Gmina przeprowadzi odkomarzanie. Czekamy na sprzyjającą aurę.

4

Jak informuje radny Michał Chmielewski, władze miasta i gminy Nowa Dęba szykują się do przeprowadzenia akcji odkomarzania.  – Wszystko zależy od warunków pogodowych – wskazuje burmistrz Wiesław Ordon. 

Obfite opady jakie towarzyszą nam od kilku tygodniu, stwarzają doskonałe warunki lęgowe dla komarów. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku zostanie przeprowadzona akcja odkomarzania. Jednak, aby ją zrealizować muszą wystąpić dogodne warunki pogodowe: brak opadów i brak silnego wiatru. Gdy tylko tak się stanie, specjalistyczna firma dokona oprysków miasta i sołectw. O szczegółach będziemy informować.

4 KOMENTARZE

  1. Tylko chemia tak . A co z ptakami takie jak Jerzyki 70 tyś DZIENNIE SKONSUMUJE KOMARÓW gniazda likwidowane są np. Kościuszki 1A tak chodził do TSM-u aż zasłonili kratkami . Bo jak to w Polsce zlikwidować i jest spokój a problem zostaje.

  2. Witam czy ktoś coś wie na temat tego odkomarzania , czy jak to zwykle bywa ktoś rzuci hasło i to by było na tyle. Ja się staram zrozumieć ptaki, ekologia ale dzieci na podwórko nie mogą wyjść bo ich komary chcą zjeść .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here