Sprzeciw wobec podwyżek przynosi efekty

12

31-10-2012

W 2013 roku nie wzrosną podatki lokalne. To bardzo dobra informacja dla wszystkich przedsiębiorców z Nowej Dęby.

Na czwartkowej Komisji Budżetowej poinformowałem radnych, że nie przygotowałem projektu uchwały w sprawie stawek podatku na rok przyszły. Radni na Komisji poparli stanowisko burmistrza i nie wystąpili z żadną inną propozycją w tej sprawie. Co to oznacza? A to, że w roku przyszłym nie będzie więc podwyżek stawek podatku!– poinformował media burmistrz Wiesław Ordon. Dodał również iż decyzja o „zamrożeniu” podatków mieć będzie przełożenie na budżet 2013 r. Do budżetu z tego tytułu wpłynie mniej ok. 0,5 mln zł.

Klub Radnych Ratusz od dwóch lat systematycznie sprzeciwiał się proponowanym przez burmistrza Ordona i jego radnych podwyżkom: zarówno cen wody jak i podatków. Gdy przeciwstawialiśmy się kolejnym obciążeniom fiskalnym ekipa pana burmistrza nazywała nas populistami. Dzisiaj gdy Wiesław Ordon korzysta z naszych propozycji staje się bohaterem. W każdym bądź razie cieszymy się, że po dwóch latach politycznych zmagań, przyznano nam rację i zaczęto realizować nasz postulat.– komentuje sprawę szef Klubu Ratusz Marek Ostapko.

Zeszłoroczne podwyżki
Gdy w zeszłym roku burmistrz Ordon namawiał do głosowania za podwyżkami.W uzasadnieniu uchwały stwierdzono, że „celem prawidłowej realizacji budżetu 2012, proponuje się wzrost stawek dotychczas obowiązujących w 2011 roku, przyjmując wskaźnik inflacji, będący podstawą wzrostu stawek maksymalnych przyjętych przez Ministra Finansów”. Podobnej argumentacji użył radny Krzysztof Sałek (\”Nasz Samorząd\”) informując radnych o pozytywnym zaopiniowaniu projektu uchwały przez większość członków komisji budżetowej.Przeciwko podwyżkom był jedynie Klub Radnych RATUSZ (Janina Lubera, Marek Ostapko, Tomasz Licak). -Nie chcemy sięgać do kieszeni i portfeli mieszkańców. W kampanii wyborczej obiecywaliśmy, że będziemy sprzeciwiać się kolejnym obciążeniom fiskalnym i dotrzymujemy słowa. Podwyżki mają miejsce w określonym kontekście a mianowicie w czasie gdy zaciągany jest kolejny kilkumilionowy kredyt. Zamiast zadłużać gminę i obarczać mieszkańców kolejnymi podwyżkami rządząca większość z burmistrzem Ordonem na czele powinna przyjrzeć się wydatkom i dokonać niezbędnych reform- wyjaśniał przewodniczący Klubu Marek Ostapko. (Link )

Kot Krzysztof

12 KOMENTARZE

  1. Albo burmistrz przytula się do propozycji Ratusza i zgrywa wybawcę. 6 lat podwyższał a teraz co? Wyrzuty sumienia? Opozycja się sprzeciwiała pokazując, że można być przeciwko podwyżkom. To pokazuje, że opozycja jest potrzebna.

  2. Rok temu też był kryzys i wcale nie było lżej przedsiębiorcom ale jednak podatki wzrosły i sprzeciw opozycji wobec podwyżek określano jako ruch bardzo nieodpowiedzialny. Dzisiaj sprzeciw wobec podwyżek okazuje się wspaniałomyślnością. Oto jak szybko może zmienić się punkt widzenia.

  3. A może Wiesław "Pod Publiczkę" Ordon? Proszę poczytać co pisali zwolennicy Pana Ordona gdy rok temu rękami swoich radnych podwyższał podatki: http://www.infonowadeba.pl/news.php?readmore=789 Zwróćcie uwagi na pomyje jakie wylano na opozycje z Ratusza który głosował przeciwko podwyżkom. Dzisiaj jak Wiesio dołącza do przeciwników podwyżek to jest cacy. Wychodzi na jaw obłuda.

  4. Teraz kiedy zamykam firmę to Pan Ordon wraz z wszystkimi radnymi może sobie takie polityczne fanty w przysłowiową d.u.u.pe. wsadzić. $0 pracowników do mopsu

  5. o rety…… pokłony dla naszego ratusika, bo to na pewno dzięki in bo nasz niewiele wiedzący burmistrz przejrzał na oczy…

    [b]populizm i kampania przedwyborcza jak zwykle biją z artykułu![/b]

  6. Radny z Cyganów opowiadał,że był przeciwko podwyżkom, a tu piszecie że był za. Nieładnie radny tak okłamywać wyborców. Podobnie ogromne kłamstwo z kanalizacją wyszło na wierzch. Ludzie uwierzyli w twoje gadanie i teraz czują się oszukani.

  7. Gdyby Ordon chciał podnieść podatki to by podniósł. Już dwa razy pokazał ratuszowi gdzie mogą sobie wsadzić swój protest. Kocie zastanów się co piszesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here