Odcinkowy pomiar prędkości w Nowej Dębie

41
Fot. ilustracyjne

Do końca miesiąca powinien zakończyć się montaż systemu odcinkowego pomiaru prędkości w Nowej Dębie. Jak poinformował nas rzecznik prasowy Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego, termin uruchomienia instalacji nie jest jeszcze znany.

Pierwsze sygnały o montażu w naszym mieście odcinkowego pomiaru prędkości pojawiły się już w 2021 roku. Informowaliśmy wówczas na InfoNowaDeba.pl o ogłoszeniu przez GITD przetargu na dostawę i montaż urządzeń na terenie kraju. >>Tutaj<<

W przypadku Nowej Dęby system zostanie zamontowany na drodze krajowej nr 9. Monitorowany będzie odcinek Ks. Henryka Łagockiego 113 – Korczaka 16.

-Urządzenie służące do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów w Nowej Dębie monitorowało będzie 1800 metrów drogi krajowej nr 9. Początek odcinka pomiarowego znajduje się w punkcie: 50.422215;21.752827, natomiast koniec 50.438437;21.750461. Na wskazanym odcinku obecnie obowiązuje dopuszczalna prędkość 50 km/h. Montaż urządzenia powinien zakończyć się jeszcze w sierpniu. Dokładny termin uruchomienia nie jest jeszcze znany – informuje rzecznik prasowy GITD.

 

41 KOMENTARZE

  • nie, bo tam jest ograniczenie na pewnym odcinku do 70 km/h a takie pomiary ustawiają tylko na odcinkach o ograniczeniu stałym, równym 50 km/h

  • Racja, jak już cała Dębe wziasc na odcinkowy pomiar. Zjeżdżając
   z wiaduktu już jest teren zabudowany a tiry już jada jak chcą.

  • Cuda dzieją się przy szkole nr 3 jak kierowcy ciężarówek jadących od miasta gnają bez wyobraźni w rejonie szkoły grubo przekraczając prędkość. Zapominając, ze takiego kolosa w miejscu nie zatrzyma w razie sytuacji podbramkowej.

  • A wszyscy RTA jeżdżą 50km na 70tce i jak tu nie wyprzedzać takiego „dziada”. Może przepisów nie znają i nie wiedzą ile mają jechać. Jak fotoradar to trzeba jechać 30km/h bo może licznik przekłamuje i już pełne gacie. Druga sprawa jest taka że jadąc z Tbg do Rzeszowa po drodze jest 3 fotoradary i 2 pomiary odcinkowe. Na 75km 5 sztuk. Czyli co 25km. Fajnie co nie? Zarobią na siebie miliony.

 1. A ja proponuję kamery na przejściach dla pieszych, a także zwrócenie uwagi na jednoślady przejeżdżające przez ,,zebrę”. Pieszy nawet głowy nie skręci i się nie obejrzy, tylko prosto pod koła. Nie wspomnę już o przejściu dla pieszych przy lasku na ul.Rzeszowskiej. oczy dookoła głowy i to mało.
  Przepisy przepisami… Ale już bez przesady!

 2. Ten pomiar powinien być od wiaduktu do stadionu w Nowej Dębie tam strach iść na piechotę ale oni zrobią radar lub pomiar jak ktoś zginie tam , bez sensu w tym miejscu co piszą strata pieniędzy.

 3. W Dębie stawiają bo to pewno załatwił Pan Sudoł . Jakby załatwił Pan Warchoł to moze i pomiar odbywał by się już od wiaduktu .

 4. Dwa punkty powinny byc, jeden od wiaduktu do urzedu lub nawet do ronda a drugi od korczaka pod stacje kontroli. Jeden to za malo. A tiry gonia jak po….e przez Debe i w Majdanie tez powinien byc od cyrkla do szkoly na podlasku.

 5. Jak PiS nadal będzie rządził to na każdym roku będziecie mieć kamerę , w telefonie pegazusa i za kazdym zakrętem policjant z suszarką i tylko będziecie płacic na te tłuste koty . Będziecie ryż wpierniczać i wychwalać naczelnika

 6. Ryży nie podpinaj tunelu w Świnoujściu pod Pisiorów bo tam się perfidnie podpięli a w sfinansowała go głównie UE i samorząd nie z PIS.

 7. Masakra pomiarowy w miejscu gdzie nie ma nawet jak szybciej pojechać, rondo i co chwilę pasy, geniusz to wymyślił, w momencie gdzie na pasach przy szkole w Dębie wsi tiry ledwo hamują.

 8. Chyży Ruj – z tych inwestycji co wymyśliłeś a w szczególności z przekopu mierzei i tego płotu na granicy to się cały świat śmieje

  • No jak mogłeś to zrobić anonimowi puk puku ? Przecież to on ma tutaj etat pępka świata… Co prawda samozwańczy, ale zawsze…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here