„Zanocuj w lesie” – Nadleśnictwo Nowa Dęba zaprasza!

13

Nadleśnictwo Nowa Dęba przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru
 2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać.

Miejsce na ognisko:   N 50°23`12,87„, E 21°39`50,82„

Miejsce postoju:         N 50°24`01,00„, E 21°39`42,36„

Mapa terenu objętego programem: tutaj

 1. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
 2. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce#
 3. informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu – informacje u Koordynatora Programu.
 4. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin i nadleśnictwa. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! – informacje w urzędach gmin lub u Koordynatora Programu w nadleśnictwie.
 5. jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link] oraz przesłanie go na adres [aleksander.holodniak@lublin.lasy.gov.pl] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Aleksander Hołodnia tel: 666045746

13 KOMENTARZE

  • Pany w dworkach, a rumburaki w lesie. Zmiany dla panów na lepsze. Właśnie tak wciska się mit obcowania z przyrodą. Nowy wał wita.

 1. Miałem Nadzieje że MANTA po długiej przerwie od Nurkowania da Przykład jak w innych regionach Polski i posprząta Zalew . Ale Jestem Zawiedziony Oni Tylko w Czystej Wodzie Dają Radę ….

  • To raczej teren rybaków jest a nie Manty Oni z zalewu korzystają nagminnie ..A może bys tak zaproponował burmistrzowi by te ruderę co to kiedyś knajpa była posprzątał, bo stoi tam i straszy chyba już z 10 lat albo dłużej .

 2. Kurr..wa mieszkania plus lepiej samemu zakasac rekawy poswiecac rodzine i zapierd….ac za granica zanim sie tego doczekasz od naszego sprzedawczyka kondona burmiastrza bo o to mi chodzi mieszczanstwo do lasu plus hehe

 3. Tak ludziska pomalutku przyzwyczajajcie się do myśli o spaniu w lesie, bo w życiu nie ma przypadków..Są tacy co bardziej niż my potrzebują naszych mieszkań i domów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here