ZAPROSZENIE NA OTWARCIE DOMU KULTURY!!!

37

09-12-11r.

CHOINKI NOWA DĘBA!

Koncerty, kino 3D, unikatowe wydawnictwa – tak Samorządowy Ośrodek Kultury rozpoczyna swoją działalność po gruntownej modernizacji.

Nowoczesne wnętrza, efektowna kolorystyka, intrygujące rozwiązania estetyczne. Od 16 grudnia mieszkańcy miasta i gminy Nowa Dęba oraz całego Podkarpacia będą mogli delektować się pięknymi wnętrzami i korzystać z pełni dobrodziejstw nowodębskiego przybytku kultury.

KONCERTY

16 grudnia – Partita
Już 16 grudnia wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć przestronne sale Domu Kultury oraz wysłuchać koncert zespołu Partita. Tego dnia zaśpiewa m. in. Andrzej Frajndt, który lata młodości spędził w naszym mieście, a swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał na deskach dawnego Klubu Fabrycznego.
Ze względu na duże zainteresowanie, przewidziane są dwa występy: o godz. 18 i godz. 20. Darmowe bilety na to wydarzenie można odbierać w siedzibie Domu Kultury (ul. Żeromskiego 2, Nowa Dęba) od poniedziałku, 12 grudnia, w godz. 10-16.

27 grudnia – Sagittarius, The End, Nie-bo
To będzie niesamowity wieczór muzyczno-sentymentalny: koncert utworów Sagittariusa, The End i Nie-bo w wykonaniu Roberta Lubery, Mariusza Moskalewicza, ks. Andrzeja Barnasia, Andrzeja Paprota i Andrzeja Kosiorowskiego. Pomysł na to świetne wydarzenie kiełkował w umyśle Roberta Lubery i władz miasta od ponad roku. Koncert to jeden z elementów wspominkowych atrakcji. Towarzyszyć mu będzie wystawa archiwalnych zdjęć zespołu, a w niedalekiej przyszłości powstanie wydawnictwo płytowe, zawierające archiwalne nagrania tych nowodębskich zespołów.

KINO 2D i 3D
17 grudnia rusza długo wyczekiwane kino, w tym projekcje 3D. Na otwarcie proponujemy najnowsze hity: „Bitwę Warszawską” Jerzego Hoffmana oraz „Listy do M.” (w dn. 17, 18, 20, 21, 23 grudnia). Jako następne będą wyświetlone kolejne filmy: „Artur ratuje gwiazdkę” (26-31 grudnia), „Mission: impossible. Ghost Protocol” (4-8 stycznia 2012 r.).

SESJA I ALBUM
28 grudnia odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, w czasie której zostaną wręczone Medale dla Zasłużonych z okazji 50-lecia nadania praw miejskich. Na przybyłych na sesję czeka również promocja albumu fotografii z okazji 50-lecia Nowej Dęby i wystawa zdjęć z tegoż wydawnictwa, w eleganckich wnętrzach kawiarenki w SOK. Album zawiera zarówno fotografie wspomnieniowe, archiwalne, jak również reprezentujące współczesny wygląd naszego miasta. Wkrótce czeka nas również spotkanie promocyjne kolejnego Zeszytu Nowodębskiego Towarzystwa Spółaczno-Kulturalnego, zawierająca niezwykle cenne artykuły z historii Nowej Dęby i okolic.
Rok zakończymy przemarszem z pochodniami i występami kabaretowymi 31 grudnia po godz. 16.

Zapraszamy!

Remont obiektu kosztował ponad 6,5 mln zł, z czego termomodernizacja pochłonęła niemal 1,5 mln zł, a przebudowa wnętrza – ponad 5 mln zł. W ramach termomodernizacji budynek ocieplono, wymieniono stolarkę, blacharkę i instalację odgromową. Gazowy system ogrzewania zmieniono na tańsze ciepło z miejskiej kotłowni ekologicznej. Budynek zyskał nowoczesną bryłę i kolorystykę. We wnętrzu wymieniono wszystkie instalacje, dołożono wentylację mechaniczną i klimatyzację, monitoring itp. Wszystkie pomieszczenia SOK zostały nowocześnie zaaranżowane, m.in. dzięki użyciu naturalnych materiałów (granit, ceramika, drewno). Całość jest niesamowicie iluminowana oświetleniem punktowym, świetlówkami i listwami świetlnymi z energooszczędnym światłem LED. Co ważne: obiekt przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda zewnętrzna i wewnętrzna, drzwi otwierane samoczynnie, toalety dla niepełnosprawnych).

Niewątpliwie najnowocześniejszym pomieszczeniem jest sala widowiskowa. Wyposażona w 265 miejsc oraz nowoczesny sprzęt kinowy, nagłośnieniowy i oświetleniowy (najwyższej klasy reflektory i naświetlacze LED, pozwlające uzyskać 16,7 mln barw), wytłumiona specjalnymi materiałami dźwiękochłonnymi. Kino oparte jest na cyfrowym projektorze kinowym, z możliwością wyświetlania filmów w technice 2D i 3D. Nowoczesne nagłośnienie zapewniają zestawy głośników zaekranowych i superbasowych oraz rozmieszczone na sali głośniki „efektowe”. Filmy będą wyświetlane na specjalnym, rozwijalnym ekranie, wyposażonym w czteroformatową kurtynę ekranową. W usytuowanej obok sali kawiarence można miło i inspirująco spędzić czas wolny, w bibliotecznej wypożyczalni – wypożyczyć wymarzone pozycje książkowe, w czytelni – przejrzeć prasę oraz poczytać książki w ciszy i spokoju, w pracowniach – skorzystać z szerokiej oferty zajęć artystycznych pod okiem wprawnych instruktorów.

Mamy nadzieję, że efekt końcowy remontu zadowoli Państwa gusta i będziecie naszymi częstymi gośćmi. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, sugestie i pomysły, byśmy mogli pracować dla Was i z Wami. Po to jesteśmy!

Dyrekcja i pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury

37 KOMENTARZE

 1. Panie Burmistrzu wysokie słowa uznania ,nareszcie mamy piękny obiekt.Zasługuje pan na podziękowanie.Nie mamy się czego wstydzić na podkarpaciu.Osobiście publicznie – DZIĘKUJĘ.

 2. Choćby nie wiem co Ordon zrobił na tej leśniej polanie to za wszystko go i tak skrytykują , może lepiej niech burmistrzem zostanie ten potomek radzieckiego żołnierza , wtedy będzie ok … Ostapkowicz czy ostapko , sorki nazwisko mi umkneło …

 3. Za prawie 7 mln to tu powinien stać mini Wersal. Za takie pieniądze buduje się nowoczesny budynek w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Ciekawe, jak tacy ludzie wejdą na górę po tych krętych schodach. Masakra jakaś. Obowiązkiem burmistrza jest DOBRZE wydatkować pieniądze. Zadaję pytanie: Czy 7 mln złotych na remont to dobrze wydane pieniądze, w sytuacji, gdy za tę kwotę buduje się NOWY budynek??

 4. przeczytaj jeszcze raz tekst,powoli i z próbą zrozumienia .a co do kosztów to naprawde nie wiesz o czym mówisz.zorientój się w cenach systemów kinowych i klimy przemysłowej nie mówić już o nowoczesnych materiałach

 5. do ostrze brzytwy: może najpierw poczekaj na otwarcie a później komentuj! Dla niepełnosprawnych jest winda, która bez problemu pozwoli przemieścić się na piętro.

 6. ja wezmę kredyt i zbuduję piramidy co za problem? tor formuły 1 też mogę zbudować za wasze pieniądze i pożyczki. i wiszące ogrody!

 7. "#19" ty to weź nie kredyt a wągry sobie powyciskaj dzieciaku …. i wyrzuć butelki po piwie ojcu bo co będzie po schodach z czwartego piętra schodził ….

 8. Mówicie ,że za 7mln można nowoczesny budynek zbudować. Jasne! Można!! Ale zdajcie sobie sprawę z tego matołki po zawodowce , że remont starego obiektu i przystosowanie go do obecnych wymogów jest o wiele bardziej kosztowny.:@

 9. Ordon nie za swoje budował???? Pewnie że nie! To wszystko za nasze ciężko wypracowane pieniądze. Ale jak do tej pory żaden z was "inteligenci" nie podjął się takiego zadania. Wieszać psy na tych ,którzy coś robią to " każden jeden potrafi ,ale za robote to nie ma komu się wziąć"

 10. [quote]Mówicie ,że za 7mln można nowoczesny budynek zbudować. Jasne! Można!! Ale zdajcie sobie sprawę z tego matołki po zawodowce , że remont starego obiektu i przystosowanie go do obecnych wymogów jest o wiele bardziej kosztowny[/quote]

  Skoro tak jest to po co go remontowano skoro nowy byłby tak samo ładny albo ładniejszy?

  [quote]Ordon nie za swoje budował???? Pewnie że nie! To wszystko za nasze ciężko wypracowane pieniądze. Ale jak do tej pory żaden z was "inteligenci" nie podjął się takiego zadania. Wieszać psy na tych ,którzy coś robią to " każden jeden potrafi ,ale za robote to nie ma komu się wziąć"[/quote]

  Nie widzę niczego trudnego w wydawaniu publicznych pieniędzy. Nawet wydaje mi się, że to łatwiejsze niż wydawać własne. Mi się tylko śmiać chce z lizusów piszących "dziękuje panie burmistrzu". Za co? To przecież to jego robota a podziękowaniem jest wysoka pensja jaką co miesiąc dostaje.

 11. Za 7mln zł można wybudować Pałac Kultury, tak mi powiedział Ostapko a ja mu wierze, to wybitny fachowiec z dziedziny budownictwa :) na wszystkim zna się najlepiej :)

 12. Pokaż mi w radzie chociaż jednego fachowca od budownictwa. Może Pani Mroczek? A może Pan Durtka? A może Pan Serafin? Obaj burmistrzowie- Pan Ordon i Pan Żołądź -też mają świetne umiejętności. Jak powszechnie wiadomo, nauczyciele zawsze wszystko wiedzą najlepiej.

 13. Wszystko pięknie na pierwszy rzut oka jeśli chodzi o Dom Kultury!!! Ale ludzie błagam, powiedzcie mi co za wieśniak bez gustu ubiera to nasze miasto???? Ale wiocha!!!

 14. masz racje debianka,połowa światełek nie działa.Mogli ich wogóle nie wieszać i jeszcze ta fontanna na 1 maja..światełka świecą w połowie hehe.

 15. oj zebyś wiedział bober że w Radzie miejskiej nie ma budowlańców , ale to nie przeszkadza w meritum sprawy. Nauczyciele to taka grupa zawodowa że wszędzie potrafią się odnależć. Odnośnie radnego Durtki nie jęcz ma chłop poparcie PIS=u.

 16. Na zdjęciach widać coś w rodzaju kawiarenki. Czy ktoś może wie coś na ten temat? Co konkretnego ma w tym miejscu powstać i kto ma to prowadzić?

 17. Z kawiarenką chyba jest problem, bo remontowany częściowo za pieniądze z dotacji budynek SOK nie może wynajmować ani oddawać w dzierżawę swoich pomieszczeń przez 5 lat, a sam chyba nie może prowadzić działalności gastronomicznej. Nie jestem pewien, czy tak dokładnie jest, ale chyba tak. W pułapkę tych bzdurnych przepisów unijnych wpadło tysiące różnych instytucji w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here