Próbne matury w Nowej Dębie

19

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie przystąpili do próbnych matur. I choć te egzaminy w tym roku nie są obowiązkowe, z całej grupy 41 uczniów, znaczna większość postanowiła się sprawdzić.

– Egzaminy próbne odbywają się w hali sportowej z zachowaniem co najmniej 1,5- metrowego dystansu, a przy wejściu do sali egzaminacyjnej uczniowie dezynfekują dłonie – zapewnia dyrektor szkoły Iwona Strojek. – Obowiązują   też maseczki ochronne.

Próbne matury rozpoczęły się 3 marca. Tego dnia  uczniowie klas IV przystąpili do próbnego egzaminu maturalnego z pierwszego przedmiotu obowiązkowego – języka polskiego. Kolejno były: matematyka (4 marca), język angielski na poziomie podstawowym (5 marca), język angielski na poziomie rozszerzonym (8 marca) i język niemiecki na poziomie podstawowym (8 marca).

Przed maturzystami jeszcze egzaminy z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym (10 marca), historia rozszerzonej (15 marca) oraz rozszerzonej geografii (16 marca).

Do tej pory rekordy zainteresowania biły egzaminy z języka polskiego, do których podeszło 31 uczniów i z matematyki, które odbyły się przy 29-osobowej frekwencji.

W Zespole Szkół nr 1, czyli w popularnym „ogólniaku”, próbnych matur nie ma, ponieważ w tym roku szkolnym zabrakło rocznika maturzystów.

/Powiat

19 KOMENTARZE

  1. Szokujące ale mam pytanie, bo od wielu lat mieszkam poza Nową Dębą. Ponad 20 lat temu kończyłem ogólniak i było zdaje się 5 klas maturalnych coś koło 160 osób, a teraz nie ma ani jednej klasy???

  2. o toto i fałszywców co czarnego po rękach całuą co niedzielę a tobie nóż w plecy wbijają z fałszywym uśmieszkiem

    • Makaryna i Radković, kończcie tę zero-siódemkę i spać. Nie trzeba trzymać z czarnymi, żeby uważać was za przygłupów. Zresztą Rzemyczek u starostowego sandała to wasza ekipa, więc co tak nagle jedziecie po czarnych? Czarni z Gorzyc przestali wam polewać i bitka jak u żuli na górce o resztówkę porzeczki na dnie flakonu?

    • To jeszcze nie koniec. Zetenpę ciągnie przez cały weekend. Jeszcze Wiesio z susłowym bucem mają ostatnio smutasa, więc się robi niezłe towarzystwo. Na szczęście mieszkanie, w którym mają ładować, nie znajduje się w budynku żadnej szkoły. To by już było karygodne, a były takie przypadki w kraju.

  3. Wiesiek, chłopie zapukaj do WOGu. Gromadziński zapowiedział wczoraj na Defence24 budowę koszar. Jesteś z administracji, wojsko dostałoby doświadczonego gościa, nie będziesz musiał ręczyć za przedemerytalne Barburki w mrocznym zasępieniu. Zrobisz miejsce nowym czasom, sam do nich wchodząc w wiele lepszym niż dotąd stylu. Co ci innego zostało – iść z matołami od susła na samo dno? Człowieku, ostatni moment.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here