Policjanci odwiedzili uczestników półkolonii w Nowej Dębie

9

W miniony weekend, zakończył się zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwali policjanci ruchu drogowego, których wspierali funkcjonariusze innych pionów. W takcie ferii mundurowi odwiedzali półkolonie z dziećmi i młodzieżą. Tematyka spotkania obejmowała szeroko rozumiane bezpieczeństwo, zarówno w szkole, w domu, jak i na drodze.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowej Dębie podczas ferii zimowych, odwiedzili uczestników półkolonii. Spotkanie odbyło się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz wpływu elementów odblaskowych na poprawę naszej widoczności, a co za tym idzie, także bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również o konieczności jazdy w fotelikach z zapiętymi pasami.

Mundurowi, omówili również zasady bezpiecznego korzystania z internetu podczas wolnych chwil na feriach zimowych, ale i nie tylko. W czasie rozmowy przestrzegali przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywaniem swoich danych osobowych czy zdjęć ze swoim wizerunkiem. Mówili o zasadach, którymi powinny kierować się młodzi ludzie korzystający z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych. Policjanci starali się przekazać dzieciom, że nikt w internecie nie jest anonimowy. Wyjaśniali jak uchronić się przed staniem się ofiarą i gdzie szukać pomocy. Nie zabrakło także rad jak reagować na agresję słowną w sieci oraz jak chronić się przed tego typu zjawiskami.

Dzieci obejrzały z bliska elementy policyjnego wyposażenia i dowiedziały się, jak mają chronić się przed atakiem agresywnych psów. Policjanci pokazywali, także jak przyjąć postawę „żółwia”, by uniknąć pogryzienia. Przypomnieli najmłodszym o numerze alarmowym i omówili sytuacje, w jakich należy z niego korzystać. Dzieci podczas wizyty stróżów prawa, wykazywały duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami.

Pomimo tak poważnych i istotnych tematów spotkanie przebiegło w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Podczas dwutygodniowego zimowego odpoczynku dzieci i młodzieży, policjanci odwiedzili 7 placówek- półkolonii organizowanych na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego.

9 KOMENTARZE

  • Kiedy chodziłem do podstawówki to były spotkania z policjantami i to było fajne. Plus raz na jakiś czas puszczana kaseta, by nieznajomych nie wpuszczać do domu będąc dzieckiem :)

  • Co Ci ta Religia przeszkadza ….????? Gdybyś zapytał Araba czy może skończyć z tym dywanem zapewne były by Twe słowa Ostatnimi Pomyśl to Nie Boli

  • Pysio, oni traktują swoją religię poważnie, a w Europie znaczna większość ludzi jedynie na pokaz, więc po co te pozy?

 1. Zamiast religii powinno się uczyć dzieciaków jak przeżyć na drodze. Byłoby o wiele mniej wypadków.

  Ale ksiondz straciłby wtedy zarobek na pogrzebach….

  • A z tych pieniędzy musi utrzymać i siebie i biskupa i gosposię i….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here