Trwa 'Tydzień Mediacji'

4

2013-10-16

Trwa \”Tydzień Mediacji\” – ogólnopolska kampania zainicjowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W ramach Tygodnia Mediacji obchodzony będzie także Międzynarodowy Dzień Mediacji (czwartek, 17 października). Policja wspiera te działania.

Od 14 do 19 października 2013 roku trwa \”Tydzień Mediacji\”. Hasło tej ogólnopolskiej kampanii brzmi: \”Masz prawo do mediacji\”. Jej inicjatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, a Policja jest jednym z partnerów działań.

Przez cały tydzień m.in. w sądach i siedzibach organizacji pozarządowych dyżurować będą mediatorzy, którzy udzielać będą bezpłatnych porad i informacji o korzyściach płynących z mediacji. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

Program obchodów Tygodnia Mediacji i listy dyżurów mediatorów na terenie województwa podkarpackiego można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Międzynarodowy Dzień Mediacji to przypadające w każdy trzeci czwartek października międzynarodowe święto służące popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów. Jedną z takich metod jest właśnie mediacja, czyli próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu (mediatora), który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

Mediatorów wpisuje i skreśla prezes sądu okręgowego, a listy mediatorów prowadzone są i dostępne w sądach okręgowych.

/info

4 KOMENTARZE

 1. Czasem kompromis z podejrzanymi typami oznacza niepotrzebne do owych typów zbliżenie. Może o to chodzi mundrym chłopakom?

  Niekoniecznie chodzi o ratusików, ale w ogóle o to, że kompromis oznacza spadek jakości.

  Gdyby nie błazeńskie projekty z Unii, nikt by nie zapłacił za takie spotkania.

  Smak życia człowieka nieskretyniałego polega na oporze przeciwko głupocie, która zawsze chce iść na kompromisy. Bo tylko w ten sposób, na cudzej pracy, może się wybić.

 2. yyy… powyższe wypowiedzi wskazują na totalny brak wiedzy na temat tego czym są mediacje, jakie niosą korzyści oraz w jakich obszarach można je wykorzystywać
  Drodzy przedmówcy, czy np. dla dziecka, którego rodzice się rozwodzą, wojna między mamą a tatą ma większy sens niż mediacje?
  nie chce mi się wymieniać innych sytuacji w których mediacje są korzystniejsze niż "darcie kotów". Jestem pewna że przedmówcy sami byliby w stanie wymyślić kilka gdyby poszerzyli spojrzenie na świat, zauważając że uprawianie polityki nie jest jedynym co się w życiu liczy :) dla niektórych ważniejsi są ludzie

  pozdrawiam serdecznie :)

 3. @3
  BRAWO!!
  [quote]czy np. dla dziecka, którego rodzice się rozwodzą, wojna między mamą a tatą ma większy sens niż mediacje?[/quote]
  :D:D:D DOSKONAŁE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here