UWAGA! ŚLIZGAWICA NA CHODNIKACH!

75

24-12-2012

Szklanka na chodnikach! Tak w jednym zdaniu można streścić stan ciągów pieszych. Ludzie chcąc uniknąć upadku bardzo często schodzili z chodników na pasy zieleni. O sprawie poinformowaliśmy nowodębski magistrat.


Wielu mieszkańców chcąc uniknąć upadku, nie korzystało z chodników.


Na chodnikach w mieście był lód!

75 KOMENTARZE

 1. Bo to ASA odśnieża!!! Zapomniałeś, że Pan Ordon wybrał firmę do odśnieżania z Tarnobrzegu??? PGKiM jak był to takie czegoś nie było!

 2. Ludzie toż to normalne zjawisko,co chcecie by chodniki były suche.
  Deszcz pada, ziemia zmarznięta i mamy efekty.Podobnie jest w Tarnobrzegu. Kolbuszowej i Nisku.Tylko u nas zawsze ludzie maja najwięcej do narzekania,firma robi co może ale sytuacja jest jaka jest.
  A co maja powiedzieć ludzie w sołectwach, tam dopiero jest lodowisko i każdy jest zdany na siebie.I co to wina sołtysów.
  Dobrze że choć macie tego burmistrza to jest na kogo zgonić winę,on wszystko przyjmie.

 3. [quote]Ludzie toż to normalne zjawisko,co chcecie by chodniki były suche.
  Deszcz pada, ziemia zmarznięta i mamy efekty.Podobnie jest w Tarnobrzegu. Kolbuszowej i Nisku.[/quote]

  Normalne zjawisko jest takie, że miasto płaci firmie za zimowe utrzymanie dróg i chodników a firma sypie piaskiem i solą po to by nie było lodu i śniegu na chodnikach. Czaisz to???? Firma wzięła kase!!! Nikt łaski nie robi! Więc ma być chodnik do przejścia a nie lodowisko. LASOWIACKA PROWIZORKA!!!!!

 4. " Normalne zjawisko " – zapytaj proszę ile dzisiaj było przyjęć na Izbie Przyjęć w Pogotowiu ?
  Zapytaj proszę. Normalne zjawisko !!!
  Jak ci ojciec czy matka lub dziecko spędzi święta z połamanymi kończynami to nazwiesz to "normalnym zjawiskiem "???
  Ktoś bierze za to (za odśnieżanie i utrzymanie chodników czy dróg w stanie możliwym do korzystania) sporo pieniędzy . Tak twoich , moich , naszych pieniędzy !!!
  Będziesz to nazywał dalej Normalnym Zjawiskiem !?!?
  Normalne Zjawisko jak ktoś wyciąga Ci pieniądze z portfela i NIC NIE ROBI !!!!

 5. Jeśli ktoś nazywa te oblodzone chodniki "normalnym zjawiskiem" to pokazuje co bolszewia zrobiła z tym narodem…
  Pan Ordon zapłacił firmie z Tarnobrzega za odśnieżanie i zimowe utrzymanie dróg i chodników. Przez działania Pana Ordona kasę straciła Nowa Dęba i zyskał Tarnobrzeg. PGKiM był bez pracy. Nie dość, że zapłaciliśmy więcej to jeszcze nie mamy odśnieżenia. Dziękujemy za "lodowe" święta panie burmistrzu! Wesołych!

 6. Uważam, że ta osoba na pierwszym planie jest podstawiona (by sżła po tzw. pasie białej zieleni).

  Osoba na drugim planie dziarsko zasuwa po chodniku.

  Wiec zapytuje Pana "O" – jak jest? Jak chodzić?

 7. a lód jest podstawiony? czy raczej nie? a może Pan "O" wylał wodę na chodnik czekając aż zamarznie by zrobić fotkę?

  Zamiast pisać bzdury wpłyń na swojego burmistrza by skoro płaci 2 razy więcej to była należyta jakość

 8. Burmistrzowi dobrze tak, po co sprowadzil w ZIMIE deszcz a nie ulozyl podgrzewanych chodnikow ,no i teraz ma BURACTWO sie na nim SLIZGA nie zwazajac na WIGILIE:D

 9. Podgrzewane nie muszą być. Wystarczy, żeby mądrze gospodarował naszymi pieniędzmi. Jak PGKiM odpowiadał za odśnieżanie to takiego czegoś nie było!!!

 10. Życzę Wam na Święta wyciszenia,spokoju oraz mniej złośliwych wpisów na tym portalu i abyście szanowali burmistrza swego bo następnego możecie mieć o wiele gorszego.Niech ta gwiazdka betlejemska co wieczorem zaświeci i oznajmi narodzenie Pana prowadzi Was do dobrego i poszanowania bliźniego.

 11. [quote]abyście szanowali burmistrza swego bo następnego możecie mieć o wiele gorszego[/quote]

  W czym ten niby jest dobry? Zaciąga kredyty w banku, zadłuża gminę i wydaje kasę. Co to za wielka umiejętność? Każdy by to potrafił… Następy kto przyjdzie to będzie spłacał Ordonowe długi. Tam gdzie trzeba działać Ordon się wykłada czego najlepszym przykładem (dotyczącym tematu artykułu) jest przetarg na odśnieżanie w którym wygrała spółka z Tarnobrzega a PGKiM został bez kasy.

 12. Znam gościa który pracuje w ASA jest kierowcą i mówił mi ze często jeżdżą pługami po to aby nabić kilometrów a nie sypać bo z tego ich rozliczają. Lub sypia jedną kupke piasku co 5 metrow. I wtedy mówią że było sypane. jest to porażka ORDONA . jak można płacić partaczom.

 13. Tak !:)1050 metrów jak głosi tablica o budowie Wczasowej.nawet solenie przez mieszkańców na swój koszt za dużo nie pomogło.Po prostu czarny lód!:(

 14. Ordon nie szanuje mieszkańców miasta Nowa Dęba i zakłagów pracy w tym mieście, mam na mysli PGKiM. Ordon historyku wracaj do Kolbuszowej uczyc dzieci historii.

 15. [quote][/quotświąteczną atmosferę na chodnikach zafundował pan ordon] i natura naturalnie + ASA = Bałwanów brak …

 16. Uważam, że ta osoba na pierwszym planie jest podstawiona (by sżła po tzw. pasie białej zieleni).

  Osoba na drugim planie dziarsko zasuwa po chodniku.

  Wiec zapytuje Pana "O" – jak jest? Jak chodzić?

  Pytanie było do Pan "O*" a nie "O**".

  * – Ostapko lub Ordon należy sobie wybrać
  ** – Ordon lub Ostapko należy sobie wybrać

 17. #32:
  [quote]holeresterolu[/quote]
  #33:
  [quote]Holestrl[/quote]
  #33 Gosc – nie dość, że czytać to i pisać nie umiesz…. Co TY masz w mózgu?

 18. Panie Ordon! Niech pan przestanie się lansować do zdjęć na imprezach i uroczystościach tylko zajmie się tym za co pan bierze pieniądze to jest utrzymaniem porządku w mieście. Bo ten lód na chodnikach to kompromitacja.

 19. nie potrzeba chodzić do szkoły żeby wiedzieć że na gołoledż nic nie poradzisz ,posypiesz piachem czy solą to za 15 minut maszjuż lód tak z naturą nie wygrasz.

 20. W innych miastach jakoś wygrywają. Tylko w Ordonolandii lasowiacka prowizorka. Burmistrz zamiast zajmować się miastem bawi się w celebryte, lansując się do zdjęć.

 21. Uważam, że ta osoba na pierwszym planie jest podstawiona (by sżła po tzw. pasie białej zieleni).

  Osoba na drugim planie dziarsko zasuwa po chodniku.

  Wiec zapytuje Pana "O" – jak jest? Jak chodzić?

  Pytanie było do Pana "O*", a nie "O**".

  * – Ostapko lub Ordon należy sobie wybrać
  ** – Ordon lub Ostapko należy sobie wybrać, w przypadku gdy zostało wybrane w *) Ordon należy wubrać Ostapko, jeśli zaś wybrano w *) Ostapko należy wybrać Ordon.

  Kto jest za stwierdzeniem, że Babcia na pierwszym planie jest podstawiona?

 22. czy autor zdjecia i tekstu doniósł "gdzie trzeba" "o możliwości popełnienia przestępstwa" przez Babcię?
  Czy tylko opublikował w necie?

 23. Na niebezpieczeństwo naraziły mieszkańców władze gminy. burmistrz zamiast bawienia się w celebrytę niech zaczmie wypełniać ustawowe zadania samorządu.

 24. Zapytywałem wcześńiej gdzie była Straż Miejska, by zająć się problemem śliskich chodników i skierowania odpowiednich zapytań (pociagnięcia odpowiednich sznureczków) do służb komunalnych typu ASA ma kota, czy PGKiM, PKS, PKP, Marcel i innych przewoźników, "Cieciów blokowych" – tzw. Gospodarzy, właścicieli przyległych posesji, dyrektorów instytucji (banków, zakładów, sklepikarzy), a nawet Proboszczów Parafii, etc. itp, itd. (trzy kropki)…

 25. co do legalności deptania trawników:
  Gmina musi wyznaczyć na swoim obszarze tereny przeznaczone dla celów rekreacyjnych. Niszczenie zieleni poza nimi nadal będzie karane grzywną do 1 tys. zł lub naganą.
  Czy pokazany fragment "pasa zieleni" należy lub nie należy o obszaru na cele rekerecyjne ? Panie Adwokacie?

 26. Lut sie nom na chodnikoch zrobił bo ino piochu zabrakło w lasach i se ASA ni mioła dzie ukopać.
  P.S. Za wywożenie piasku z terenów leśnych są kary a ASA chyba o tym nie wie :)

 27. Za czasów gdy Nową Debę odśnieżał PGKiM juz wczesnym rankiem pojawiały sie nie tylko na drogach, ale takze na chodnikach piaskarki, w tej chwili piaskarek na chodnikaqch nie widziałwm. Widocznie Pan Burmistrz podpisał kontrakt na odśnieżanie tylko jezdni i zapomniał o pieszych. Poza tym znacznie przesuneły się godziny odśnieżania, jezdnie odśnieżane są w póżniejszych godzinach, czyli np. juz po moim wyjeździe do pracy. Rządzcie tak dalej i chwalcie się swoimi sukcesami panowie z Magistratu. Ręce opadaja.

 28. Pytam
  [b]Gdzie jest/ była w czasie klęski lodowej Straż miejska?[/b]

  Mówimy stanowcze [b]nie[/b] takim działaniom…

  Towarzysze pomożecie? …

  Może jakiś mały [b]Czyn społeczny…[/b]


  Gdzie byli Rodzice?

 29. AUTOR TEKSTU NIE WYKAZAŁ SIE MINIMUM RZETELNOŚCI:

  JEŚLI NIE SPRAWDZIŁ [b]CZY BABCIA [u]REKREACYJNIE[/u] LUB NI EREKEACYJNIE PORUSZAŁA SIĘ PO PASIE ZIELIENI BIAŁEJ[/b][color=#ff0000][/color]. PSTRYK FOTO I JEST TEMAT WWW

  A [b]JEŚLI SPRAWDZIŁ TO BABCIA JEST PODSTAWIONA – JEST FOTO I TEMAT[/b][color=#ff0000][/color].

 30. [b]JAKBYM NIE ODŚNIEŻYŁ CHODNIKA PRZED POSESJĄ TO BY MI STRAŻ MIEJSKA WPIERDZIELIŁA MANDAT W WYSOKOŚCI 500ZŁ. ALE JAK ORDON JAKO BURMISTRZ NIE PILNUJE WŁAŚCIWIE CHODNIKÓW W MIEŚCIE TO JAKOŚ NIE MOŻNA GO UKARAĆ!!! DO ZADAŃ WŁASNYCH GMINY NALEŻY ZIMOWE UTRZYMANIE CHODNIKÓW I DRÓG! PODATNICY ZAPŁACILI ZA TO DUŻE PIENIĄDZE! SKANDAL ŻE NA CHODNIKACH MAMY LÓD!!!!![/b]

 31. Ja jako wyborca i głosujoncy na Łostapkę – dzienkuje za pokozanie ludziom jak Bórmiszcz niedbo o gmine. to że pokazaliśta tyko Nowu Debe dzienkuje że je katastrofa lodowa, ale tylko pytom czy tylko we wnowy dembie? a u nos na peryfrioch je lato? czego nie pokazlista że we Tarnowski abo Rozalynie czy Jadachach nie było loda na chodnikach. Podobno i we w majdanie śwagier mie pedzioł że ślzgo je jak h. (nie bede kuńcył bo moze dziatwa poczyto) takze Ołstako czasmy tyz przyjedz do nos – aże nie Twuj łokreng je no to co , zbierzta sie radne łostapkowe i przyjeżdżojta na pogaduch i Bórmistrzowe tyz wszak stanowita ło nos wszyćkich a nie o dwuh czy czech łulicach w Nowy dembie Zaproszomy na wieś – momy czysta powietrze i czyso sie tyz znajdzie je przecie świateczno łatmosfero

 32. Nie chodzi o to że ślisko było wszędzie, ale o to, że PGKiM znacznie lepiej wywiązywał się z obowiązków odśnieżania miasta, a Burmistrz to sp…rzył.

 33. Widzę, że najwięcej to mieli do powiedzenia ci ,co nosa w Wigilę z domu nie wyściubili. Ja wyszłam z synem (dość dorodnym zresztą) i oboje chodziliśmy po trawnikach, bo po chodnikach nie dało się raczej. A na parkingu przy skrzyżowaniu Rzeszowskiej i Słowackiego było tak ślisko, że nawet samochodami nie próbowano wjeżdżać. Uczestnicy tych wigilijnych "spacerów" wpadając w poślizg używali mało cenzuralnych słów, więc jak ktoś próbuje mi tu wcisnąć ,że pani na zdjęciu weszła na trawnik dla propagandy, to parę takich niecenzuralnych słów i jemu się należy.

 34. na jakiej podstawie można twierdzić, że ta Pani (Babacia)
  można stwierdzić że babcia dla propagandy lub nie dla propagandy weszła na trawnik tu rację ma #60 cytuję"

  JEŚLI NIE SPRAWDZIŁ CZY BABCIA REKREACYJNIE LUB NI EREKEACYJNIE PORUSZAŁA SIĘ PO PASIE ZIELIENI BIAŁEJ. PSTRYK FOTO I JEST TEMAT WWW

  A JEŚLI SPRAWDZIŁ TO BABCIA JEST PODSTAWIONA – JEST FOTO I TEMAT."

  ani ja ani Ty nie możemy tego "organoleptycznie" stwierdzić, więc sądzę, że autor powinien odnieść się do tej "nieokreślonej" postawy "Babci" i wypowiedzieć się czy Babia rekreacyjnie czy nie… itp., ect., by uciąć wszelkie spekulacje zarówno moje jak i Twoje by nie nakręcać spirali zawiści O* do O** lub O** do O*.
  I to by była rzetelne dziennikarstwo, tak samo jak rzucone na wiatr "Straszaca dziura" news z dnia 02.12.2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here