Znakomity początek sezonu nowodębskich badmintonistów

5

11.09.2012r.


Znakomicie zainaugurowali nowy sezon rozgrywkowy 2012 / 2013 nowodębscy badmintoniści. Bardzo dobrze spisali się oni na turniejach w: Olsztynie, Medyce koło Przemyśla i Mielcu.

W Olsztynie rozegrana została Ogólnopolska Spartakiada Prawników (nieoficjalne mistrzostwa Polski prawników) w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w badmintonie. W singlu mężczyzn w kategorii powyżej 45 lat pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył Bogdan Gunia z Nowej Dęby, na co dzień szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, który w finale pokonał Mariusza Wziątka (Wrocław) 2:0 (15:7;15:8). Drugi złoty medal Bogdan Gunia wywalczył w grze podwójnej mężczyzn. Wspólnie z Dariuszem Karczmarczykiem (Garwolin) w pojedynku finałowym pokonali parę: Mateusz Dobroński / Wacław Bartłomiej (Olsztyn) 2:1 (13:15;15:6:15:8). Tak więc szef Rzeszowskiej Prokuratury wraca do domu w podwójnej złotej koronie.

W Medyce koło Przemyśla rozegrany został pierwszy w tym sezonie w Polsce Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie. Fantastycznie spisali się w nim młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy aż siedmiokrotnie stawali na podium dla zwycięzców, w tym aż pięć razy na jego najwyższym stopniu. W singlu młodziczek młodszych pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Róg, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Beatę Mycek 2:0 (21:14;21:16). W grze mieszanej młodzików młodszych pierwsze miejsce wywalczył mixt Stali Nowa Dęba: Natalia Róg / Rafał Lejko, który w finale pokonał mixt UKS Orbitek Straszęcin: Jakub Kufel / Paulina Wilczyńska 2:1 (21:15; 14:21;21:16). W grze podwójnej młodziczek młodszych pierwsze miejsce wywalczył debel dziewcząt Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce), który w finale pokonał debel UKS Dubiecko Klaudię Bukowińską / Aleksandrę Dudziak 2:0 (21:18;21:14).
W kategorii młodzików klasą dla siebie był Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba), który w drodze do zwycięstwa rozprawiał się ze swoimi przeciwnikami jak chciał, a miał w swojej drabince turniejowej samych najlepszych, by w pojedynku finałowym, po znakomitej, stojącej na bardzo wysokim poziomie grze pokonał Tymoteusza Malika (UKS Trójka Tarnobrzeg) 2:1 (20:22;21:14;21:14). W grze podwójnej młodzików pierwsze miejsce wywalczył debel chłopców Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), który w pojedynku finałowym zdecydowanie pokonał debel UKS Start Widełka Paweł Kopański / Konrad Płoch 2:0 (21:13;21:15). Natalia Róg w kategorii młodziczek młodszych, a Patryk Kopeć w kategorii młodzików zostali uznani najlepszymi zawodnikami tych turniejów.


W Mielcu
natomiast nastąpiła inauguracja siódmej już edycji Grand Prix Victora w badmintonie. Rozegrany został już 66 Grand Prix. I w tym turnieju znakomicie spisali się nowodębianie. W singlu mężczyzn w kategorii \”Old Boys\” zwyciężył Adam Bunio, który w finale pokonał Roberta Karnasiewicza (Mielec) 2:0 (21:7;21:14). W kategoii „open” w singlu czwarte miejsce wywalczył Ernest Ścipień. W grze podwójnej rozgrywanej również w formule \”open\” drugie miejsce wywalczył debel Adam Bunio / Ernest Ścipień.
Było to już 97 zwycięstwo i 137 podium trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba Adama Bunio na mieleckich kortach.


5 KOMENTARZE

  1. Czyż wygranymi w tych turniejach nie są przedstawiciele miejszości cygańskiej? Bo my cyganie to mamy tak, że nasze rakiety przy waszych paletkach usychają. Daję tabor przeciw waszym fotoradarom, że ogrywać was dalej będziemy!

  2. Bunio niech się lansuje za swoje pieniądze a nie biednego narodu .Jako podatnik stanowczo żądam aby pieniądze na sport były rozdysponowywane rozsądnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here