Można korzystać z bonu turystycznego. Ruszyła wyszukiwarka miejsc!

25
Zdjęcie z Pexels

Aby skorzystać z bonu turystycznego nie trzeba składać wniosku. Wystarczy aktywować bon na PUE ZUS (w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon]). Osoby, które mają dziecko niepełnosprawne mogą skorzystać także z dodatkowego świadczenia w formie bonu. Powinny najpierw aktywować bon a następnie złożyć na PUE ZUS „Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu turystycznego”(DBT) i dołączyć do niego skan lub zdjęcie orzeczenia dla dziecka o niepełnosprawności lub niezdolności do pracy.

Lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.plwww.pot.gov.plwww.polska.travel. Do 1 sierpnia na tą listę wpisało się ponad 7 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Płatność bonem w tych podmiotach może przyjąć tylko recepcjonista, który korzysta z aplikacji przygotowanej przez ZUS, dostępnej na stronie bonturystyczny.zus.pl.

Podmiot turystyczny może mieć wielu recepcjonistów. Każdy recepcjonista, który ma przyjmować płatności bonem musi mieć swój profil na PUE ZUS.

Uprawnienia do przyjmowania płatności nadaje recepcjonistom menadżer podmiotu turystycznego na PUE ZUS. Menadżer może również przyjmować płatności bonem, ale musi się wpisać na listę recepcjonistów na PUE ZUS.

W przypadku pytań o bon turystyczny, zachęcamy do kontaktu ze specjalną całodobową infolinią dotyczącą Polskiego Bonu Turystycznego pod numerem telefonu 22 11 22 111, adres e-mail bon@zus.pl.

25 KOMENTARZE

 1. Mam w pracy taką Ankę, nie ma dzieci ani męża , karze muwić na siebie singielka haha a jest nieudacznicom. Jak są jakieś święta, sylwester, to zawsze się wykłuca jak z koleżankami (matkami, żonami) chcemy spędzić rodzinnie te dni, a ona przecież spokojnie może zostać w pracy, bo nie ma dzieci ani męża, jak już wspomniałam, Teraz mam nadzieję,że jak będę chciała do Mjelna pojechac na ten bon to nie będzie problemuw robiła, żeby mnie zastąpić 2 tygodnie, bo urlop mam wykorzystany. Jak myślicie?

 2. Dobrze wiedzieć gdzie można skorzystać z bonu. Przynajmniej wiadomo gdzie karyny z bombelkami stacjonują i gdzie nie warto wykupować noclegu. Oczywiście jeśli chcemy odpocząć na wakacjach.

 3. A ja już wykorzystam całość spoko sprawa trochę problemu bo tam gdzie jestem nie ma zasięgu a trzeba mieć dostęp do telefonu który podajemy w bonie turystycznym. Wszystkim korzystającym życzę udanego wypoczynku :):)

 4. Jak tam bezdzietni? Gdzie mam jechać z bombelkami moimi? Mielno? Międzyzdroje? Władysławowo? Nie mogę się zdecydować… Ciekawe jakie bony będą za rok, jak będzie więcej pieniążków z waszego bykowego:) pozdrawiam!

  • Aneta – typowa madka, której się „należy” :) cieszcie się bonami, tak szybko odchodzą. Lepiej zarabiać 1850zł i „dostać” jakiś bon 500zł niż zarabiać 4k ? Gdyby obniżono obciążenia ?PiS logic….

 5. Wyniki z matematyki z egzam8nu w szkołach podstawowych gmina Majdan Krolewski średni wynik 52 % , a w naszym mieście o gminie średni wynik …. 37 %. Co wy na to ????

 6. Nie o taką Polskę walczyliśmy jednym kasa za nic do kieszeni a drudzy musza pracować za nic bo nawet nie ma podwyżek przez ten PSEUDO program nikomu nie zazdroszczę ale NIE chcę być parobkiem utrzymujący nierobow w tym kraju wystarczy postać pod przedszkolem widac porządne auta przywozace swoje pociechy tylko szkopuł w tym że to jest przyklad określania własnych pociech .

 7. fajnie by było żeby pisać na temat co ma piernik do wiatraka walą mnie egzaminy w Majdanie czy w Nowej Dębie to jest artykuł o bonie turystycznym :):) który właśnie konsumuję :):) w zajebistym hotelu

 8. Na zajebisty hotel to 500 PLN nie wystarczy. Co najwyżej dobę w domku z tego możesz pokryć, a jak masz 3 dzieci to cały weekend. Tylko sobie w Biedronce porządne zakupy zrób bo w kurortach to drogo

 9. :):) i to jest to na co czekałem :):) Tak WW jestem sobie w zajebistym hotelu i za bon siedzę sobie w spa na masażyku razem z żonką :):) i nie potrzebuję tego bonu żeby w sposób taki jak lubię spędzić wakacje :):) a zakupy czasem robię w Biedronce nie widzę w tym nic złego :):)
  Anonim nie chodzi o to gdzie konsumujesz bon tylko o poruszanie tematu ale zaczepkę można znaleźć w każdym zdaniu. Nudzi Ci się to załóż sobie profil na portalu gdzie można ponarzekać :):)

 10. Novy ty obłudniku. Na dzieci miało być. A ty jak mój sąsiad dzieci do dziadków a sam za 1000 PLN do spa z żoną.
  A tak poważnie to drażni mnie że rzucą jakiś socjalny ochłap a w TV trąbią jakby mi wakacje zasponsorowali.

  • Właśnie wróciłem :):) zaj.. cie było :) WW – dzieci z nami były i też są zadowolone za ten bon to tylko wystarczyło na 1 dzień w spa dla mnie i dla żony a dzieci w przedszkolu hotelowym zajebiście się bawiły :):) nie wiem co ty masz za sąsiada ale ja zawsze wybieram hotel gdzie dzieci mają co robić :):) pozdrawiam wszystkich zrzędzących, wiecznie nie zadowolonych komentatorów :):) a jakby co to jakby tego bonu nie było to i tak by się wylegiwał w spa z żonką :):):)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here