Wakacyjna zbiórka krwi! 31 lipca 2014!

7

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Zakładach Farmaceutycznych „POLPHARMA” S.A. Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie zaprasza do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa pn. „TWOJA KREW MA WIELKĄ MOC”. Zbiórka krwi odbędzie się 31 lipca 2014 (czwartek), w godz. od 9 00 do 14.00 (rejestracja dawców do godz. 12.00), przed budynkiem Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie i przeprowadzona zostanie w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Do akcji przyłącza się Szpital Powiatowy w Nowej Dębie, od godz. 9:00 do 13:00 na stoisku szpitala przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie będzie bezpłatnie wykonywany pomiar BMI, badanie poziomu cukru oraz rozdawane ulotki edukacyjne. Podczas akcji będzie również możliwość zmierzenia ciśnienia krwi i uzyskanie fachowych porad.

Każdy, kto odda w tym dniu krew otrzyma upominek od organizatora, dodatkowo przeprowadzony zostanie konkurs, w którym nagrodę główną stanowi ROWER MIEJSKI.

Krew darem życia! Choć każdy z nas wie o tym doskonale, mało kto decyduje się na jej oddanie, a zapotrzebowanie na ten bezcenny lek zwłaszcza w okresie wakacyjnym wzrasta. Latem dochodzi do wielu wypadków, kiedy dla ratowania życia ludzkiego jest potrzebna krew. Zanim wyjedziemy na wakacje, możemy się nią podzielić. Pamiętajmy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezbolesne, a do jej pobrania używa się wyłącznie jednorazowych igieł i strzykawek. Wcześniej dawcy są badani, aby ustalić, czy spełniają wymagania zdrowotne.

Podstawowe informacje dla dawcy:
• Może nim zostać osoba zdrowa w wieku 18-65 lat,
• Niezbędny jest dokument ze zdjęciem, stwierdzający tożsamość wraz z numerem PESEL oraz adresem zamieszkania/zameldowania,
• Waga powyżej 50 kg,
• Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek oraz zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.
.

Z poważaniem
Zarząd KLUBU HDK

7 KOMENTARZE

    • Ustawa ustawą niektórzy nie mogą , a akcja powinna odbywać się w sobotę lub niedziele ciekawe ilu dawców poświęciło by swój cenny czas …..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here