Trwa budowa parkingów na ul. Krasickiego

19

24-04-2012

Rozpoczęła się budowa zatok postojowych przy ulicy Krasickiego w Nowej Dębie.

O potrzebie budowy parkingów w tej części miasta mówiono od dawna. Obecna liczba miejsc parkingowych przy blokach nr 3 i 11 nie zaspokajała potrzeb mieszkańców, którzy bardzo często parkowali swoje samochody na opaskach chodnikowych wzdłuż ulicy. Zdarzało się, że łamali przy tym przepisy ruchu drogowego wjeżdżając kołem samochodu na trawnik i w efekcie byli upominani lub karani przez Straż Miejską.


Fot.: Kierowcy parkujący na opasce chodnikowej wzdłuż ulicy Krasickiego często byli upominani przez Straż Miejską za popełniane wykroczenia.

Potrzebę budowy zatok postojowych zgłaszali radni z okręgu wyborczego nr 1 – poprzedniej i obecnej kadencji. W wyniku procedury przetargowej wykonanie zadania powierzono firmie FARAMENTA Krzysztof Piela, Kamień – Błonie 74, który zaoferował wykonanie zamówienia za cenę 116 983,28zł (brutto). Planowa liczba miejsc postojowych: 50. Przewidywany termin zakończenia inwestycji: 31 maja 2012 roku.

/rek

19 KOMENTARZE

  1. Wcześniej stawili pod drzewami i nikomu kasztany nie przeszkadzały, więc i teraz będą stawiać, a drzew wcale nie trzeba wycinać, wystarczy parking umieścić pomiędzy drzewami!!!! Chyba nikt nie będzie na tyle głupi i nie powycina tych kasztanów, przecież pół Nowej Dęby wychowało się na tych kasztanach robiąc ludziki:D:D:D

    Wiadomo do którego miejsca będą te parkingi??? Do końca ul. Krasickiego??? Jak już robią to pasowałoby zrobić do końca parkingi, pod sklep wędkarski i fryzjera!!!!

  2. A kto teraz ukara tych co całkiem niszczą trawniki!? Jak autko stanęło kółeczkami na trawniku to mandat od razu!A teraz na dobre je niszczą!

  3. Kasztanowce nie będą ruszone. Z 50 miejsc około 6 będzie w ich pobliżu więc i tak będzie 44 miejsca parkingowe. W tej części ulicy to potrzebne. A że pod Ostiego oknem… Wiesiek ciągnie w strone Tarnowskiej , Marek w stronę Miasta… To chyba normalne ;)

  4. w całym mieście sytuacja z parkingami od paru lat kuleje i niewiele jest w tym temacie robione…czasy kiedy był jeden samochód na 3 rodziny dawno minęły, kazdy małolat sie wozi a parkować niema gdzie

  5. tja. tyle że gdyby każdy parkował pomiędzy takimi dziwnymi białymi liniami to mogłoby się okazać, że miejsc jest znacznie więcej ;)

  6. Ludzie i tak tam parkują. Będzie bezpieczniej. Wiele razy dochodziło do scen gdy samochody z naprzeciwka nie mogły się przecisnąć. Odkąd powstał wysoki krawężnik przy bloku nr3 to już była masakra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here