W Tarnobrzegu i Majdanie szukają ropy naftowej i gazu!

53

21.08.2012r.W Tarnobrzegu trwają poszukiwania ropy naftowej. Niebawem ruszą w Majdanie Królewskim.

Szukają w Tarnobrzegu
Firma Geofizyka Toruń bada czy na terenie Tarnobrzega występują złoża ropy naftowej i gazu ziemnego. Przedsiębiorstwo działa na podstawie koncesji wydanej przez Ministra Środowiska. Podobne badania przeprowadzane były w tym rejonie kilkadziesiąt lat temu. Dzisiejsze metody pozwalają jednak na dokładniejszą penetrację budowy geologicznej obszaru. Firma Geofizyka Toruń dysponuje mapami miejsc, w których prawdopodobieństwo występowania złóż ropy i gazu jest duże. Widnieje na nich Tarnobrzeg. Poszukiwanie bogactw prowadzone jest na wybranych działkach prywatnych oraz miejskich za pomocą badań sejsmicznych.

Będą szukać w Majdanie
Wójt Majdanu Królewskiego Jerzy Wilk zgodnie z przepisami prawa ochrony środowiska zwrócił się do władz Nowej Dęby o uzgodnienie warunków realizacji przedsięwzięcia polegającego na poszukiwaniu i rozpoznawaniu złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Przedsięwzięcie będzie wiązać się z robotami geologicznymi wykonywanymi przy użyciu dynamitu oraz wykonanie otworów wiertniczych o głębokości większej niż 1000 metrów.

Czekamy na wyniki.


/rek

53 KOMENTARZE

 1. Jakoś Majdan potrafi sobie poradzić… Czy Dęba jest już traktowana przez wszystkich jak dziura i wieś?
  -komisariat na domofon;
  -PKP nie widzi sensu aby zatrzymywały się pociągi
  – Geofizyka woli szukać w TBG i MK niż w Dębie…

 2. Ale wiele czynników na to wpływa, że nie da się wszedzie szukać!!! Zabudowania, Poligon itp. Skończcie już płakać, że to nie u nas bo nie da się tego czytać już.

 3. [quote]W Tarnobrzegu jest większe prawdopodobieństwo na występowanie ropy naftowej, a to z powodu złóż siarki.[/quote]

  a w Majdanie graniczącym bezpośrednio z Nową Dębą też jest większe prawdopodobieństwo z powodu złóż siarki?

 4. [quote]Nowa Deba nie ma ropy, Nowa Deba ma Wode[/quote]
  25 % tej wody idzie w piach bo mamy stare wodociągi…
  Patrząc na to co robi Wiesiek w Dębie nawet jakby była ropa to geofizyka nie zainwestuje bo 1/4 (25%) ropy pójdzie w piach jak woda, więc szkoda kasy!

 5. Zabiegałbym aby jak najszybciej rozpoczęto poszukiwania w Nowej Dębie. Firmy na strefie miałyby gaz za bezcen, co zwiększyłoby atrakcyjność Nowej Dęby. Poczytajcie:
  http://energetyka.wnp.pl/polska-28-proc-energii-wyprodukuje-z-gazu-ziemnego,176977_1_0_0.html
  [quote]
  W 2010 r. w UE z gazu produkowano 22 proc. energii, do 2020 r. udział ma wzrosnąć do 25 proc. a w 2030 r. ma wynieść ok. 28 proc. To byłby racjonalny poziom także w Polsce [/quote]

 6. Przecież na stronie reżymowej wymieniona jest nasza gmina, tak jak kilka innych, gdzie maja być wiercenia.
  Tytuł, jak zawsze tu, chwytliwy, fakty pomieszane.

 7. [quote]Przecież na stronie reżymowej wymieniona jest nasza gmina, tak jak kilka innych, gdzie maja być wiercenia.[/quote]

  na reżymowej jest jedynie pismo wójta Majdanu informujące że w jego gminie będą poczynionie wiercenia co może mieć negatywny wpływ na środowisko i jeśli nasza gmina i jej mieszkańcy mają jakieś zastrzeżenia to zgodnie z przepisami środowiskowymi trzeba to zrobić teraz. Także wczytaj się raz jeszcze.

 8. Będą szukać w Majdanie i Tarnobrzegu. O Dębie nie ma mowy. Dęba się pojawia tylko w kontekście formalnym tzn: wójt Majdanu musiał poinformować sąsiednie gminy w tym Dębę ze na jego terenie będą odwierty co jest ingerencją w środowisko także sąsiadów. Gdzieś ty wyczytał, że w Dębie będą odwierty? Przecież Wiesiek z Zygmunetm i ks. Antonim już by wysłali do onetu tekst że po nowym dworcu mamy emiraty. Aczkolwiek liczę, że po tym tekście Wiesiek się ogarnie i zwróci się do tych instytucji aby w Dębie także powiercili.. A nóż coś się znajdzie. Wiesław do dzieła!

 9. [quote]Wiesiek winny ze nie wierca ,za panowania pani Burmistrz na pewno beda wiercic
  [/quote]
  Jeśli jest kumaty niech się zwróci póki czas do geofizyki aby wiercili także u nas. Tarnobrzeg robi fochy, że nie jest za bardzo zainteresowany więc trzeba wysłać sygnał.

  [quote]tego typu odwierty moga miec negatywny wplyw na jakosc wody wiec po co nam to???? woda cenniejsza od ropy .[/quote]

  Taaaaa.. Widać, że rosyjska propaganda zbiera żniwa. Wszędzie w Europie wydobywanie gazu i ropy jest szkodliwe .. za wyjątkiem Rosji!

 10. Taaa i bedzie jak z budowa nowego komisariatu, ze Ratusz zalatwil a Ordon i jego ludzie zablokowali (# 25, 22). Tu juz nie ma co dyskutowac. Te nieduolna ekipe Ordonowa trzeba zmienic. Poczytaj jak zablokowali sprawe z komisariatem: [url]http://infonowadeba.pl/news.php?readmore=588[/url] Dzisiaj mielibysmy nowy komisariat na przeciwko PGKiM… wolna dzialke przy ul. Rzeszowskiej do sprzedania…. Zmarnowac taka okazje… Masakra!!!!

 11. Tu by bylo podobnie. Ratusz by zalatwil geofizyke a jakis radny Zordona by wymyslil fikcyjny problem zeby tylko odrzucic projekt… to juz bylo przerabiane. Wszyscy wiedza i widza jak jest.

 12. Klub Ratusz służy tylko do krytykowania tych co coś robią dla NOWEJ DĘBY .SAMI zaś są śpiącymi rycerzami i promują swojego guru pana Ostapkę!!!!!!!!!

 13. Klub Radnych Ratusz służy do krytykowania kiepskiej władzy z małżeństwem politycznym p. Ordon – p. Mroczkowa na czele. Czas na zmiany!

 14. Masz racje sfinx ,wszyscy juz wiedza i widza co to jest Klub Ratusz,ja ze swej strony zaluje tylko oddanego glosu w Wyborach na MO,JL,bo myslalem ze to beda pozytywne osoby ale dwa lata pokazaly ze tak nie jest,a teraz Huzia na mnie bo to jedyny wasz pozytyw ;)

 15. Ja nie glosowalem na Ratusz bo uwierzylem w Ordona i jego ekipe. Ale Ordon i jego ekipa zawiedli mnie na całej linii. Dzięki działalności opozycji poznałem jak bardzo są kiepscy. Nie zaglosuje już nigdy wiecej na Ordona i jego ludzi. Bede popieral Ratusz!

 16. Jak zawsze Dęba pominięta gdy dzieje się coś ważnego. Ten burmistrz pracuje czy tylko bierze kasę i gra w piłkę jak DONEK. Komitet „Nasz Samorzad” z panem Ordona „jest jak AMBER GOLD. Z zwentąrz się świeci a w środku nie ma złota”.

 17. Jezeli ten Burmistrz jest taki zly to dlaczego Klub Ratusz nie zbiera podpisow pod REFERENDUM ?,wtedy by sie okazalo kto ma poparcie ,ja ze swej stony bym taka liste podpisal choc wiem ze bylbym w mniejszosci ,po co czekac do WYBOROW i psioczyc ,ale Klub Ratusz pewnie tyle moze co nic:(

 18. Zorganizować referendum to pryszcz bo podpisy by się szybo zebrało. Tylko po co skoro by nie było frekwencji. W wielu miastach w których się takie referenda organizowało brakowało frekwencji. Więc szkoda narażać gminę na koszty. Podczas wyborów frekwencja sięga 43%… czyli ludzie się nie interesują tym co się dzieje… Dlatego Ordon może sobie na tyle pozwolić, bo ludzie mają gdzieś samorząd i politykę… Dobrze, że opozycja pracuje nad tym by przełamywać te chorą propagandę władzy. Jeszcze dwa lata mają by przełamać ten napór kłamstw i obnażyć brak kompetencji ordonowców. A ty wesolo mi zachowaj jakąś konsekwencje… Bo raz jestem za Ordonem, raz przeciwko… Ogarnij się.

 19. # 36 ,a ty jestes bez konsekwencji bo teraz widzisz ze nie jestem ****owlazem i lizusem Ordona, a moze stwarzam tylko takie pozory i to jest podpucha !

 20. Referendum to pryszcz ?,czyzby byli chetni do skladania podpisow,koszty ja gdybym byl pewny swego i mial bym racje to bym takie koszty zaryzykowal bo podatnicy to uniosa ,frekwencja ? ,jezeli jest tylu nie zadowolonych to nie powinno byc z nia problemu ,bo jezeli ci "ORDONOWCY" sa tacy niekompetentni i na czele z BURMISTRZEM PSUJE to nalezy za wszelka cene ratowac GMINE przed upadkiem ,a moze prawda lezy po innej stronie ?moze Ratuszowych EGO przeroslo ich samych i brna w slepa uliczke klepiac jedno i to samo na okraglo bo wedlug mnie tak to wygladaB)

 21. Dyskusja o procesie poszukiwania surowców w naszej okolicy jest 100000000000000000000000000000 krotnie ważniejsza od rozgrzebywanie tematu bandy pseudo-strażackich palantów, którzy gdyby nie rzeź niemieckich i rosyjsko-radzieckich wojsk na rodzimej klasie posiadającej, słusznie nie mieliby prawa do chrzanienia głupot w sprawach wagi większej niż ich podwórze do linii prywatnego ogrodzenia. Bo nie są nie z tej mentalno – obyczajowej orbity, na którą tragicznym dla Rzeczypospolitej przypadkiem trafili.

 22. Zrobić referendum czy Ratusz spełnia oczekiwania wyborców.
  Nic nie zrobili poza fantazyjną ofertą budowy fabryki mebli.
  Działają na zasadzie "opluć burmistrza". Sami nic nie robią a wszystko co się robi to krytykują, ot po prostu wcześnie rozpoczęta kampania wyborcza.
  Tacy operatywni jak ich PO.

 23. [quote]Zrobić referendum czy Ratusz spełnia oczekiwania wyborców.[/quote]
  Zrób. To się Wiesław i Maria zdziwią…
  [quote]Nic nie zrobili poza fantazyjną ofertą budowy fabryki mebli.[/quote]
  Chyba ci Wiesiek z Marią głupot nagadali, ale nie musisz ich kłamstewek powtarzać. Takiej obietnicy KWW Ratusz nie było.
  Jeśli chcesz obrzucać się pomyjami to ja za chwilkę też na was coś wymyślę i będę sobie takie wrzutki robił. Tylko po co?
  [quote]Działają na zasadzie "opluć burmistrza".[/quote]
  Póki co to ty plujesz ze swoim burmistrzem, na ludzi którzy chcą coś zmienić w naszej gminie na lepsze.
  [quote]Sami nic nie robią a wszystko co się robi to krytykują,[/quote]
  Robią to od czego jest opozycja. I robią to bardzo dobrze. Dzięki kontroli sprawowanej przez opozycje widać jak na dłoni brak kompetencji burmistrza i jego ekipy. Szkoda, że gdy opozycja daje dobre pomysły to burmistrz Ordon i jego ekipa na złość (tylko komu?) blokują dobre pomysły. Ordon ma w radzie większość więc może robić co chce i odrzucać pomysły opozycji. W imię emocjonalnej korzyści ("ale fajnie, mam większość i znowu ich przegłosowałem") powoduje straty dla gminy bo dobre pomysły są odsuwane. A to, że radni Ratusza działają sprawniej, dynamiczniej i więcej niż radni Ordona to widać gołym okiem.[b] O tym co zrobił Ratusz mogę Ci napisać długą listę. Natomiast ty nie będziesz w stanie zrobić nawet 1/4 takiej listy odpowiadając na pytanie co zrobiła wieśkowa radna Maria Mroczek, co zrobił przew. Wojciech Serafin… Oprócz podwyżek co zrobili ?[/b]
  [quote]Tacy operatywni jak ich PO.[/quote]
  Wiesiek i jego ekipa nie jest nawet tak operatywna jak PO lub PiS lub SLD czy Palikot..[b].Wiesiek występował w klipie PO i widziałem jego nazwisko na ulotce z logiem PO[/b]…
  Żyj sobie partiokracją, twoja sprawa. Jeśli w naszym kraju ma być lepiej musi być przeprowadzona reforma systemowa: JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE I ORDYNACJA WIĘKSZOŚCIOWA. Np. Poseł z każdego powiatu (powiat jako okręg).

 24. Wiesławie,
  Powiedz swoim ludziom żeby nie pisali pierdół po internecie tylko wzięli się do roboty i zaprosili geofizykę do szukania surowców w Nowej Dębie, bo to jest interes tej gminy którego masz OBOWIĄZEK bronić i o który masz dbać. Więc weź się w końcu do pracy!!! I twoi ludzi też niech się wezmą! Za to jako podatnicy Wam płacimy!

 25. [quote]wieśkowa radna Maria Mroczek[/quote]

  Przecież w kampanii się żarli i nawet na łamach lokalnego periodyku zarzucała Mu zaawansowaną flustrację i wypalenie, kto ich pogodził?
  Chyba, że wszystko było pod publiczkę.

  p.s.

 26. Dostała stołek wiceprzewodniczącej co wiąże się z większą kasą i już Wiesio okazuje się fajny, miły, sympatyczny, godzien poparcia… I to nawet na tyle, że podczas dyskusji nad ostatnimi podwyżkami była przeciw, a gdy zwołani przerwę i pogadała z Wiesiem to zagłosowała za podwyżkami.. Można? Można!

 27. Szejku masz coć do RKL-i?Ty pewnie jesteś jakimś pier…powiatowcem tarnobrzeskim który tylko siedzi przed komputerem i narzeka zamiast wziąć sie za coś porzytecznego.

 28. Po tych wpisach widać, że zOrdon walczy o wszystko.

  A przede wszystkim o pracę – bo niż demograficzny raczej nie pozwoli mu wrócić w roli nauczyciela historii na wieś, jeżeli przegra.

  Trudno sądzić, żeby pozwoliła mu na to teraz także jego ambicja.

 29. do 8
  Ciekawe burku jakby jednak byl ten gaz, jakbys zareagowal. Pierwszy bys w zebach lecial z podaniem o prace.
  Ale nie sorry, ty masz jeszcze gimnazjum do skonczenia :D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here