Policjanci ćwiczyli na poligonie w Nowej Dębie

13

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie zakończyły się tygodniowe ćwiczenia z zakresu taktyki prowadzenia działań pościgowych przez policjantów pełniących służbę w oddziałach i samodzielnych pododdziałach prewencji Policji. Brało w nich udział blisko pół tysiąca funkcjonariuszy.

Była to kontynuacja projektu realizowanego przez Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji finansowanego z unijnego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nazwą „Szkolenie funkcjonariuszy Policji w zakresie prowadzenia działań pościgowych”. Dwie poprzednie edycje tego projektu odbyły się w 2019 roku na poligonach w Wędrzynie i Drawsku Pomorskim. Kolejną – aż do teraz – odłożyła w czasie wpierw epidemia Covid-19, a potem sytuacja na naszej wschodniej granicy.

W ćwiczeniach na poligonie w Nowej Dębie uczestniczyli policjanci jednostek: OPP w Białymstoku, OPP w Kielcach, OPP w Rzeszowie, SPPP w Radomiu, SPPP w Płocku oraz OPP w Krakowie. Kierownikiem ćwiczeń był zastępca dyrektora GSP KGP młodszy inspektor Jacek Witas.

Organizatorzy ćwiczenia przygotowali dla policjantów kilkanaście epizodów, które mogą przydarzyć się w codziennej służbie, m.in. pościg za uzbrojonymi przestępcami, działania zmierzające do zatrzymania sprawców przestępstw lub zbiorowe naruszenia porządku publicznego. Policjanci mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności związanych z posługiwaniem się mapami przyrządami nawigacyjnymi oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii takich jak dron, kamery termowizyjne i noktowizory. Nie zabrakło (chyba najatrakcyjniejszych) ćwiczeń z prowadzenia działań z wykorzystaniem śmigłowca Mi-8 Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP.

Ćwiczenie to zostało przygotowane przez Wydział Operacyjny Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji przy wsparciu przedstawicieli OPP Białystok oraz OPP Łódź, jak również szkół Policji — WSPol, CSP i SP Słupsk oraz wojska, które udostępniło Policji teren do przeprowadzenia ćwiczeń, a także zaplecze logistyczne.

(BKS KGP / zdj. Andrzej Chyliński, Jacek Herok (obaj „Gazeta Policyjna”)
Źródło: KPP TBG

13 KOMENTARZE

  1. Bzdety!!!!! Ćwiczyli jak brać za mordę własny naród. Już pokazali co są warci. Łamali prawa konstytucyjne obywateli bo ważniejsze dla nich było jakieś niekonstytucyjne rozporządzenie wydane przez masona. A teraz matouszek razem długopisem chcą oddać suwerenność medyczną kraju w łapy WHO.

  2. Zawsze jak widzę policję w pobliżu gdzieś na ulicy to czuję lekki dyskomfort. Choć nie mam nic na sumieniu zawsze obawiam się, że coś im się może nie spodobać i zaraz się przyczepią. Po akcjach maseczkowych w galeriach których uwieczniono wiele i wrzucono na youtube, po duszeniu ludzi leżących na ulicy i skutych kajdankami wolę się trzymać od nich z daleka. Ciekawe ile ludzi też tak ma?….

    • Policja jest dla ludzi i po to by zapewnić ludziom bezpieczeństwo, ponieważ jest utrzymywana z naszych podatków. Nie jest po to by nas terroryzować i gnębić!

  3. Tylko , że na zachodzie policja Ci pomoże a w polsce to od razu patrzą , żeby mandat wlepić . Tak ich rząd uczy , mają być takimi grabiami pieniędzy do budżetu państwa

  4. Skoro wg nowej, pisowskiej nowomowy, kobieta w stopniu pułkownika to półkowniczka, to jak sie będzie nazywać kobieta "kapral" ?"

    Albo kobieta 'anonim’ ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here