Wojewódzki finał Gimnazjady w badmintonie w Medyce

0

W miejscowości Medyka koło Przemyśla rozegrany został finał wojewódzkiej Gimnazjady w badmintonie (Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego) w kategorii dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze spisali się w tym finale uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie, na co dzień zawodniczki i zawodnicy sekcji badmintona MKS Stal Nowa Dęba.

W kategorii dziewcząt rewelacyjnie spisały się dziewczęta, które w sposób nie podlegający żadnej dyskusji wygrały finał, pokonują Gimnazjum z Ropczyc 3:1. Zwycięski zespół z Nowej Dęby grał w składzie: Natalia Róg, Beata Mycek i Zofia Tomczyk. Tym samym dziewczęta z Nowej Dęby zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w Białymstoku na początku czerwca.
Drużyna chłopców grająca w składzie: Rafał Lejko i Patryk Róg, wywalczyła piąte miejsce.
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że cała piątka badmintonistów to świeżo upieczeni drużynowi wicemistrzowie Polski z Białegostoku.

Na zdjęciach drużyna dziewcząt i chłopców z Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie.
Dziewczęta na najwyższym stopniu podium od lewej: Beata Mycek, Natalia Róg i Zofia Tomczyk oraz drużyna chłopców od lewej: Rafał Lejko i Patryk Róg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here