UNIDEZ wspiera Zespół Szkół nr 2

16

Po raz kolejny UNIDEZ Sp. z o. o. z Nowej Dęby  udzielił  cennego wsparcia Zespołowi Szkół nr 2. Tym razem firma doposażyła  szkolną pracownię automatyki o urządzenia niezbędne do kształcenia przyszłych automatyków. Są to min:  nowe przekaźniki, styczniki, czujniki, elektrozawory rozdzielające, reduktory temperatury, przetworniki i czujniki temperatury oraz przetwornik ciśnienia i siłownik  pneumatyczny – wszystko warte 10 tysięcy złotych.

UNIDEZ to firma specjalizując się główne w cięciu laserowym, wykrawaniu, gięciu, gratowaniu, śrutowaniu, spawaniu i montażu elementów, głównie ze stali nierdzewnej i stali czarnej. Firma oferuje kompleksowe usługi związane z wyposażeniem zakładów produkcyjnych w konstrukcje stalowe, specjalizuje się również w projektowaniu, produkcji oraz montażu różnego rodzaju komponentów stalowych wspomagających linie technologiczne ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu spożywczego.

Współpraca UNIDEZU z Zespołem Szkół nr 2 w Nowej Dębie trwa od wielu lat i polega m. in. na  organizacji staży i zajęć praktycznych na terenie zakładu. W ramach praktyk zawodowych firma szkoli uczniów kształcących się na kierunku technik mechanik CNC. Jak podkreśla dyrektor szkoły Iwona Strojek, tego typu zajęcia pogłębiają i doskonalą umiejętności praktyczne przyszłych mechaników na różnych stanowiskach pracy. Dzięki współpracy z zakładem, zawsze  dbającym o wysoką jakość praktyk zawodowych,  uczniowie mają dostęp do najnowocześniejszego parku maszynowego,  poznają najnowsze rozwiązania technologiczne, poszerzają swoją wiedzę i umiejętności oraz zdobywają doświadczenie zawodowe niezbędne na rynku pracy.

Od kilku lat z nowoczesnego parku maszynowego firmy, korzystają także uczniowie kształcący się na kierunku technik automatyk, którzy na terenie zakładów odbywają  zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe.

UNIDEZ jest otwarty na potrzeby edukacyjne naszej szkoły. Wspiera nas, kiedy tego potrzebujemy – podkreśla Iwona Strojek. –  Pokazuje uczniom nowe rozwiązania technologiczne oraz wspomaga innowacyjne podejście do nauki zawodu.  Firma wskazuje możliwości rozwoju szkoły i doradza przy planowaniu  nowych kierunków kształcenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy, planujemy od nowego roku szkolnego kształcić w zawodzie-technik spawalnictwa – dodaje dyrektor szkoły dziękując zarządowi UNIDEZU za okazaną życzliwość i pomoc rzeczową.

16 KOMENTARZE

 1. Wielki król abdykował. Rycerze zwijają sztandary i w pośpiechu z powrotem przekuwają miecze na lemiesze. Nasłuchują skąd zawieje wiatr zmian. Nowa Deba wstrzymała oddech.

 2. Kolega nie odleciał. Zapewne chodzi mu o konkurs na stanowisko prezesa Dezamet S.A. w którym nie wystartował obecny prezes. Cały Dezamet wstrzymał oddech bo od wyboru nowego prezesa zależy przyszłość tego zakładu.

  • Te Anonim…. Sołtys musi umieć gnój rozrzucać… Tylko ty sie do tego nadajesz bo jako jedyny masz do tego kwalifikacje… A że sam pisałeś iż byłeś radnym, to i doświadczenie z ludźmi też się przyda…

  • @Stanisław Bober, cóżeś się tak przyssał do rozrzucania obornika/gnoju ?W każdym Twoim wpisie główny temat to gnój który każesz Anonimom rozrzucać.Czyżbyś z Krzuntki czy innego Pietropola pochodził i najlepsze co Ci może wychodzić to właśnie jego rozrzucanie po polu?Nie wstydź się ,babranie się w gnoju nie hańbi wszak robili to Twoi ojcowie,dziadowie,masz go jeszcze na gumiakach więc rób to i Ty!

  • Anonim, gdybyś znał swego ojca i matkę, to wiedziałbyś jakie jest twoje nazwisko. A tak, to albo cię znaleziono w kapuście, albo bocian przyniósł… A może tyś księdzowy jest ? No, ten nazwiska tez nie da… Pozostaje 'anonim’, a co za tym idzie, trzeba sie pogodzić żeś kmiotek… No i niestety ale dalej ten gnój będziesz musiał rozrzucać….

 3. Gdybys stanislawie bober cos wartal to bym ci podal nazwisko a tak z kims od gnoju nie bede wchodzil w komitywe ,stary bober ci prawde napisal ale watpie mendo bys z tego cos zrozumial

  • Prawda że boli jak się ktoś do ciebie przyp….doli… Wreszcie i ty poczułeś to samo co inni, gdy tak namiętnie po nich jedziesz jak po burej suce w każdym twoim wpisie… No, a teraz już się tak nie obrażaj i idź skończyć przed wieczorem to rozrzucanie gnoju. Kmiotku….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here