Zagrożone ujęcie wody. Kto straszył, a kto mydlił oczy?

73

2013-08-17

 

Od kilku lat mówię i piszę na temat problemów z zanieczyszczeniami, jakie występują na nowodębskim ujęciu wody. Poruszałem takżeten temat w swoich wystąpieniach na sesjach Rady Miejskiej. Wielokrotnie próbowano zniechęcić mnie do zajmowania się tą kwestią mówiąc, że rozsiewam \”plotki\”, że żadnego zanieczyszyszczenia nie ma i, że generalnie wszystko, jest tak, jak być powinno, a ja nie mam prawa \”straszyć\” ludzi…

Tymczasem nagle w lokalnych mediach jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja, że \”naukowcy z AGH\” znaleźli \”sposób\”, który pozwala wyeliminować groźne związki tri- i tetrachloroetenu z wód podziemnych. Skuteczność owej metody oszacowano na prawie 90%.

JAK TO? TO JEDNAK JEST JAKIŚ PROBLEM? – zaczynają pytać zdziwieni mieszkańcy. Owszem! I sprawa jest bardzo poważna!

Ślady niebezpiecznych związków w nowodębskich złożach wykryto w 2009 roku. Na początku 2010 roku za sprawą portalu InfoNowaDeba.pl informacja ta przedostała się do opinii publicznej. To właśnie wtedy na zorganizowanej konferencji prasowej burmistrz Wiesław Ordon uspokajał, że \”woda w Nowej Dębie jest bardzo dobrej jakości\”, po czym po pytaniu z mojej strony przyznał, że \”są problemy ze złożem\”.

Wiedziałem wówczas także, że nowodębski samorząd przymierza się do kupna ujęcia wody od Agencji Rozwoju Przemysłu, która swego czasu za stare ujęcie proponowała gminie kwotę 2,2 mln złotych. Jaki interes miałaby Gmina w kupowaniu starego i zagrożonego ujęcia? Wydać miliony złotych na kupno po to, by za chwilę wydać kolejne na remont? Przecież to bez sensu.


Film: Nagranie sporządzono przed wykupieniem przez Gminę ujęcia wody. Padają na nim pytania o stan jakości wody, oraz problemy ze złożem. Nagranie z marca 2010 roku.
Oczywiste jest, że bardziej ekonomiczne byłoby zmuszenie właściciela do modernizacji ujęcia. Należy w tym miejscu przypomnieć, że Agencja Rozwoju Przemysłu nie jest podmiotem prywatnym, lecz jest spółką skarbu państwa i wystarczyło sięgnąć po odpowiednie instrumenty ( w tym chociażby zaangażowanie parlamentarzystów, mediów itp.), by skłonić ARP do zajęcia się tematem. Jestem przekonany, że przy właściwym rozegraniu tematu zostałby odniesiony sukces tak, jak miało to miejsce chociażby w przypadku wstydliwej sprawy z peronem, czy też pozyskiwaniem środków na dokończenie budowy basenu.

Czyj sukces?
Tymczasem rządzący \”Nasz Samorząd\” z Wiesławem Ordonem na czele zadecydowali o kupnie ujęcia wody za kwotę 1,2 mln złotych, co burmistrz określił mianem \”sukcesu negocjacyjnego\”. Owszem sukces był! Ale nie nasz! Domyślam się, że panowie, którzy sprzedali nam to ujęcie za powyższą kwotę, po wszystkim otworzyli szampana z radości. Dla Nowej Dęby była to PORAŻKA NEGOCJACYJNA. Bo owo ujęcie JEŻELI JUŻ, to powinno zostać przejęte za symboliczną złotówkę.

Niemniej w papierowym i internetowym wydaniu infonowadeba.pl dalej cisnąłem ten temat. Wszak sprawa ta znajduje się w katalogu żywotnych interesów naszej gminy i nie można udawać, że problemu nie ma, a samo wydanie kasy na zakup ujęcia niczego poza sytuacją budżetu nie zmienia. Pod naciskiem władze scedowały obowiązek stworzenia modernizacji ujęcia na PGKiM (sic!!!) … Każdy, kto spojrzy na strukturę organizacyjną miejskiej spółki, szybko zorientuje się, że nie posiada ona możliwości skonstruowania tak zaawansowanego projektu i, że bez pomocy i aktywnego zaangażowania UMiG, nie zostanie on napisany prawidłowo. I tak też się stało! Projekt PGKiM przepadł z powodu braków formalnych, a wraz z nim kilka milionów złotych dla naszej gminy (pisałem o tym na portalu).

Przyjdzie nam za to zapłacić
Dzisiaj możemy przeczytać o wielkim sukcesie i o tym, że gmina będzie pisała projekt na modernizację ujęcia. Chyba z grzeczności pominięto, że kolejny… Przypominam o tym, byśmy mieli pełną świadomość, jak wyglądała cała historia z ujęciem i byśmy mogli wiedzieć, czy \”Ostapko straszył\”, czy może inni, \”starsi i mądrzejsi\” MYDLILI LUDZIOM OCZY udając, że nic złego się nie dzieje.

Tak czy owak czekają nas kolejne koszty. Duuuuuuuuuuże koszty.

Marek Ostapko

73 KOMENTARZE

 1. Ale burmistrz kręci na tym filmiku.. Eh. Widać też jak mu rączki chodzą (od 1:50).. Można ładnie ściemniać , ale ciało i tak mówi prawde.

 2. Tekst słuszny i prawdziwy. Tylko, że ludzie i tak z tego nie wiele zrozumieją bo są ogłupieni propagandą Ordona i jego ekipy. Przykład tego ujęcia , projektu na jego modernizacje , zaciągania kredytów by ogarnąć bałagan którego się narobiło jak w soczewce skupia schemat nieudolngo działania Wiesława Ordona i ekipy.

 3. Panie Marku – motłoch i tak wie lepiej ,i żadna argumentacja nie trafi ..
  I nikt im nie wmówi ,że białe jest białe a czarne – czarne…
  Tak jest i koniec / KROPA [b].[/b]

 4. Tj. zorientują się jak przyjdzie spłacać kredyty – to oczywiste! lecz zaręczam Panu – nie będzie "refleksji" – będzie gloryfikowanie piastującego obecnie Urząd Burmistrza..
  Kicha…

 5. Kredyt za sprawę ujęcia chyba zaciąga PGKiM. Jest to cudowny manewr!!!!! Dlaczego?

  1) Dług PGKIM nie wlicza się do ogólnego długu gminy. Gdyby to gmina zaciągnęła kredyt wówczas Ordon by miał mniej na inne kredyty. A że PGKiM to spółka gminy to i tak to MIESZKAŃCY będą spłacać ten kredyt. Dostaną kolejną podwyżkę wody oraz gmina będzie dopłacała do wody <– mieszkańcy zapłacą więc podwójnie raz poprzez rachunek za wodę a drugi raz poprzez wpływy z podatków które zostaną przesunięte na dopłaty do ceny wody :)

  Jeśli do tego weźmiemy pod uwagę że mieszkańcy wiszą PGKiM 3 miliony złotych to jaki jest PRAWDZIWY poziom zadłużenia mieszkańców NOWEJ DĘBY???

  CZY CZUJECIE JAK WAS ROBIĄ W BAMBUKO???

 6. ARP pozbyła się strupa, teraz my mamy problem :|
  Ale jeśli już burmistrz kupił ujęcie wody to powinien zabiegać wszystkimi możliwymi sposobami o jego modernizację. A czas biegnie, minęły 3 lata i jesteśmy w punkcie wyjścia!

 7. Tu ludzie nie chcą prawdy zrozumieć !! Tu nie chcą znać prawdy !! Tu jest im wygodniej jak Wienio przyjdzie i mentorskim głosem powie, że jest dobrze bo …. bo ON TAK POWIEDZIAŁ !!! Tu ludzie nie przejrzą na oczy, dopóki nie dostaną po kieszeni, że nie ogarną się przez kolejne 50 lat. MENTOR co wtedy ? MENTORA nie będzie bo MENTOR będzie głosił MENTORSKIE mowy gdzie indziej ! Ot taki ten lud nowodębski jest ……. WŁASNEGO ROZUMOWANIA ZA GROSZ !

 8. Masz rację! Nie ma to jak gifty wyborcze i hasła to łatwe i przyjemne. Natomiast ważne sprawy, jak ujęcie wody, czekają latami na rozwiązanie…

 9. Mniejsza z tym kto wygra wybory. Wygrany powinien zlecić AUDYT by ON i Mieszkańcy mieli świadomość jakimi środkami dysponują i jakimi są obciążeni.. To dużo wyjaśni OBU stroną :D

 10. WPF – Wieloletnia Prognoza Finansowa
  To pic na wodę.
  Co chwilę rada miejska na polecenie burmistrza wprowadza tam zmiany. To co dzisiaj przeczytasz w BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) za miesiąc nie będzie już ważne bo zmienią sobie pod siebie. Jeżeli zmieni się władza musi ona zrobić RAPORT OTWARCIA w którym pokaże w jakiej sytuacji została zastana GMINA. I na zakończenie proponuję RAPORT ZAMKNIĘCIA by było jasne czy i co się zmieniło.

 11. Ostapko. Nie strasz ludzi . Nie opowiadaj bajek. Gdyby ujęcie zostało odsprzedane innym płacilibyśmy za wodę możliwe że dużo więcej. Aktualnie woda spełnia wymagania jakościowe określone normami. Nikomu nie zagraża. . Pańskie filozofie i wywody w tym temacie są bzdurne. Najwyższy czas aby się pan opamiętał i skończył z upartą krytyką poczynań Rady i Burmistrza. A co z pańskim referendum ? Na stołek Burmistrza jeszcze pan nie dorósł. Proszę to zrozumieć i dać sobie siana.

 12. a co gdyby gmina zamiast kupować stare ujęcie zrobiła manewr i wykopała sobie swoje nowe ujęcie i to na dodatek bez zanieczyszczeń? o tym nikt z was nie pomyślał bo wam umysł zaszedł tą kranówą. W majdanie mają wodę z tego samego złoża i tam woda jest czysta.

 13. TAK JEST! NIE MA PROBLEMU WSZYSTKO JEST CACY, A NAUKOWCY Z AGH TO TAK TYLKO SOBIE NA PIKNIK PRZYJECHALI.

  CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE JACYŚ MITYCZNI "INNI" NIE PRZEJĘŁI TEGO WSPANIAŁEGO UJĘCIA. PO CO KTOŚ MIAŁBY TO PRZEJMOWAĆ JAK GMINA MOGŁA SOBIE BY WTEDY WŁASNE (za te samą lub mniejszą cene co modernizacja ) ZBUDOWAĆ I KTOŚ BY ANI LITRA WODY NIE SPRZEDAŁ. JUŻ NIE WIECIE CO KŁAMAĆ. ALE ROZUMIEM, ŻE WIESIOWI TAKIEGO BLEFA PODCZAS "NEGOCACJI" PUŚCILI, ŻE MAJĄ MILION KUPCÓW I ON TO ŁYKNĄŁ JAK MŁODY PELIKAN.

 14. Ostapko ! A za co bierzesz pieniądze / nasze/ od miasta. Jak jesteś taki cwany to włącz się do prac w interesie mieszkańców. Pisać pierdoły każdy potrafi -lepiej lub gorzej. Nie małpuj niektórych pisowców którym nic się nie podoba w tym kraju . Dług ? Co to za dług. Nie widzisz człowieku jakie idą roboty w mieście i gminie?. Wstyd za działalność Ostapki i Ratusza

 15. Panie Marku to Pan nie wie że SPECJALISTÓW opłaca się po to bo "WODA JEST SUPER I NIE MA ŻADNYCH ZWIĄZKÓW I W OGÓLE WSZYSTKO jest OK"….. acha a zapory buduje się po to bo mamy tyle kasy w gminie że nie ma co z nią zrobić…. w sumie to Dęba śpi na pieniądzach bo za rządów "WIESŁAWA PLANTOWEGO" same dochody SO !!!

 16. W interesie mieszkańców jest odsunięcie nieduolnej ekipy Wiesława Ordona od władzy. Jeśli ten człowiek (Wiesław Ordon) na filmie mówi, że kupno takiego ujęcia za duże pieniądze od Agencji to byłby zły ruch, a potem ten ruch wykonuje to jak z takim człowiekiem można cokolwiek osiągnąć skoro jest nieobliczalny. Wydawać kasę z kredytów i zadłużyć mieszkańców każdy potrafi. Można przecież jeszcze jeden kredyt wziąć i będzie jeszcze więcej robót w mieście i gminie. Co za problem??? Tor formuły 1 można nawet na kredyt zbudować. I wiszące ogrody.

 17. W interesie mieszkańców jest zaprzestanie przez popleczników Ostapki sianie głupiej propagandy i fałszerstw. Zebrała się grupka warchołów która sama nie wie co chce a pisze i pisze. Pochwalcie się . Co zrobiliście dla miasta ? Pisać i to głupio każdy może ale mądrze to już problem. Jedżcie do sanepidu , wydziału ochrony środowiska w TBG, tam zapoznajcie się z problemem wody i ujęcia to naprawdę otworzą się wam oczy i pismaki dowiecie się jaki jest problem.

 18. Jak czytam to mi coraz weselej bo jeszcze Ostapowicz nie przyjechal a juz z oddali rozpoczal ujadanie na Ordona ,mniejsze pieski szczekaja jak opetane a jeszcze wczoraj bylo mi smutno ze tak cicho :o

 19. jest na co ujadać , jest na kogo i jest za co!
  ale ci co żyją dzieki temu ze ta ekipa jest u koryta będą wbrew faktom bronić obecnego układu który kosztuje mieszkańców olbrzymie pieniądze. miejmy nadzieje, że ludzie przejrzą na oczy i Nową Dębę uda się jeszcze uratować.

 20. do "ave mentora"Wypada chyba mieć trochę szacunku dla osoby burmistrza i władzy. Burmistrz ma swoje nazwisko i z pewnością jest mądrzejszy od ciebie ."Lud nowodębski nie ma włąsnego rozumowania za grosz? ". Ty wdajesz opinie o społeczeństwie Nowej Dęby?A kto ty jesteś? Marsjaninem ?Trochę kultury i pokory. Nie wystarcz być pikusiem Ostapki

 21. O proszę. Do "burmistrza i władzy" należy mieć SZACUNEK. Ale do radnego prezentujący inny pogląd już nie wolno mieć szacunku. Mało tego, należy wyrażać się o nim i mieszkańcach go popierających w sposób pogadliwy. Gratuluję obłudy. Z tym, że to nie jest żaden wasz szacunek tylko LĘK. Czapkujecie przed każdą władzą byle mieć tylko święty spokój licząc na okruchy z pańskiego stołu. Gdyby nie Marek Ostapko, nikt by nie podjąl tych trudnych tematów bo wszyscy się boją. Dobrze, że ktoś obnaża obłudę władzy.

 22. "joszko broda" Piszesz słowami ekipy Kaczyńskiego która też chce ratować kraj ,tylko sami nie wiedzą przed kim. A co ?Nowa Dęba zapada się ? Tonie? Widzisz ją jeszcze? Nie strasz ludzi. Bieda ci ? ujawnij się to ci pomogę. A może zamiast pisać bzdury załatwiłbyś deszcz , bo susza to też chyba wina Burmistrza

 23. Dęba tonie – w długach
  Dęba zapada się – demograficznie
  Kto spłaci długi jak już wszyscy w sile wieku wyjadą? Emeryci? Osoby zmuszone do korzystania z pomocy Opieki Społecznej?

  Stajemy się małą nic nie znaczącą wsią między Tarnobrzegiem a Kolbuszową.

 24. Ja wczoraj obudzilem ta SFORE pytajac dlaczego nie szczekaja na Ordona,MOJA KULPA MOJA WIELKA KULPA ,no i w nocy OSTAPOWICZ ich swoim artykulem spuscil ze smyczy i sie rozszczekaly jak by gonily lisa:P

 25. do kohonesa-Ostapko pisze i pisze bo za nić nie odpowiada . Takiemu jest wygodnie i dobrze. Ale nie tędy droga. Jesteś jeszcze młody i nie strasz że ktoś się nowodębsiej włądzy boi.. Może mogą mieć respekt pracownicy Urzędu , ale tych jest garstka w stosunku do społeczeństwa nowodębskiego. Nie myśl , że mam jakiekolwiek powiązania z Urzędem. Ostapko nie jest mędrcem. Ot taki chłopek roztropek, który za zapalniczki zdobywała głosy. Ale to udaje się raz Ludzi to nudzi. Co on robi dla Nowej Dęby ? Szydzi na każdym kroku. Musi nabrać ogłady, mądrości i pokory do samego siebie. A grupa jego szczekaczy w tymmu wcale nie pomaga

 26. Do internauty.Mówiąc o długach -masz chyba na uwadze indywidualne długi obywateli. Dług miasta to nie jest problem. Nie takie długi mają inne miasta i nikt tm takich pierdoł nie pisze ani nie straszy. . Zapada się demograficznie ? Minęły czasy kiedy zadaniem kobiety było rodzenie dzieci zgodnie z nauką kościoła. Bierz się do roboty Nie tyle narodu wyjechało z Polski w ubiegłym wieku i jakoś Polski szlag nie trafił. Słyszałem już tą gadkę o wsi pomiędzy Tarnobrzegiem a Kolbuszową . Tak może mówić tylko najwiekszy snob który "sra " w swoje gniazdo

 27. Szczekacze Ordonowe spuszczone ze smyczy chcą zaszczekać prawdę że ich pan kupił za 1,2mln złotych lipne ujęcie które teraz wymaga milionowych nakładów. Trzeba być prawdziwym Wiesławem, żeby taki numer wyciąć.

 28. Szlag Polski nie trafi bo skoro ci którzy siedzą za granica ślą pieniądze do Polski w kwocie 7 miliardów rocznie gdyby nikt nie wyjechał to nie wypracowali by takiej kwoty tu w kraju.

 29. Wasz styl dialogu polega na tym, że każdego potraficie zgnoić tylko dlatego bo ma inne zdanie. Oczekujecie szacunku, ale sami nie darzycie szacunkiem nikogo. Ciągle wymyślacie o ludziach niestworzone historie. Obłudnie wmawiacie ludziom, że jest SUPER kiedy w rzeczywistości jest coraz gorzej. Według was kolejny remont plantów był potrzebny wtedy kiedy ludzie nie mają pracy i jedynym ratunkiem jest wyjazd z Nowej Dęby ? Skoro tak uważacie to jesteście zaślepieni NIENAWIŚCIĄ. Szacunek należy się taki sam Ostapko jak i Ordonowi bo w czym Ordon jest lepszy od Ostapki ? Co niby Ordon jest zrzucony z nieba przez UFO i ma nadprzyrodzone zdolności ? ŻĄDASZ SZACUNKU MIEJ GO SAM DO INNYCH …… PANIE ORDON I SPÓŁKA.

 30. Wasze miasto idzie w zlym kierunku. Wszedzie dba sie o tereny zielone, rozwija sie je, bo sa naturalna ochrona. U was nawet wycieto drzewa w parku, zabetonowano teren, wycieto zywoploty przy ulicach. Brawo! Udusicie sie zanieczyszczeniami, ale to Wasza sprawa!

 31. Bodzio z W-wy.Chyba ty jesteś z okolic stolicy , bo nie widziałeś okropnego betonu na placu Piłsudskiego w Warszawie. Terenów zielonych u nas dostatek. Dookoła. Zywopłoty nowe będą ładniejsze. Nie martw się , że się podusimy. Warszawiakom bardziej to grozi

 32. Do nr.36. Kto tu kogo gnoi. Ostapko sam się gnoi , nawet z zagranicy.Ile on wylewa jadu na burmistrza czy członków rady. Wszystko mu nie pasuje , ciągle mu jest żle jak małemu dzidziusiowi. Co ma remont plantów z pracą w Nowej Dębie ?Czy miasato ma wam wybudować jakiś zakład pracy ? Dla kogo ? A może jeszcze z płacą 5000 na miesiąc ? Gdyby nie odwaga ludzi odpowiedzialnych za miasto i gminę to nic by się nie robiło Nie widzisz jaki jest szeroki front prac? Ratuszowcom i im podobnym bije z głów zazdrość i fanatyzm. Ordona na Burmistrza wybrali normalni obywatele. A ile miał głosów to sobie zerknij w dokumenty. UFO w tym nie brało udziału

 33. Zapomnieli jak w mlodości odgarnęli glony,pili wodę z rówka lub ze studni która była przy gnojowniku i byli zdrowi a teraz wymagania.
  Biada jak pan zrobi się z dziada.

 34. Ludzie Ordona nigdy nie dystykutują na temat tylko schodzą na wątki personale: a ten to taki, a tamten to owaki.

  Tymczasem sprawa dotyczy tego, że Wiesław Ordon kupił za 1,2mln złotych ujęcie które jest zagrożone i teraz trzeba wydać na jego ratunek kolejnych kilka milionów. Całą sprawę można było załatwić inaczej. Tracimy jako Nowa Dęba kolejne pieniądze i powiększamy dług gminy. Za co go spłacimy jak ludzi coraz mniej? Za co będziemy realizować przyszłe zadania???

 35. Wiesław Ordon trafił na czas największego rozdawnictwa kasy unijnej. Nie miał tego nikt przed nim ani nikt po nim już tego mieć nie będzie. Ktokolwiek byłby na jego miejscu dostałby tyle samo kasy , albo nawet więcej. Nie ma tutaj żadnej magii. Taka pula przypadła na Polskę, na Podkarpacie i każdy z tego coś dostał. Pytanie zasadnicze: Czy środki te zostały wykorzystane na ROZWÓJ miasta i gminy Nowa Dęba? Czy zostały ZAINWESTOWANE w ten sposób że dzięki nim za kilka lat Nowa Dęba będzie większa, bogatsza, lepsza? Odpowiedź: NIE! Bo Wiesław Ordon zmarnował ten czas prosperity na pierdoły które owszem dadzą mu głosy nic nie rozumiejących ludzi, ale nie zagwarantują miastu i gminie Rozwoju.

  A gadka, że "coś się buduje" i "front robót" to już typowa naiwność. To pokazuje, że żeby być tutaj wielkim trzeba nabrać kredytów i powydawać kasę na planty i otworzyć je przed wyborami. Proste? Wiesław wie, że "ciemny lud to kupi"

 36. Do 45. A kogo ty masz cwaniaku z ciemny lud. Czy wymiana sieci wodnej, remonty dróg uporządkowanie centru miasta to pierdły ? A może napisz co byś zrobił innego w naszym mieście ? No pochwal się. Czy nie podoba ci się dworzec autobusowy ? basen ? nowa peron ? Może ci wybudować dworzec kolejowy dla kilku podróżnych ? Może ci wybudować knajpę ? Kościół ? Co chcesz ? Może blok dla meneli ? No śmiało co byś dla tego miasta zrobił będąc burmistrzem. Zbieraj punkty abyś nie musiał podpierać się zapalniczkami

 37. Przypomnij sobie dlaczego następuje wymiana sieci wodnej i kto o nią zabiegał i jak Ordon mówił, że nie trzeba jej wymieniać bo jeszcze jest dobra. Zapomniałeś już?? To opozycja wytykała Ordonowi ile wody idzie w piach.

  Zapomniałeś już że Ordon najpierw położył chodniki i parkingi a dopiero teraz wymienia rury pod nimi? Wiesz ile taki brak myślenia kosztuje??? Ale to publiczne a nie prywatne pieniądze wiec was to nie obchodzi prawda?

  Zapomniałeś już jak Ordon zawalil sprawę z peronem i jak trzeba było o peron walczyć???

  Zapomniałeś że basen zaczął Czekalski a Ordon krytykował te inwestycje??? I Żoładź także???

  "uporządkowanie centrum miasta" ??? jakie uporządkowanie? ten syf, beton nazywasz uporządkowaniem??? chyba ZDEMOLOWANIE !!! I to za potężne pieniądze!!! Wszystko robione w zimie, rozleci się po pierwszym sezonie.

  I do tego zadłużenie gminy… Po rządach Ordona nie będzie pieniędzy na to by przyklejać płytki z odpadające z "nowego" odremontowanego "domu kultury"

 38. Prosto być takim burmistrzem. Jak narobię głupot to i tak ludzie tego nie pojmą.. Nabiorę kredytów w bankach. Pozadłużam ludzi. I sobie zbuduje planty kolejny raz. I sobie coś innego na ten kredyt zbuduje. Spłatę kredytu przerzucę na daleką przyszłość. Tak aby spłata była jak przyjdą moi następcy. Niech oni się martwią skąd wziąć kasę. Także ja sobie będę wydawał kasę z banków, ludzie naiwne nic nie rozumiejące będą mnie jeszcze za to chwalić a ja każdego miesiąca będę kasował za to 10 000zł.

  Mogę kupować stare ujęcia za 1,2mln i tak ludzie nie zrozumieją jak ich robie w balona
  Mogę odstawiać jaja z peronem… i tak nie załapią
  Mogę kłaść chodniki i parkingi a później je rozkopywać żeby położyć wodociągi których wczesniej nie robilem.. i tak ludzie będą mnie całować po tyłku

 39. Zauważcie jedną ciekawą rzecz….bezmyślne działania obecnych władz Nowej Dęby nigdy nie mają AUTORA. I tylko Ostapko zawsze odpowiada za „ratuszowe” grzechy, a najbardziej za te niepopełnione. :| Chwila skoro to co pisze Ostapko jest nieprawdą to po co go tak zażarcie atakujecie ? Skoro to kłamstwo to nie macie powodów do ataku ? Brak logiki w waszym postępowaniu wskazuje, że jednak Ostapko pisze prawdę i dlatego za wszelką cenę próbujecie deklasować Ratusz. Czyli coś jest na rzeczy bo zajadłych ataków by nie było gdyby było to po waszej myśli ! Prawda w oczy kole oj kole !!!

 40. "do dodam" Człowieku ! co to i kto to jest ta opozycja, która przypisuje sobie wszystkie działania czynione w Nowej Dębie. Czyż to jednoosobowy mędrzec objawił się w Nowej Dębie po to aby wszystko krytykować metodą "chłop żywemu nie przepuści"? Trzeba być ślepym albo okropnie tępym aby nie rozumieć wielu spraw. Ale to już problem zaślepionych pikusiów głównego ratuszowca, który z biedy i nędzy wyemigrował za biednymi nowodębianami.A gdzież to z takim rozmachem organizowane referendum , Czekamy.na przeprosiny za określenie nowodębian ciemnym ludem. Bo wydaje mi się , że ciemnota umysłu opanowała ciebie. Idż do kościoła , pomódl się.Może popatrzysz na nasze miasto innym wzrokiem i docenisz to co się w naszym mieście zmienia na lepsze.Przestań bezmyślnie ujadać na Burmistrza i innych. Wymyśl coś co tu jeszcze zrobić bo jakoś w niczym się nie określasz. A Ostapce jeżeli to przeczyta radzę aby wyrzucił z siebie jad zazdrości i nienawiści. Bo następne wybory będą i znowu będzie musiał reklamować się zapalniczkami . Ludzie na oszołomstwie już się poznali i niech sobie nie przypisuje -wszystko co się robi to moja zasługa. Dworzec jest. peron jest, planty będą, dom kultury jest, szkoły, przedszkola wyremontowane są,drogi wyasfaltowane są, sieć ciepłownicza nowa jest. sieć wodociągowa w trakcie realizacji pozostaje do załatwienia temat ujęcia. A kredyt to żaden dług.Następny burmistrz będzie miał czas wyjechać nawet na Hawaje bo nie będzie miał co robić .Oby tylko nie nadział się na nowych oszołomów bo w naszym kraju nastała na stała na to moda

 41. Nie chcę mi się brać udziału w waszych przepychankach.
  Tak więc wróćmy do faktów

  1) Ujęcie jest zagrożone groźnymi substancjami
  2) Wiesław Ordon kupił je za 1,2 mln złotych
  3) Trzeba wydać kilka lub kilkanaście milionów na pozbycie się zagrożenia ("modernizacje").

  Kupowanie tego ujęcia to był błąd. Kosztowny błąd. Za który za chwile zapłacą podatnicy.

  Na Wiesława Ordona przypadł deszcz środków unijnych. Czy zostały one wykorzystane w taki sposób że nasza gmina się rozwija? Przybywa jej mieszkańców? Powstają nowe osiedla??? Nie!!! Coraz więcej ludzi wyjeźdża, miasto i gmina wymiera. Ale mamy się cieszyć bo planty przekopali drugi raz w ciągu ostatnich lat… Czy nie widzicie jak was robią w balona?????

 42. I to sa wlasnie twoje p.i.e.r.d.o.l.o.lamenty uprawiane z uporem maniaka ale juz nikogo nie zrobia w balona i na zapalniczki sie nie nabiora

 43. odpowiedż dla 5 Woda jest zdatna do spożycia nawet bez gotowania. Każde ujęcie na świecie może być zagrożone bo nikt nie wie co nam da matka ziemia. Poszperaj sobie w danych o innych ujęciach w kraju i nikt tam ie robi zadymy typu Nowa Dęba.Ordon nie kupił ujęcia. Kupiło je miasto po wielu negocjacjach i problemach. Byli inni chętni . nie wiadomo po ile byłaby wtedy woda .Czy znasz dokumentacje na przyszłościową modernizacje ujęcia oraz kosztorys ? Skąd te kilka czy ilkanaście milionów. Nie siej wrogiej paniki. A czy nie słyszałeś, że tarnobrzeg zaproponował korzystanie z naszego ujęcia. Odzyskanie ujęcia , które budowali nasi dziadkowie a które "przechamęciły " Zakłady Metalowe buło strzałem w dziesiątkę. Na Ordona pieniądze nie spadły z nieba . O nie trzeba było walczyć. O tym chyba nie masz najmniejszego pojecia.. Minęły bezpowrotnie czasy kiedy budowano bloki i osiedla a mieszkania ludzie dostawali prawie za frajer.Tak było i u nas.Nie martw się miasto i gmina nie umrze a młodzi niech się biorą za produkcję rodzinną . Problem demograficzny jest problemem całej Polski i Europy. Poczytaj sobie dane statystyczne. Unia nie daje pieniędzy na budownictwo mieszkaniowe. Nie wiesz o tym ? Czy uważasz , że otoczenie domu kultury było fajne ? Ze srającymi gawronami i kawkami, z obesranymi przez pieski alejkami i chodnikami, menelami z butelkami koślawymi drzewami iglastymi. To był małpi gaj a nie planty . Pożyj kilka lat a zobaczysz owoc terażniejszych prac. Zobacz jak wyglądał będzie plac zabaw dla dzieci. Ni robi to na tobie wrażenia ? A jeże to ci się wszystko nie podoba – granice otwarte . Jedż za Ostapką albo na zmywak do Londynu czy USA. Zobaczysz jak ludzie zapieprzają a na pisanie pierdoł i napuszczanie ludzi na ludzi nie mają czasu.

 44. to ujęcie jest zagrożone TRI i TETRACHLOROETENEM (sprawdź w wikipedii co to za świństwa). Ujęcie kupiła gmina na czele której stoi Wiesław Ordon a w radzie ma większość. Żadnych chętnych nie było. Kto by miał kupować ujęcie skoro gmina mogłaby sobie za te samą (albo i taniej) cenę co koszty modernizacji wybudować własne i wówczas ten ktoś kto kupiłby ujęcie byłby bankrutem. Nabrali Ordona najprostszym mykiem targowym. Inne miasta walczą z odpływem młodych ludzi. Oferują im działki , mieszkania itd. W Dębie nic. Kawki i pieski jak srały tak będą srać. Bo Ordon ani z jednym ani z drugim nie walczy. Planty były ok. Nie trzeba było psuć i trwonić kasy. Dęba i jej mieszkańcy mają ważniejsze potrzeby niż taka strata pieniędzy. Pożyjemy zobaczymy że opozycja miała racje. Tylko co z tego jak juz będzie za późno bo Dęba wymrze a ci co jeszcze będą się bujać będą pracować na Ordonowe długi. Basen się będzie walił, płytki z domu chłopa odpadną.. i nawet nie będzie na klej. Ale Wiesław Ordon będzie żył spokojnie. Co miał sobie zarobić to zarobił.

 45. Jak jesteś takim czarnowidzem to pakuj manele i jedż na zmywak. Im wcześniej tym lepiej . Nie zatruwaj mieszkańców swymi bredniami. Wcześniej idż do spowiedzi . Bo jad, nienawiść to grzech. Od 55. Zamykam polemikę z obłudnym i jadowatym człekiem. Pa

 46. #58:D:D[quote]MOJA KULPA MOJA WIELKA KULPA[/quote]
  Nie ''moja'' lecz Mea culpa,mea maxsima culpa''
  Wstyd jak Ch*j ale to pańska KULPA :D:D WIELKA,ogromna i pot z niej spływa B)

 47. PS. Cytaty podaje się w pierwotnej wersji ( łacina) lub aby być zrozumiałym – podaje się w pełnym przekładzie na język zrozumiały dla poddanych Jej Królewskiej Mości Tj. Jaśnie Pana Ordona. B)

 48. Ten artykuł jest potrzebny. Pokazuje mieszkańcom metody działania władzy i "naszego samorządu". Chyba nikt już nie zaprzeczy, ze jest poważny problem z ujęciem wody.
  Dług gminy jest pokaźny, jego spłata to kolejny poważny problem.
  Czytam o atakach na opozycję; ale uważam, że to nieliczna grupa osób która z troską myśli o tym co powyżej.

 49. W DETROIT (takie miasto w USA) też budowano na kredyt.
  Przypominam, że to miasto ostatnio zbankrutowało a z pomników pychy wybudowanych na kredyt pozostały poniszczone rudery. Tam też była taka opozycja co mówiła, że władza robi źle, że ten domek budowany na piasku za chwilę się zawali. Ale nikt opozycji nie słuchał bo każdy chciał mamić się szczęściem pożyczanym z banku. Pewnego dnia bank przyszedł po swoje. Miasta już nie ma!

 50. do 62. Co ty fanzolisz farmazony. Dzwoniłem do kolegi który tam pracuje. Miasto stoi , ludzie żyją ,produkują masę samochodów i nic złego się nie dzieje. Może coś ci naopowiadał Ostapko bo tam gdzies sie paleta.

 51. Ja też dzwonilem do kolegi który tam mieszka (zyje z oszczędności bo pracy w mieście nie ma) i potwierdza to co pokazywały wszystkie światowe media (również te PiSowskie i te Platofmerskie). Gość chce się wyprowadzić i próbuję sprzedać dom, ale okazuje się że nikt tam nie chce się osiedlać i gośc ma problem teraz. Marazm, kicha, syf i przestępczość. Tak wygląda teraz to miasto.

 52. Widocznie to musi być jakiś nowodębski menel – krawężnik. Mój kolega pracuje mieszka i ma się bardzo dobrze. Twój niech wraca szlifować chodniki

 53. jak można kupić za 1,2 mln złotych jakieś badziewie i teraz jeszcze wkładać kasę w "modernizacje" która de facto oznacza budowanie ujęcia od nowa????? ta sprawa śmierdzi i to nie tylko tri i tetra chloroetenem!!!!

 54. Usuwałem posty gościa który nie pisał niczego treściwego tylko rzucał bluzgiem w stronę innych komentujących. Piankowych nie ruszałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here