Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Nowej Dębie

0

W Nowej Dębie uroczyście obchodzono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 2 maja w południe na placu mjra Jana Gryczmana miały miejsce tradycyjne uroczystości podniesienia flagi państwowej na maszt. Flagę podnieśli żołnierze pocztu flagowego z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba im. płka Jana Szypowskiego „Leśnika”.

Flagę podniesiono przy czterech zwrotkach Mazurka Dąbrowskiego, odegranych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą pod buławą kapelmistrz Joanny Dryki. Dodać należy, że orkiestra wystąpiła w nowym umundurowaniu, na którym znalazł się herb gminy i logo Chmielowa.

Po wciągnięciu flagi na maszt przedstawiciele społeczności lokalnej – wiceburmistrz Leszek Mirowski, radny Tomasz Kopeć i przewodniczący Rady Seniorów Stanisław Hałka – złożyli wieniec pod Pomnikiem Niepodległości, z szarfą, na której znalazł się napis przypominający 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Liczymy, że kolejne uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się już bez obostrzeń pandemicznych i z licznym udziałem mieszkańców miasta i gminy Nowa Dęba.

UMiG
Foto: M. Kupiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here