Śmieciowe czarne punkty

49

22-03-2012

Dostaliśmy szereg sygnałów od naszych czytelników dotyczących braku porządku w mieście. Internauci informowali nas szczególnie o takich terenach jak lasek przy ulicy Wczasowej, teren „wzdłuż rzeczki”, a także okolice tzw „Paulusówki” i kortów tenisowych.

Zebrany materiał zdjęciowy przesłaliśmy do Urzędu Miasta by dowiedzieć się kto i kiedy zajmie się tym problemem. Po długim okresie oczekiwania informacji udzielił nam Paweł Antończyk– specjalista ds promocji gminy: – Sprzątaniem terenów wskazanych wyżej nie zajmuje się A.S.A. Sp. z o. o. Tarnobrzeg, która ma zawartą umowę na oczyszczanie dróg, placów i ciągów pieszych. Tereny zanieczyszczone obejmujące m.in. las komunalny (tj. teren: ”górki”, „Paulusówki”, kortów tenisowych), jak również tereny wzdłuż „rzeczki” zostaną uporządkowane w ramach umowy zawartej z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Nowej Dębie na prace porządkowe na terenie zieleni miejskiej  Miasta Nowa Dęba w marcu.– podaje Paweł Antończyk. Urzędnik dodaje, że zadania dotyczące utrzymania porządku i czystości na terenach będących własnością gminy w obrębie miasta (w tym lasów) zlecone będą firmie, która będzie realizowała umowę na bieżące utrzymanie i konserwację zieleni miejskiej na terenie miasta Nowa Dęba oraz bieżące utrzymanie Cmentarza Komunalnego w Nowej Dębie w 2012 roku. – Planuje się również zaangażowanie do likwidacji „dzikich wysypisk” osób, które będą zatrudnione w ramach robót publicznych.- mówi Antończyk.

WSKAŻMY ŚMIECIOWE CZARNE PUNKTY!
Które miejsca Waszym zdaniem są szczególnie zaniedbane? Informacje podane w komentarzach przekażemy do nowodębskiego magistratu.

/rek

49 KOMENTARZE

 1. Teren przyległy do Zalewu, teren po byłym ośrodku wypoczynkowym nad zalewem (las, zarośnięte klomby już las, cały plac zabaw oraz teren wokół zabudowań nad zalewem), pas wodny wokół zalewu, teren wokół budynku LOK nad Zalewem. Rzeczka Bystrzyk na całej długości od mostku (kładki) ul. Leśna Szkoła Podst.Nr 2 po obu stronach, szczególnie budowle wodne tj. wodospady, mosty itp.
  Ul. Broniewskiego teren garaży i wokół, teren leśny przy deptakach i drogach leśnych aż do stacji kolejowej.
  Oś. Północ tzw. piaski wraz z laskiem oraz teren pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i ul. Ks. Łagockiego .
  Dworzec kolejowy Dęba Rozalin i teren wokół niego.
  Okolice rampy kolejowej i drogi Kolejowej aż po ul.Ogrodową teren przyległy do drogi i teren leśny.
  Tereny o których wspomniał redaktor czyli teren górki Diabelskiej, teren przy szkole i Paulusówce, teren kortów tenisowych tzw. Barbasen.
  Tereny za ul. Rzeszowską aż po szpital powiatowy i do zabudowań mieszkalnych oś Dęba.

  Czy to wystarczy! Że podamy (wskażemy) te miejsca do wysprzątania! Bardzo tego chciałbym.
  Uważam jednak, że należałoby również zapobiegać takiemu zaśmiecaniu poprzez stawianie koszy na śmieci a przede wszystkim je regularne opróżnianie. No i jeszcze jedna sprawa to konsekwentnie upominać i karać za zaśmiecanie Naszego Miasta.
  Proszę zauważyć jak nasze społeczeństwo jest nie czułe gdy widzi młodzieńca zaśmiecającego te tereny nawet mu nie zwróci uwagi.
  Jestem za bardzo wysokimi karami za tego typu wykroczenia.
  Mieszkaniec

 2. W wzdłuż ul.Łagockiego od ronda w stronę Tarnowskiej Woli jest trzy kosze.Zwróciłem uwagę dzieciakowi że śmiecie rzuca się do kosza odpowiedział mi.gdy dziadku a widzisz gdzieś tu kosz.Jak uczyć młodych porządku.gdy kosz od kosza kilometr.

 3. Wspomniany został ciekawy wątek, a mianowicie cmentarz komunalny.
  Zastanawiam się dlaczego służby odpowiedzialne za ład i porządek tak marnie podchodzą do tego tematu.
  Przecież na cmentarzu leżą nasi bliscy, znajomi etc. Jest to miejsce gdzie w ciepłe dni przychodzą setki odwiedzających. Tak, setki, czyli jest to miejsce gdzie zachodzi potrzeba zachowania ładu, porządku, pewnej harmonii, planistyki, kultury czy sztuki.
  A na cmentarzu komunalnym tego BRAK.
  Proszę się wybrać na cmentarze w innych miastach, co zobaczymy : alejki , ścieżki kosze na śmieci, kaplicę , oświetlone alejki itp.
  U nas na cmentarzu aż się prosi o to wszystko.

 4. generalnie cały pas lasu wzdłuż ul. rzeszowskiej wiele mowi o naszym miescie przejezdzajacym krajowka- pijaczkowie, papiery fruwajace , generalnie bajzel, ale P. Burmistrz widzi z okien tylko…wiate dworcowa :)

 5. Góra śmieci to jest ale w Cyganach . przy Domu ludowym fili SOKu , sklepach obok czyli w centrum wsi.To N.D. jest czystsza więc nie krzyczcie.

 6. Świetny pomysł z śmieciowymi czarnymi punktami – godne pochwały!!!
  dziwię się tylko że urzędnicy nie wychodzą z żadną tego typu inicjatywą, myślenie bardzo podobne jak straży miejskiej lub policji złap nam sprawcę a my go zatrzymamy – podobnie tu pokaż nam śmieci albo lepiej pozbieraj je a my je odbierzemy i tak medale nam do klap przypną .
  widzę że się nic nie zmienia pomimo upływu czasu , ale może dzięki tej akcji coś się zmieni ! NA PEWNO skorzysta środowisko i wygląd tego miasta.

 7. NIE ŚMIECIĆ I NIE KOMENTOWAĆ , wychodzi kultura naszego narodu w każdym pięknym zakątku kraju znajdą się czarne punkty

 8. Dodam.Teren ,który wygał w sądzie z TSM jaśnie nam panujący.Syf ,brud i malaria.TSM jeszcze to sprzatał ,burmistrz nie raczy.Setki butelek po zielonej Perle i mocniejszych trunkach.Pozdrawiam Straż Miejska i ich chlebodawcę.Śpijcie dalej chłopcy.

 9. Przede wszystkim ktos sie powinnien zająć laskiem za ul. Rzeszowską
  To co tam sie dzieje to Tragedia!!!!
  Gdzie jest Straz Miejska???????/

 10. Straż Miejska Nic nie robi czeka na Fotoradar hehehe wtedy bedą robić statystykę i nabijać kase do miasta.
  A najlepiej to ich rozwiąać . Może Da sie zrobić taką sondę internetowa czy chcemy dalej istnienia straży miejskiej w Nowej Debie???

 11. widze ze to robio te modelki z mpgk obódziły sie po zimie .Odkwietna ma być przetarg na tereny zielone ROZWIOZAĆ TEN MPGK niech idą sie paść na pastwistka na wieś

 12. utrzymanie Straży Miejskiej to dla miasta w tym roku wydatek rzędu 591.00 zl. stać nas na to ? tych kilku darmozjadów na same trzynastki ma 25.000zl. jaki z nich pożytek ? odpowiedzmy sobie sami….

 13. Posprzątać, a potem nie nie śmiecić!!!! Proste?
  Niewykonalne!!!!!! Za rok trzeba będzie posprzątać.
  To taka polska tradycja :)

 14. Bzdury.Wszędzie śmiecą.Tylko są służby ,które sobie z tym radzą.Nie ma gospodarza.Widać na każdym kroku.Most na Bystrzyku ogrodzili taśmą.Do telewizji się nadaje temat.

 15. trawniki, chodniki i deptaki osrane przez pieski i kotki – KTO TO POSPRZĄTA ? To jest czarny punkt z którym nikt sobie nie radzi a szczególnie Straż Miejska. dziekuję

 16. @26 może tzw opiekun czworonoga!
  Dajcie spokój jak każdy mieszkaniec nd pier..nie to co trzyma w łapie gdzie popadnie to i 10k sprzątających nie pomoże!
  Chcecie żyć w chlewie to żyjcie tylko się nie dziwcie że macie to co macie wasz wybór…

 17. Właśnie proszę mi powiedzieć jak to jest z tym sprzątaniem po czworonogach ?!
  Kto ma to robić ? Straż Miejska?
  Ile to pieniędzy poszło na ten cel ?
  Kto za to jest odpowiedzialny ?

 18. Każdy właściciel powinien posprzątać za zwierzęciem … Z tym,że w ND brak specjalnych koszy na tego typu 'odpadki' .. dlatego właścicielom się nie chce .. śnieg opada, i wychodzi jedno wielkie …. ;] Dlaczego nas to nie dziwi! Pzdr!

 19. Dawniej to psa miał tylko ormowiec Dziewięcki i dr Bąk , jeden ślicznego rudego a drugi pięknego wilczura. Na kupsko żeby wtedy trafić to trzeba było mieć nie lada szczęście nie to co teraz. A i śmieci było jakby mniej , to były czasy że nad zalewem można było bez obawy chadzać boso. Wiem wiem dla młodzieży brzmi to jak bajka , ale drzewiej tak bywało. Netu nie było , nikt nie jątrzył , no chyba że szeptem za plecami w kolejce po schab. Dzieci nie śmieciły po dostawały po łapach od nauczycielki , a jak opowiedziały o tym w domu to rodzic poprawił …. nie tak jak teraz święte cielątka , bezstresowo wychowane w których imieniu rodzic wyznacza czarne punkty śmieciowe by ktoś to co one naśmieciły …. posprzątał …

 20. Sami jesteśmy syfiarzami, bo to przecież po nas trzeba sprzątać Prawda!Może trochę więcej kultury z naszej strony i nie będzie tyle syfu!!!Narzekamy na każda instytucję, która ponoć nic nie robi, – a co My robimy???Pierdołami się zajmujemy ot co widać.

 21. od pewnego czasu rozmawiam sam z sobą i nie rozumiem tej drugiej osoby:( za co ona mnie krytykuje? kto jest jeb nięty ? ja czy ona?
  a pręt mi w pupę i tyle, i zobaczymy na wyborach ratu siki

 22. do wolt i mieszkaniec – dowiedzcie się kto w ostatnim roku utrzymywał zieleń miejską, to będziecie mieli odpowiedź na swoje pytania, będziecie też mieli odpowiedź na pytanie kto wygra w tym roku utrzymanie zieleni i cmentarza, wystarczy przeczytać warunki przetargu ( rozstrzygnięcie w poniedziałek 26.03.br ) np."Wykonanie 4 szt. nowych ławek parkowych (z bali – wg dotychczasowego wzoru, z materiału powierzonego w 2011r." albo w Potencjale technicznym "Ponadto Oferent musi wykazać, iż na czas realizacji zadania będzie dysponował bazą z zapleczem warsztatowym dla sprzętu oraz zapleczem socjalnym dla pracowników na terenie miasta Nowa Dęba" Słyszał ktoś kiedyś o prawie zamówień publicznych i wymogu uczciwej konkurencji?

 23. Nie rozumiesz samego siebie ? i kto jest jebniety ?to malo powiedziane bo takie osoby co uzywaja nie swojego nicka to DEBILE do KWADRATU;)

 24. mam działkę przyległą do terenów odzyskanych od tsm, chyba 3 lata temu przyjechali panowie z MPGKiM wykopali wielką dziurę w ziemi nie wiedzieć po co zostawili tak i teraz ta dziura służy jako wysypisko śmieci dla okolicznych mieszkańców

 25. Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ :)) Dopiero co był płacz, że ich burmistrz przetargiem skrzywdził, a teraz są już be?

 26. tyle że oni nie odpowiadają za te tereny. no chyba że wygrają przetarg na sprzatanie terenów zielonych. mają sprzątać mimo że im nie płacą?

 27. Wysokie słowa uznania dla przewodniczącego osiedla Dęba oraz pana J.Bilińskiego za uporządkowanie zbiornika wodnego przy ul. Podgórze,zmienili wygląd tego terenu.

 28. Ciekawe, że nikt z"grona pedagogicznego" SP 2 nie widzi wysypiska śmieci niemal przy płocie szkoły? Co oni mogą nauczyć dzieci dobrego? Chyba tylko objaśnić znaczenie symbolu 3 małpek. A do likwidacji "dzikich wysypisk" proponuję wykorzystać SM, bo jeśli nie potrafią znależć sprawców, to niech choć posprzątają.

 29. do ela: pgkim obcina gałązki – dostali zlecenie z gminy bez przetargu, ale im dużo więcej wolno niż innym firmom. Przyjrzyjcie się okropnie zaniedbanemu rondu – zeszłoroczne badyle stoją całą zimę i wiosnę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here