząd Tarnobrzega stanie się właścicielem Kopalni Siarki „Machów”, która prowadzi realizację tego programu. Burmistrz uzasadniał, że na terenie Gminy Nowa Dęba usytuowany jest klarownik nr 2 w Chmielowie, który winien być zrekultywowany. Wartość kosztorysowa likwidacji tego klarownika to kwota ok. 70 mln zł, a środki zabezpieczone w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to kwota 19 mln zł. Taka sytuacja rodzi obawy naszego samorządu, że Miasto Tarnobrzeg po komunalizacji może odłożyć ad acta program rekultywacji klarownika w Chmielowie, gdy nie uzyska odpowiednich środków na ten cel z NFOŚiGW. Na naszym terenie pozostanie więc obiekt, który może rodzić ogromne zagrożenie dla mieszkańców i środowiska. Radni z dużym zainteresowaniem śledzić będą rozwój wydarzeń w tej sprawie. W kolejnym oświadczeniu Rada wyraziła sprzeciw wobec decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odmawiającej Telewizji Trwam rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ramach naziemnego nadawania cyfrowego. Radni zaapelowali o poszanowanie zasady równego traktowania podmiotów ubiegających się o nowe możliwości komunikacji społecznej, gdyż wolność wyrażania opinii i pluralizm mediów są istotnym elementem wolności jako zasady demokratycznego społeczeństwa.

Źródło: UMiG

51 KOMENTARZE

 1. Całujcie Rydzyka po piętach! Najlepiej kupcie wazelinkę i do roboty…..! Jutro Palikot wystąpi o koncesję dla TV Ćpam i jemu też niech przyznają !
  Sekta Rydzyka , druga sekta Natanka, a N.D. to sekciarze!

 2. Już ktoś sobie ostrzy pazurki na MPGKiM !
  Układy, układziki , kolesie , czyli od czasów PRLu nic się nie zmieniło!

 3. "Burmistrz Wiesław Ordon oraz Przewodniczący Wojciech Serafin w imieniu radnych Rady Miejskiej oraz pracowników UMiG wyrazili podziękowania za współpracę oraz przyjęcie na siebie PONADSTANDARTOWYCH obowiązków wykonywanych z takim zaangażowaniem na rzecz wspólnoty samorządowej, gdzie DOBRO naszych mieszkańców było zawsze wartością nadrzędną."

  Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością.

  — George Orwell

 4. [quote]W kolejnym oświadczeniu Rada wyraziła sprzeciw wobec decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odmawiającej Telewizji Trwam rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ramach naziemnego nadawania cyfrowego. Radni zaapelowali o poszanowanie zasady równego traktowania podmiotów ubiegających się o nowe możliwości komunikacji społecznej, gdyż wolność wyrażania opinii i pluralizm mediów są istotnym elementem wolności jako zasady demokratycznego społeczeństwa. [/quote]

  :]

 5. Fajnie… równego…. ej…szkoda pisać…radni idzcie na grzyby -więcej zrobicie dla gminy niż zabierać głos w sprawach których nie rozumiecie…

 6. Tyle problemów w gminie a tu masz mają problem, nie mogą oglądać TV,biedni radni .
  Toż to za Molisaka mniej zajmowano się propagandą jednej partii niż teraz 'Nasz samorząd"boleje nad biznesmenem duchownym.
  Dać koncesję na multipleksie i niech płaci jak Polsat czy TVN 24.
  Pieniędzy trzeba szukać bo za darmo jest u nas tylko burza, powódź i deszcz.Za powietrze już się płaci.

 7. [quote]Zgnoili Sudoła miał już dosyć![/quote]

  A do tego Rada Nadzorcza nie może wybrać następcy. Wpłynęły oferty spełniające wymagania ale mimo to na zasadzie jakiegoś widzi mi się nie ma prezesa. Szef rady nadzorczej w poczuciu odpowiedzialności powinien wziąć na siebie obowiązek p.o. To co się dzieje to komedia.[b] A BURMISTRZ GRA W SIATKĘ! [/b]Donek w gałę a ten w siatkę.

 8. "Rada Nadzorcza może w każdym czasie, bez podania przyczyny, zakończyć postępowanie bez wyłonienia kandydatów."

  No dobrze minął już miesiąc i nic wobec tego wypada zapytać naszych radnych kiedy będzie nowy konkurs? Czy kandydatom będą stawiane takie same wymagania??

 9. Rysiek, narzekałeś w swoich komentarzach na to, że radni nie znają swoich kompetencji i prawa. Ale Ty też go nie znasz.
  ORGANEM sprawującym kontrole nad Spółką PGKiM jest BURMISTRZ. Ale burmistrz gra w siatkę. A Donald w piłkę.

 10. A gdzie tu widzisz moją nieznajomość??? Przepraszam Cię ale to opozycja ma odpowiednie kompetencje i wszelkie prawo aby na Burmistrza naciskać i uzyskiwać tego typu informacje. Może i takie posiada tylko nie chce ujawniać.

 11. Żenada żegnają go jak by bóg wie co zrobił dla tego MPGK. Śmierdzi komuną. Kwiaty z pieniędzy podatnika przesada kapeczkę jak zwykły robol odchodzi to nikt mu nawet odwidzenia nie powie. OJ OJOJOJ Zenada Komuna .

 12. Radni powinni się interesować bez względu na to czy są opozycją czy koalicją. Bycie w koalicji rządzącej nie może zwalniać z odpowiedzialności. Wręcz przeciwnie: rządzenie to odpowiedzialność.
  Pewne pytania burmistrzowi jednak warto zadawać jako mieszkańcy. Czas odpowiedzi na interpelacje radnego = 30 dni. Mieszkańcy na odpowiedz w ramach informacji publicznej czekają 14 dni. Podobnie jak Ty i wielu mieszkańców czekam aż burmistrz zajmie się poważnymi rzeczami i zacznie ZARZĄDZAĆ gminą. ZARZĄDZANIE to coś więcej niż budowanie na kredyt.

 13. Tak, tyle tylko, że mieszkańca zawsze można zbyć zasłaniając się czymkolwiek mów co chcesz ale jednak trudniej jest zbyć radnych.
  Jasne, że odpowiedzialność ciąży na jednych i drugich ale jakoś nie podejrzewam opcji trzymającej stery o taką dociekliwość (niestety) ;)

 14. w małżeństwie to albo chłop albo baba jest na górze – innej rady ni ma no chyba że marszczenie freda pozostaje.Tyle to wszystko warte gówno warte

 15. ŻEGNAJĄ GO TAK JAK NA TO ZASŁUŻYŁ ! Nie wiem co masz człowieku przeciwko Sudołowi ale to był PREZES przez duże P. Ja nie oceniam innych, którzy byli prezesami lub obecnie pracują w PGKiM. Jakub Sudoł był FACHOWCEM i to wielka starta dla ND. A tak na marginesie, to nie jestem z popleczników żadnej ze stron toczących obecnie wojenkę w ND. Jako OBIEKTYWNY obserwator, mający kontakt jako petent z TYM CZŁOWIEKIEM stwierdzam jeszcze raz – STRATA. I g…wno mnie obchodzą Wasze podjazdówki.

 16. W dziedzinie zarządzania i administrowania wspólnotami mieszkaniowymi, KTÓRE JAK CHCESZ WIEDZIEĆ POWINNY DZIAŁAĆ W ND OD 01.01.1995 r. (jak w całej Polsce zgodnie z ustawą) A W ND OD 01.01.21012 !!! I to właśnie dzięki niemu, gdyż wśród "rodzimych" fachowców nikt tego nie wprowadził z nieznanych powodów. Facet miał dość nieustannych kłód rzucanych pod nogi , złożył kwity na konkurs po W-wę, wygrał i cześć. Ot cała prawda jak FACHOWCY znjdują zatrudnienie.

 17. masa młodych ludzi zajmuje stanowiska fachowców, tyle że nie w Nowej Dębie , są fachowcami i to pisanymi z dużej litery "F" w kraju i zagranicą – wyjechali bo tu nie było miejsca dla nich, została garstka i pewnie ta "garstka" też z stąd wyjedzie…

 18. ad #23 zzz
  Post dowodzi kompletnego braku orientacji w temacie.Wspólnot się nie wprowadza.Efekt zarządzania widać na każdym kroku.Marzycielom dziękujemy.Jest onet i wirtualna polska.

 19. "SZCZERZE MÓWIĄC"… czytając już dłuższy czas portal info….. dochodzę do winsoku że nasz samorząd jak i cała ówczesna władza są chyba lekko na zachwianej ścieżynce…
  Do czego tak naprawdę zmierzamy panie Marku i reszto szanownej ekipy…. ???????????!!??????????!!!!

  Może szanowny klub ratusz i reszta rządzących darmozjadów zajęliby się łaskawie w swych poglądach w końcu —> NOWO-DĘBSKĄ STREFĄ EKONOMICZNĄ ?

  a do czego zmierzam… Non stop piszę się tylko o TSE ( Tarnobrzeska strefa ekonomiczna) , nie czarujmy się, to tylko kwestia czasu dzieli nas kiedy to TBG wchłonie całę strefę (TSE) .. . a co dalej z nowodębską strefą ekonomiczną ??

  PYTAM ?? JAKIE KROKI PODJĘŁA ÓWCZESNA WŁADZA JAK I POPRZEDNI WŁODARZE W STOSUNKU DO ROZWOJU NASZEJ NOWO-DĘBSKIEJ STREFY ? i dochodzą do wniosku że w zasadzie żadnych pozytywnych kroków nie podjęto …
  A może szanowne grono zastanowiło bu się nad rekultywacją obecnych terenów Naszej strefy ????? Myślę że zarówno nowi inwestorzy mieli by pole do popisu, jak i Państwowe lasy ( szczerze mówiąc nie wiem do kogo należy drzewostan na terenie ND Strefy EKON….) ale generalnie jest naprawdę SPORO ! trenów pod nowe inwestycje , a reasumując,… Dużą część odgrywa tylko i wyłącznie Pan W… i reszta "SZANOWANYCH" obywateli których oczywiście sami wybraliśmy :))))
  [b]Pozdrawiam![/b]

 20. Pan Marek i reszta "szanownej ekipy" nie rządzi. Rządzi burmistrz Ordon i Pan Serfin oraz reszta "Naszego Samorządu" i przyjaciół. Opozycja w radzie (podobnie jak w sejmie SLD, PiS, Palikot) nie rządzi. Poczytaj infonowadeba.pl dokładnie a zobaczyć, że Ratusz wielokrotnie występował z postulatem strefy w Nowej Dębie. Nie szukaj daleko: przejdź do materiału o sesji budżetowej.

 21. [quote] Facet miał dość nieustannych kłód rzucanych pod nogi , złożył kwity na konkurs po W-wę, wygrał i cześć. Ot cała prawda[/quote]
  Podobno było to mówione na spotkaniu z pracownikami.

 22. Tak, wspólnot się nie wprowadza, masz rację bo WPROWADZIŁA JE USTAWA, tylko w ND powstały twory zmutowane z pgkim. Doczytaj.

 23. A jeśli Sudoł (przybłęda) był taki zły to dlaczego konkurs jest nie rozstrzygnięty, gdzie ci spece z ND z urzędowymi-państwowymi licencjami administratora? Naprzód chętni, na konkurs – tylko zgodnie z jego wymogami….

 24. do #30
  Przecież wiem .Jestem we "wspólnocie".I co mam dziękować za to ,że mam syf i malarię pod oknem i na klatce i płacę za to mpgkim co miesiąc?

 25. Smiesz twierdzic ze P. Tadzio nie spelnial wymogow ?? w Wojsku Ludowym mowiono ,nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie OFICERA wiec Tadzio LEPEROWIEC mial checi szczere by zostac PREZESEM :(

 26. Na tym właśnie to polega, zróbcie coś razem – WSPÓLNIE, WSPÓLNOTOWO, WESPÓL , itd. żeby nie mieć tego SYFU… a nie płacić lub nie pgkim i wymagania mieć bardzo wysokie. Ale najpierw dowiedz się dlaczego płacisz w pgkim a nie na konto np. w BS, bo wynika z tergo , że jesteś na statusie mieszkania komunalnego. Nie do końca rozumiesz zatem tematu wspólnot. Oczekujesz od pgkim czegoś czego oni nie mogą zrobić BO JESTEŚCIE WŁAŚNIE WSPÓLNOTĄ.

 27. weźcie kredyt jako wspólnota i : wyremontujcie elewację, klatki schodowe, wymieńcie okna i drzwi na klatkach, itd. Kolejność robót ustalcie sami. WPŁACAJCIE REGULARNIE PIENIĄDZE NA KONTO WSPÓLNOTY. A skoro mówisz , że wpłacasz w PGKiM to nie jesteś członkiem wspólnoty jak nie jesteś właścicielem mieszkania – Twój głos członka wspólnoty należy do gminy – właściciela mieszkania. Koniec.

 28. Ogarnij się.Wspólnota to nie tylko ja.To także buraki oderwane granatem od pługa.I też mają prawo głosu -tylko nie wiedzą po co podnoszą rękę.Jaśniepaństwo w audi i vw.Wieś to nie tylko miejsce pochodzenia A STAN UMYSŁU.

 29. Pieniądze wpłacam na konto wspólnoty.Wspólnota/pelnomocnik na konto mpgkim i dalej trwa zabawa.Nie troluj gościu bo brniesz.

 30. Jaki "pełnomocnik" (co to za twór?) ??? Jakie wpłaty wspólnoty na konto mpgik ? Od kiedy wspólnoty mają konta w pgkim?? Człowieku daj spokój, totalnie nie wiesz o czym mówisz. Szkoda gadać. Miłego dnia.

 31. Jeśli już to nie "pełnomocnik" a zarządca lub administrator a i tu jest poważna różnica m.in. w kwestii dysponowania pieniędzmi wspólnoty.

 32. To ,że Rada Miasta mojego miasta w którym żyje i pracuje ,popiera działelnośc jakiejś tam telwizji Trwam jakiegos szarlatana ,który kpi z zasad i prawa to żenada.:|
  Zaprawdę powiadam wam , żenada.

 33. Rada nadzorcza nie wybrała prezesa spośród zgłoszonych kandydatów. Teraz powinien członek tej rady objąć stanowisko. Czyżby brak odwagi, a może kompetencji?
  Mieszkańcy czekają na decyzję!!!

 34. Strasznie łatwo niektórym radnym przychodza puste gesty.Łatwo wpiąć sobie w klape marynarki znaczek "Stop ACTA" ,łatwo protestować przeciwko podwyzkom wody czy ścieków ,proste zabiegi socjotechniczne napedzajace wyborców.Protest przeciw ACTA młodych a porotest przeciw podwyzkom starszych.
  Tak wiec nie wierze ,że sprawa TV Trwam nie jest kolejnym zabiegiem socjotechnicznym,ciekaw jestem tylko czy wszyscy byli za ? Czy naprawde wierzą ,że to wystąpienie w obronie wolności mediów i wolności słowa?
  Dla mnie osobiście imperium p.Rydzyka (ksiądz ani ojciec nie bardzo pasuje) propaguje prosty podział społeczenstwa i coś mi to imperium siarką wali:P

 35. Ten portal jest tylko po to aby poznać opinie i personalia ich autorów. Przykład M.O. dowodzi tego ponad wszelką wątpliwość. W związku z powyższym należy zaprzestać niezależnych komentarzy.

 36. Twój wpis jest tylko po to aby zaprzestać niezależnych komentarzy bo władza widzi jak się w wyniku jej kolejnych nietrafionych i błędnych decyzji (lub w wyniku braku decyzji) sypie grunt pod nogami. Takimi bredniami jak twoja można wszystkich opluć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here