„Trzeźwy Poranek” – podsumowanie działań na terenie powiatu tarnobrzeskiego

11

Policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli na terenie powiatu tarnobrzeskiego, w ramach wczorajszych działań „Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 700 kierowców.

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili wczoraj od rana działania pn. „Trzeźwy  poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 727 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 3 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

 • Wczoraj po godz. 8,  na ul. Łagockiego w Nowej Dębie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla movano. Okazało się, że 36-letni mężczyzna był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 0,52 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkanie Majdanu Królewskiego stracił prawo jazdy. Teraz o jego losie będzie decydował sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

11 KOMENTARZE

 1. Wystarczyło użyć wykrywaczy syropu na kaszel a mieliby kilkudziesięciu zatrzymanych. Czyżby po zmianie władzy policja nie musi wyrabiać norm zatrzymanych nietrzeźwych kierowców?
  Sprawa jest bardzo podejrzana i niepokojąca. Co na to budżet województwa podkarpackiego?

 2. ogólnie, to ta kontrola była źle przeprowadzona.
  Policjant nie przedstawił się nawet z imienia i nazwiska, nie podał stopnia, podał tylko swoją jednostkę.
  Nie powiedział przyczyny „dmuchania”, bo nie istnieje coś takiego jak rutynowa kontrola trzeźwości.
  Gdybym był jedyny, to bym się z nim kłócił, ale za mną jak i przede mną było z 20 samochodów jadących do pracy.

  • Może i nie istnieje coś takiego rutynowa kontrola trzeźwości dlatego nie powiedział ci o przyczynie dmuchania w ,,balon,, i dobrze zrobił.
   Łapać pijaków i wczorajszych na drogach.

  • nie mówię że jestem przeciw łapaniu morderców drogowych, ale zasady to zasady

  • Policjantów obowiązują konkretne procedury w tym wypadku kolega dochował wszystkich, interwencję przeprowadził wręcz wzorowo co potwierdza uznanie przełożony i kolegów. Sytuacja wygląda w ten sposób ” .. podejmujący interwencje nie jest obowiązany informowania o niczym podejrzanego gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie że ten jest burakiem ( zapis ten dotyczy również pastuchów, batów, oraz pozostałej buraczanki RKL ) „.

 3. Z tego co wiem to pisiory wprowadziły kilka lat temu nowelizację do ustawy o ruchu drogowym legalizując łapanki na drogach i dmuchanie przypadkowych kierowców. Także niestety jest to legalne.
  Tajemnicą poliszynela jest, że prawdziwym celem tych łapanek nie jest trzeźwość kierowców. Gdyby tak było alkomaty byłyby dostępne na każdym komisariacie. Proponuję przejść się na pierwszy lepszy komisariat i zapytać czy można sprawdzić swój stan trzeźwości bo nie masz pewności czy możesz wsiąść za kółko. Prawdopodobnie każdy zostanie pogoniony do domu, żeby głowy nie zawracał.
  Sam kiedyś spróbowałem to wiem co mówię. Na szczęście jest circle k w Majdanie to można skorzystać za opłatą.
  Kiedyś potrafili robić łapanki rano tak, że ludzie spóźniali się do pracy. I co im kto zrobi? Przykład arogancji idzie przecież z samej góry..

  • Ale pierdolisz. Bez problemu ci sprawdzą trzeźwość na komisariatach. Czytając takie pierdolenie zastanawiam się czy ktoś kto to pisze sam nie jeździ pijany. Powinny być takie kontrolę częściej bo mamy pełno takich pijanych idiotow na drogach. Co ci to przeszkadza jak jesteś trzeźwy?

 4. Wszystkim mieszkańcom Nowej Dęby składam najbardziej szczere kondolencje z powodu wybrania Ordona na burmiszcza

  Skoro wieś tak zadecydowała to nikt nie ma prawa powiedzieć że N.D. to miasto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here