Stan wyjątkowy na granicy. Polscy żołnierze zmierzają na wschód kraju na największe od lat ćwiczenia!

9

– Zdolności Sił Zbrojnych RP do szybkiego przerzutu są kluczowe. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna jedne z największych ćwiczeń od lat. Żołnierze przemieszczają się właśnie z zachodu na wschodnie poligony – poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

W ćwiczeniu będzie brało udział około 4000 żołnierzy oraz prawie 1000 jednostek sprzętu wojskowego z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostek bezpośrednio podległych. Pierwsza faza ćwiczenia obejmuje przemieszczenie transportu kołowego na Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie z wykorzystaniem dróg publicznych.

9 KOMENTARZE

    • Anonim razem z kurami wstał, i na tym forum pierwszy zagdakał… A że Poranek był wspaniały, inteligencją błysnął cały….

  1. Witamy w Nowej debie ale nic nie mamy dla was do zaoferowania zadnych imprez i atrakcji bo deba to wiocha LAS LAS LAS takie transporty to w latach 80 przyjzdzaly i suchary rzucali byla frajda ktos to pamieta..

    • Pamiętam, rzucali suchary z towarowych wagonów, świat poszedł do przodu i teraz jadą wagonami pasażerskimi. A bida była taka, że dzieciaki na suchary się rzucały. Teraz w każdym sklepie 50 rodzajów ciastek. A suchara nikt do ust nie weźmie, zresztą dawno już ich nie widziałem.

  2. N.Deba to milutkie miasteczko a nie miescina. Fajniej niz z sucharami bylo jak zolnierze maszerowali ze spiewem z poligonu do miejskiej lazni. Kto wie gdzie byla laznia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here