Złota Wieża Ratusza zdobyta!

5

19-02-2012

Królewska gra … wielkie emocje i pierwsza Złota Wieża Ratusza zdobyta !!!

„Taki turniej to super sprawa…” – często dało się słyszeć z ust uczestników w trakcie jak i po zakończeniu 1 Amatorskiego Turnieju Szachowego o Złotą Wieżę Ratusza rozegranego w dniu 18 lutego 2012 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

Na wstępie gorąco dziękujemy za możliwość wspólnego spędzenia czasu, gdyż jak było widać podczas turnieju, szachy to wielkie emocje i nie bez przyczyny uznawane są za „królewską grę”, lecz to wszystko dzięki Wam – zawodnikom, trenerom, rodzicom i innym osobom biorącym udział w turnieju.

Turniej odbył się po raz pierwszy od kilku lat w Nowej Dębie i od razu cieszył się dość wysoką frekwencją.

W szachowe szranki stanęło w sumie 20 zawodników z miejscowości Nowa Dęba, Dzikowiec i Alfredówka, reprezentujących rożne kategorie wiekowe, jednakże miał on charakter otwarty, dlatego też miło było patrzeć jak „starsi” zawodnicy rywalizowali z „młodszymi” i niekiedy musieli uznać wyższość właśnie tych „młodych”, przegrywając rozgrywane partie.


Na zdjęciu: zawodnicy po zakończeniu swoich partii kibicowali innym zawodnikom.

Arbitrem głównym zawodów był pan Marian Bysiewicz z Podkarpackiego Związku Szachowego w Rzeszowie, posiadający międzynarodową klasę sędziowską – FIDE. Należy podkreślić, że jak dało się zauważyć w czasie turnieju jest to przesympatyczna i wspaniała osoba, wykonująca swoją profesję szachową z wielką pasją.


Na zdjęciu: Marian Bysiewicz – Podkarpacki Związek Szachowy.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1 miejsce zajął i jednocześnie został zdobywcą Złotej Wieży Ratusza Kazimierz Tęcza (53 l.) z Dzikowca, który uzyskał 6.0 pkt;

2 miejsce Albert Tęcza (14 l.) z Dzikowca, który uzyskał 5,5 pkt;

3. miejsce Zenon Bogacz (33 l.) z Nowej Dęby, który uzyskał 5.0 pkt.

Najstarszym zawodnikiem był Bronisław Szymański (70 lat).


Na zdjęciu: zacięty pojedynek pomiędzy Bronisławem Szymańskim – (najstarszym zawodnikiem) i Bogdanem Kaczmarkiem – obaj z Nowej Dęby ostatecznie wygrany przez pana Bogdana.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Wojciech Tymiński (9 lat).


Na zdjęciu: Najmłodszy zawodnik – Wojciech Tymiński odbiera upominek.

Turniej ten miał też swój dodatkowy wymiar, gdyż niektórzy zawodnicy z Nowej Dęby dzięki swojej dobrej grze zdobyli V i VI kategorię szachową, a byli to: Zenon Bogacz, który uzyskał IV kategorię szachową i ranking 1275 pkt (III m.), Przemysław Nowak – V kat. i rank. 1225 pkt, Wiesław Kalicki – V kat. i rank. 1150 pkt, Hubert Krasowski – V kat. i rank. 1100 pkt, Wiesław Panek – V kat. i rank. 1050 pkt, Bogdan Kaczmarek – V kat. i rank. 1175 pkt, Bronisław Szymański, V kat. i rank. 1125 pkt, Tomasz Panek – V kat. i rank. 1125 pkt, Sylwester Bal – V kat. i rank. 1050, Piotr Nowak – V kat. i rank. 1000 pkt. oraz Daniel Guściora – V kat. i rank. 1000 pkt.

W tym miejscu wypada dodać, że większość „młodszych” zawodników z Nowej Dęby nabyła umiejętności gry bądź posiadają możliwości rozwoju swoich pasji szachowych również dzięki pomocy nauczycielom z nowodębskich szkół w osobach mgr Urszuli Nowak (SP Nr 2) i mgr Huberta Krasowskiego (ZS Nr 1).


Oczywiście zarówno ten jak i żaden inny turniej lub zawody nie odbyłyby się bez zainteresowania ze strony Rodziców za co bardzo dziękujemy, gdyż dzięki ich cierpliwości i wytrwałości najmłodsi uczestnicy mieli możliwość przeżywania emocji od pierwszej do siódmej rundy.

Należy też podziękować Dyrekcji Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dęby, jak i pracownikom tego ośrodka oraz Klubowi Szachowemu z Tarnobrzega za okazaną pomoc w organizacji turnieju.

Zgodnie ze złożoną przez nas obietnicą i wstępnych rozmowach z Panem Marianem Bysiewiczem, kolejny turniej odbędzie się w miesiącu marcu lub kwietniu b.r. na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy, jednakże tym razem odbędzie się on z podziałem na kategorie wiekowe, ale o tym poinformujemy państwa w późniejszym terminie.

Koszty przygotowania i organizacji turnieju zostały w całości poniesione ze środków własnych członków S.K.F. „POGOŃ” oraz T.K.P. „RATUSZ”.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejny turniej szachowy do Nowej Dęby.


———————————————–
ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA DO SERWISU TURNIEJU STWORZONEGO PRZEZ SĘDZIEGO ZAWODÓW PANA MARIANA BYSIEWICZA GDZIE ZNAJDUJĄ SIĘ INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE O WYNIKACH POSZCZEGÓLNYCH RUND:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_632/index.html

ZAPRASZAMY TAKŻE DO ODWIEDZENIA WITRYNY PODKARPACKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO:


Tekst i zdjęcia:
SKF POGOŃ NOWA DĘBA

.

5 KOMENTARZE

 1. Pełna relacja sędziowska z Turnieju Szachowego z wynikami oraz kolejnością po kliknięciu linku poniżej
  [url]http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_632/index.html[/url]
  [b]Dziękujemy i zapraszamy na kolejny turniej !![/b]

 2. [size=16]Z uwagi na dość duże zainteresowanie grą w szachy istnieje możliwość zorganizowania regularnych rozgrywek (sobota lub niedziela-do uzgodnienia) w ramach np. Amatorskiej Ligii Szachowej. Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mail [b]pogon-nd@wp.pl.[/b]. Czekamy na zgłoszenia i zapraszamy szczególnie młodzież szkolną[/size]

 3. Pragnę przekazać organizatorom wyrazy szacunku. Umieć promować to, co jest wysiłkiem intelektu i tym, co wymaga koncentracji rozciągniętej w czasie w czasach szybko podawanej paplaniny, to wielka sztuka.

  Cieszę się, że mogę obejrzeć zdjęcia, na których mężczyźni ( żywię nadzieję, że z czasem znajdą się w tym gronie kobiety ), nie oglądając się na różnicę wieku, spędzali wspólnie czas.

  To cenniejsze niż nawet najbardziej wyspekulowane prace czynione w samotności. Wielki świat opiera się na koordynowaniu pracy grup myślących kombinatorycznie ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here