Uczniowie pytali jak odnieść sukces w biznesie

21

25-10-11r.

O tym jak rozpocząć działalność gospodarczą i osiągnąć sukces na rynku rozmawiali z uczestnikami konferencji \”Stawiamy na lokalną przedsiębiorczość\” uczniowie nowodębskich szkół ponadgimnazjlanych. Spotkanie w restauracji „Dębianka” zorganizowały Stowarzyszenie „Poręba” i Zespół Szkół nr 2 przy wsparciu finansowym burmistrza Nowej Dęby.

Młodzi ludzie dowiedzieli się jak założyć działalność gospodarczą i na jaką pomoc może liczyć młody przedsiębiorca ze strony samorządu, banków oraz innych instytucji. Z młodzieżą spotkali się m.in. burmistrz Wiesław Ordon, Jerzy Sudoł – wicestarosta tarnobrzeski oraz Tadeusz Gospodarczyk – wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy a także pracownicy Centrum Kariery i Planowania Zawodowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Banku Gospodarki Żywnościowej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu.

W drugiej części konferencji przyszli przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się jak w praktyce wygląda prowadzenie własnego biznesu i jak odnieść sukces na rynku. Na pytania odpowiadali lokalni przedsiębiorcy m.in. Paweł Grzęda, prezes firmy Begg Sp. z o.o., Krzysztof Tęcza, współwłaściciel restauracji „Dębianka”, Bogusław Fryc szef Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Eskulap oraz Ludmiła Cyma, właścicielka kwiaciarni „U Ludki”.

Paweł Antończyk

21 KOMENTARZE

 1. Dla nas to nie są pieniądze wyrzucone w błoto!
  Dzięki temu mozemy się coś więcej dowiedzieć o czymś co moze być dla nas ważne w przyszłości:p

 2. A co to za dziwy, Zoladz nie wypowiedzial sie w sprawie biznesu, jaka szkoda, wiedzielibysmy juz wszystko w tym temacie. Najlepszym watkiem moglo przeciez byc upadle "Wsparcie".

 3. Wszyscy odniosą sukces: będą sami managerowie i biznesmeni zarabiający "góry" pieniędzy:
  naczynia na zmywakach pozmywają się same, ulice posprzątają się same, chorzy w szpitalach "oporządzą" się sami, porządek z kibolami zrobią sami kibole, kanalizacja sanitarna przepcha się sama, "malta" na budowę spadnie z nieba a cegła sama się poukłada, itp.
  Tylko niektórzy, naprawdę nieliczni odniosą ten sukces, jedni bo są zdolni i dadzą sobie rade w konkurencji, jedni pewnie w sposób uczciwy a inni na granicy prawa lub je łamiąc, a inni dzięki układom i znajomością, będą tez tacy którzy będą mieli t.z. szczęście. Ale pechowców będzie bezliku, a tak naprawdę to potrzeba wielu kelnerów i sprzątaczy itp. dla tych którzy maja kasę.

 4. No Grzęda i Krzychu to się zgodzę , ale tamta reszta co to za biznesmeni i bizneswomen ? Fryc Majdaniarz rwie zęby z dziąsłami , żona jego robiąc prześwietlenie mówi że woreczek jest ok kiedy mój dziadek dawno go już nie ma, a Ludmiłka , no cóż kwiaciareczka na 5 m kwadratowych ….. kurcze mogłam tam iść

 5. Mlody przedsiebiorca moze liczyc na podwyzki podatkow ze strony samorzadu, krwiopijcze kredyty ze strony bankow i wiele roznorakich oplat ze strony innych instytucji – taka jest pomoc dla biznesu w Polsce, to wiemy od lat i po co mamic wielkimi perspektywami mlodziez? Potem sie dziwimy skad tyle frustracji w oglupialym spoleczenstwie. Dajcie ludziom prace i godne zarobki to mniej zawiedzionych wyjedzie z tego kraju za chlebem.

 6. Dla mnie ta cała konferencja to jakiś śmiech na sali. Pomysł może i fajny ale całe zorganizowane to Matko boska pożal się Boże. Nikt tak naprawdę z uczniów was nie słuchał. ogólnie moja ocena to 3/10 na zachęte.Zacznijcie coś bardziej pożytecznego robić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here