Zakończono remont schodów do domu kultury. Kosztowały ćwierć miliona złotych!

60

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy, w dniu dzisiejszym zakończył się remont schodów i tarasu oraz budowa podjazdu przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Nowej Dębie. 

W ramach prac wykonano na nowo schody zewnętrzne z bloków betonowych, ułożono płyty na tarasie, wykonano murki tarasowe i wykończono je tynkiem, zrobiono fundamenty i odwodnienie tarasu oraz dostosowano balustrady do nowego rozwiązania. Dodatkowo od strony ulicy Krasickiego wykonano pochylnię dla osób niepełnosprawnych w postaci czterech płaszczyzn ruchu i spoczników wykonanych z płyt tarasowych, murków żelbetowych wykończonych tynkiem oraz balustrad pochylni. Warto dodać, że na remont schodów zewnętrznych i tarasu oraz budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy SOK Gmina Nowa Dęba pozyskała 137 tys. zł dotacji z programu „Infrastruktura domów kultury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy całkowitej wartości zadania nieco ponad 250 tys. zł.

Zdjęcia i tekst: UMiG

60 KOMENTARZE

 1. Zydze się łza w oku kręci jak na to patrzy. Kiedyś to były odbiory. Uczciwy wykonawca, uczciwy inspektor, uczciwy burmistrz. Te 250 tysięcy to marna kopia tamtych milionowych inwestycji. Ja mam pytanko. Kiedy pierwszy remont gwarancyjny? Przed czy po zimie?

 2. Podobno przy okazji zacznie znowu działać oświetlenie przygruntowe placu im. Gryczmana na które poszło sporo kasy z kieszeni podatników (patrz: mieszkańców)

 3. Ludzie ale wy wszystko krytykujecie zamiast się cieszyć nowymi schodami to ciśniecie po najgrubszej lini oporu , to ze kosztowały ćwierć miliona to co firma też musi zarobić na pracowników nie ma tak łatwo materiały tez kosztują wszystko idzie w górę ale oczywiście w tym państwie każdy ma jakiejś ale i to co dobre to jest dla was złe gardzę takimi ludźmi jeszcze te komentarze „okres gwarancyjny w zimie czy po” przecież to jest kpina lepiej wydać 250 tysięcy na schody niż dać burmistrzowi podwyżkę i tak dobrze rada młodych postąpiła żeby zaniżyć jego pensje do minimalnej. Brawo rada remont był zaplanowany i zostaw wykonany terwz następne inwestycje i niech miasto się rozwija wiadomo wszystko na raz nie da się zrobić pozdrawiam serdecznie czytających

  • Widzę, że masz krótką pamięć, więc przypomnę kilka kwestii.

   Poprzednie schody też swoje kosztowały, a jak większość mieszkańców pamięta dość szybko zaczęły się sypać. Ile minęło od oddania do pierwszych usterek w postaci odlatywania płytek? Miesiąc? A może mniej?

   Tutaj nie ma się z czego cieszyć, ponieważ na tak podstawową inwestycję pieniądze podatników poszły dwa razy w dość krótkim czasie. Rozumiem, gdyby nie wyszła jakaś architektoniczna nowinka, która miałaby dodać uroku miejscowości i byłaby zaawansowana i nie wszystko poszłoby po myśli architekta czy wykonawców, ale by dwukrotnie robić schody? Bez jaj, przecież to amatorka po całości.

   Co do głosów krytycznych są one uzasadnione ze względu na poprzednio wtopione w schody pieniądze i odstawioną wtedy fuszerkę i marnotrawstwo pieniędzy. Nie jest to pusta krytyka, która ma na celu komuś dopiec, a konstruktywna ocena sytuacji, ale rozumiem, że osobiście gwarantujesz własną osobą, że po miesiącu schody znowu się nie rozsypią, co? :)

   Gdyby za pierwszym razem zrobiono te schody w należyty sposób to nie byłoby sensu pchać w nie kolejnych pieniędzy i te można, by przeznaczyć na remont chodników, odświeżenie budynków czy zrobienie czegoś innego. Ludzie mają się cieszyć, że ich pieniądze są marnowane? Nie żartuj.

  • Nasze Firmy koncza robote i zaczynaja remont tej roboty, tak wiec pytanie jak najbardziej na miejscu

  • Jeżeli poprzednia firma poleciała w kulki to trzeba było to naprawić i jest, druga sprawa lepiej chodzić po starych rozwalonych schodach czy po nowych wyremontowanych? Poprawiło to bezpieczeństwo bo to jest najważniejsze a nie pieniądze

  • Jureki, wystarczy brać solidnych wykonawców i odpowiednio nadzorować pracę. To takie trudne? Im więcej kasy będzie szło na poprawianie fuszerek przy prostych pracach to będzie brakować pieniędzy na ważne rzeczy czy modernizację, a chyba nie o to chodzi, nie? Czy zarządzanie stanowi, aż taki problem dla władz gminy? Przy swoich domach też robią byle jak i totalną lipę czy stawiają na solidnosc? Żal patrzeć, gdy taki banał przerasta rządzących. Wstyd i kompromitacja jak z tym klopem i słupkami.

  • Ale oczywiście zgodzę się z tobą został wykonany remont żeby poprawić wcześniejszy syf to ze poprzednia firma poleciała w chuja to już przeszło do histori

 4. To moze teraz czas zająć sie zarośnietymi jezdniami wzdluz ulic np. 1 Maja, Jana Pawla.Niedlugo trawa po pas bedzie rosla wzdluz ulic.Wstyd !!!

 5. O tym kto jest winny że schody były źle zrobione napisane jest w raporcie komisji rewizyjnej który był przedstawiany na sesji przez radnego Marka Kopcia. Wskazano Ordona i Rzemienia. Minęło trochę czasu i ani Ordon ani Rziemien nie ponieśli odpowiedzialności, a Marek Kopeć który tak ich krytykował jest już po ich stronie.

  • Pewna osoba która również krytykowała zordona,również pracowała w innej spółce,podległej sołtysowi

  • @qqq Wystarczy zadać sobie pytanie i minimalnie podrążyć temat gdzie na dzień dzisiejszy pracuje małżonka radnego Marka K. i odpowiedź sama się nasunie.

 6. Czas zająć się zalewem. Wokół zalewu jest trawa po pas, w miejscach widokowych gdzie jest cztery ławki obok siebie nie ma ani jednego kosza na śmieci, ludzie przynoszą z domu worki na śmieci i wieszaja na oparciach, żeby nie zostawiać syfu na ziemi, przy każdej ławce powinno byc wygrabione z niedopalków co najmniej raz w tygodniu a nie przejście z dmuchawą i zepchnięcie wszystkiego w trawę obok. Palisady drewniane zgnite przewracają się, ławek w sezonie jest za mało, długo by sie można rozpisywać jak marnowany jest wizerunek zalewu.

  • Szukają takich ludzi do takich prac, ale za za takie pieniądze elektorat PiS (500+) robił nie będzie. Alko ludzie z ławki tym bardziej. Mpgik to pracujące pociotki w większości, nie ujmując ludziom którzy chcą pracować lub mają odrobkę, mają to gdzieś (na przerwę o 10 z terenów, i o 13 na fajrant). Dlatego mamy tak zwaną betonozę na plantach bo wycięte dęby i żywopłoty nie trzeba przycinać. Problem jest we władzach mpgkim.

 7. to dobrze, że chociaż wycięto za wyspą te uschnięte i niebezpieczne wierzby! ale fakt jest faktem – zalew zaniedbany i tych koszów brak – koszą tylko jak jest Militariada

 8. Wspaniałe inwestycje za ciężkie pieniądze. Naprawdę wzorcowo spaprane. Można by nowele napisać lub serial nakręcić
  Za mniejsze badziewie ludzie mają wyroki a tu proszę wciąż można siedzieć na państwowych posadkach. Przecież tej fuszerki nie da się obrobić bez względu na sympatie polityczne.
  Toaleta Toi Toi w cenie kawalerki.. Cztery słupki najdroższe w galatyce… I te przepiękne schody..
  Nie to żebym się czepiał.. Ktoś to obroni bo być może ja czegoś nie wiem? Głęboko wierzę że mogę się mylić jacyś różni redaktorzyni mają informacje wyssane z palca.

 9. A ja proponuję tych co piszą te głupie komentarze worki , grabie i inny sprzęt i nad zalew posprzątać a nie grzać niepotrzebne stanowiska do roboty, i razem zabrać dzieci swoje i cudze i będzie sympatycznie i czysto gimnastyka wskazana, każdy chyba umie to zrobić.

  • To jest obowiązek przedstawicieli miasta i gminy, by dbać o tego typu sprawy, a nie postronnych mieszkańców.

  • Głupi to jest twój komentarz płacimy podatki z których pgkim wykonuje takie rzeczy więc mają obowiązek kości i dbać o ten teren jeśli tego nie robią to może warto wywalić prezesa i parę osób a takie rzeczy zlecić innej firmie bo nie ma sensu płacić za coś czego nie robią

 10. mam pomysl jak bedzie przysiega Terytorialnych trzeba zorganizowac ja inad zalewem i zaprosic wiecie kogo to pgkim sie zapci hehe

 11. czy scena będzie zmontowany na 4 kołki rozporowe 8 mm ?? proszę o odpowiedź ale tak naprawdę sie pytam bo patrzyłem i nie widziałem tam żadnych uchwytów mocujących ??

  • Scena sobie żyje swoim życiem. Czy to widział ktoś z możnowładców ? Co tam się dzieje ? Burmistrzu ! Toż to skandal !

  • Tak to jest, gdy Najważniejszy Zainteresowany zapomina o takich kwestiach, jak własna scena. Ale nie martwmy się! Weźmie mikrofon i będzie przemawiał z dachu. A dziury pod zadaszenie się wywierci.

 12. Manipulację informacjami opanowaliście szanowni „redaktorzy”portalu infonowadeba.pl do perfekcji.
  Gdyby kwota remontu schodów wymieniona byłaby w tysiącach złotych tj . dwieście tysięcy to zbytnio nie podziałałoby to na wyobraźnię czytających. A tak,ćwierć miliona, o tak, wydali miliona.A to już działa na wyobraźnię.Remont kosztował ĆWIERĆ MILIONA a nie skromne dwieście tysięcy złotych.

  • Czyli jeśli ktoś 1 mln zapisuje graficznie jako 1 mln, a nie 1 000 000, jest manipulatorem?

   Proszę sobie tak zapisywać miliardy i więcej w artykułach prasowych
   „Rząd przeznaczył dodatkowe 15 000 000 000 na walkę ze skutkami epidemii”

   Tak to „w druku” nie działa

 13. 250 000 czy ćwierć miliona to jeden pies. Każdy zapis działa na wyobraźnię zważywszy na fakt, że większość ludzi nigdy nie miała takiej sumy na żywo w rękach, więc nie pisz głupot.

  • Dobrze prawisz internauto @Kajzerki………większość nie widziała takich sum. Dlatego też celowe użycie słowa milion a nie tysiąc powoduje że czytający zrozumie iż nowodębscy włodarze szastają milionowymi kwotami podatników.
   Dla Was każdy tekst,wpis, inny niż szkalujący władze gminy będzie głupi i wściekle opluty.Koniec tematu,szkoda na Was mojego czasu.

  • Któś,

   Posłuchaj, nagłówek nie ma nic do rzeczy. 250 000 tysięcy to ćwierć miliona, więc informacje w nim zawarte są prawdziwe i nic tu nie zostało przekręcone, ściemnione czy zawyżone. Jakby w nagłówku widniało liczbowo 250 000 tysięcy to uznałbyś to za grosze? Daj spokój i nie bądź śmieszny.

   O jakim szkalowaniu piszesz? Zawalili robotę ze schodami? Zawalili. Wywalili drugi raz sporą sumę pieniędzy na remont fuszerki, który sami zlecili i wybrali do tego konkretnych ludzi? Tak, więc o co masz ból?

   Wiesz, gdyby we władzach gminy byli ludzie bez doświadczenia i odnowienie domu kultury i tych schodów byłoby ich pierwszym większym zadaniem to ja i pewnie wielu mieszkańców gminy byłoby wyrozumiałych ze względu na młody wiek i brak obycia i zwyczajnie ludzie pomyśleliby sobie „trochę się zgrzali, bywa, wyciągną wnioski na przyszłość”, ale tutaj przecież za całość odpowiadali ludzie, którzy w strukturach lokalnych działają od lat jak nie dekad, więc nie dziw się, że mieszkańcy miasta i gminy otwarcie mówią o tym bublu, pokazując swoje niezadowolenie. Doświadczonym ludziom, którzy są na stołkach od lat po prostu nie przystoi odstawiać tego typu fuszerek, ale tutaj można wymieniać i wymieniać: schody razy 2 w dość krótkim czasie, klop i słupki sławne na całą Polskę, sprawa oczyszczalni oraz zarośnięte miasto, gdzie nikt nawet palcem nie kiwnie, by coś z tym zrobić, by jakoś to wyglądało #Rurek. Myślisz, że ludzie tego nie widzą?

   Sam pomyśl. Remontujesz własny dom albo zmieniasz samochód i jak wtedy postąpisz? Zbadasz rynek, podpytasz znajomych i wybierzesz najlepszy możliwy wariant w przedziale cenowym do jakości czy kupisz byle co w ciemno bez wcześniejszego sprawdzenia, licząc, że może jakoś to będzie?

   Władza ma swoje przywileje, ale też obowiązki. Jeśli pieniądze podatników są marnowane raz za razem to nic dziwnego, że wpadki oceniają negatywnie, bo poza stratą kasy na remonty fuszerek, utracony zostaje czas na zajęcie się innymi zadaniami, plus zaczyna brakować pieniędzy na inne rzeczy, renowacje itp. To nie jest szkalowanie tylko konkretna ocena rzeczywistości.

   Zrobiliby schody dobrze za pierwszym razem, zatrudniając solidną firmę to nie byłoby tematu, rozumiesz? Kto ma ponosić odpowiedzialność za fuszerkę, którą serwują rządzący? Mieszkańcy? Nie dość, że za to płacą to jeszcze mieliby odpowiadać za nie swoje błędy? Daj spokój :)

 14. #Horr – masz rację z tym zalewem – nie dość że przy największych skupiskach ławeczek nie ma ani jednego kosza, to te ławki od strony torów kolejowych są totalnie zarośnięte. Siadasz i zamiast widoku na wodę – patrzysz na chaszcze i krzaki oraz latające wokoło komary. Tragedia – zrobić, wydać publiczną kasę a potem niech się rozwala i zarasta!

 15. Po przeczytaniu wielu sensownych komentarzy nasuwa się proste pytanie: kto zarządza naszym miastem od wielu , wielu lat ? Czy może są to fachowcy , ludzie z klasą , ludzie oddani miastu i jego mieszkańcom , a może to prości ludzie bez wyobraźni , dyletanci z wielkim ego, przekonani o swojej nieomylności ?

 16. Oj lasowiacka zawistna ciemnoto,jedynie co wam wychodzi to krytyka .Sasin zdefrałdował 70 baniek i nic mu nie zrobią, bo to PiSiorek.

  • wybołca piz,

   Wyobraź sobie, że budujesz dom albo remontujesz chodnik, który prowadzi z domu do bramki. Kupujesz materiały, zatrudniasz ekipę, ponosisz niemałe koszta, a finalnie wychodzi fuszerka i wyrzuciłeś pieniądze w błoto. Co byś zrobił w takim wypadku? Pochwalił wynajętych robotników czy zganił za zmarnowany czas, pieniądze materiały i fakt, że będziesz musiał ponieść dodatkowe koszta chcąc to poprawić? Włącz myślenie.

  • Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k… atak PiS-u, żeby go zabić – mówi na nagraniu Neumann. – I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k…, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego (znaczenia – red.) – dodaje. – Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach – stwierdza Neumann.

   Szef klubu PO zapewnia działaczy, że będzie stawał w obronie członków Platformy. – Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k…. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k…, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem – mówi.

   – Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k…, do końca życia. Jak jest poza, mam go w d…. Jak jest do wykorzystania, to wykorzystamy, jak nie, to nie. Tak samo Adamowicza, tak samo Karnowskiego i wszystkich innych. Tak samo. Dla mnie Platforma jest ważniejsza – stwierdza Neumann.

 17. Sluchajcie, moze ktos w koncu poruszy sprawę naszej kochanej strzelnicy, na ktorej niedlugo beda w niedzielę z armat strzelać!!!uzywaja coraz glosniejszej broni!
  Malo nam poligonu to jeszcze mamy dla elit strzelnice w mieście! Coraz glosniejszą!Wiem zawsze byla, ale wtrdy strzelano ze zwyklych kbks-ów!

  • Te 70 baniek Powinien oddac Budka z Marszalkiem Senatu bo to przez ich knowania Wybory sie nie odbyly, POtwierdzila to Malgoska

  • Wszystko przez te „zabójcze KOperty”. Przez platfusów straciliśmy 70 baniek, ale trzaśnięty i tak nie wygrał.

  • Koperciarz grodzki,

   Śmieszny typie jesteś z tymi kopertami :) Sprawa miała miejsce z jakieś dwie dekady temu i dziwnym trafem pis ją wyciągnął na światło dzienne całkiem przypadkowo kilka miesięcy temu, akurat przed wyborami, gdzie przez wiele lat wcześniej nikt tej sprawy nie podnosił do rangi problemu i w ogóle o niej nie mówił :) Śmieszne. Dlaczego wcześniej pisowcom to nie przeszkadzało? Pomyśl trochę. Trochę pogrzali tym w mediach, ale nawet nie dostanie wyroku w tej sprawie. Nie widzisz jak jesteś oszukiwany? Pisowczycy pokazują jakiś problem, ale nic z nim nie robią, wykorzystując go jedynie do gierki politycznej, by ludzie mówili, że peło jest złe :) Sami są źli, bo kreują coś na problem, a potem oczywiście żadnego wyroku, ani nic :) No, ale widocznie jesteś z tych dla którego liczą się słowa, a nie czyny, więc trwaj dalej w tej postawie.

   Wyobraź sobie, że jedziesz na urlop. Zdrowo myślący człowiek dokładnie przeanalizuje wszystkie możliwości, ustali konkretny budżet, okres wypoczynku oraz to na co będzie mógł sobie pozwolić w jego ramach, by mieć wszystko pod kontrolą i nie narazić się na niepotrzebne wydatki czy jakiekolwiek wpadki. Tak powinno wyglądać odpowiednie podejście.

   Oczywiście jeśli ktoś ma furę pieniądzorów to nie patrzy na tego typu rzeczy tylko jedzie gdzie chce i kiedy chce, bo ma świadomość, że na wszystko może sobie pozwolić, ale wynika ze statusu materialnego.

   A jak zachował się pis? Sasin zlecił wydrukowanie kart wyborczych w momencie, gdy termin wyborów nie był ostatecznie ustalony. Mam świadomość, że pis poprzez posiadanie większości w sejmie zachowuje się arogancko i nie patrzy na innych, nie analizuje sytuacji, bo wydaje im się, że wszystko mogą, ale jak widać kolejny raz banda amatorów dała się zaskoczyć własną bezmyślnością.

   Czy KO celowo odrzuciła pierwszy termin wyborów czy zrobiła to z pobudek piarowskich mając na ustach bezpieczeństwo obywateli z uwagi na koronkę, nie ma znaczenia, ponieważ druk kart tak czy tak powinien się odbyć dopiero po ostatecznym ustaleniu terminu. Sasin nie czekał na terminy tylko jak typowy pisowski arogant zrobił po swojemu i wtopił kasę.

   Całość sytuacji można porównać do Janusza, któremu wpadło trochę kasy i wydaje mu się, że jest panem życia z kilkoma tysiączkami w kieszeni. Nagle postanowił wybrać się na urlop bez planu. Gdy dociera na miejsce okazuje się, że wszystkie hotele, motele są zajęte i jedynym wolnym miejscem na nocleg jest najdroższy hotel w kurorcie do którego się udał, gdzie cena jest na tyle duża, że pochłonie jego wszystkie środki w ciągu kilku dni, co automatycznie poskutkuje brakiem kasy na inne wydatki, co oczywiście rozwścieczy janusza.

   Kto będzie winny takiemu stanu rzeczy? Hotel, bo ma wysokie ceny? Czy może całą winę ponosi wąsaty janusz, który wcześniej nie zaplanował całej sytuacji i pojechał chcąc zrobić coś na przysłowiową pałę? Można zwalać na hotel, ale wtedy wyjdzie się na głupka :)

  • A szumowski odda setki milionów, które zarobił na lewiznie za maseczki bez atestu i respiratory widmo? Dlaczego chcesz rozliczać tylko jednych? Z miejsca widać, że jesteś fanatykiem. Zero rzetelności. Tylko i wyłącznie podwójne standardy.

 18. Sasin zlecił wydrukowane kart, gdy termin wyborów nie był ostatecznie ustalony, więc to jego wina, że kasa poszła w błoto.

 19. Chyba nie zakończono, bo dyrektor ma wiercić jeszcze otwory na montaż sceny, o których zapomniał przy najnowszej przebudowie tarasu

  Ciekawe, jak bardzo „nieinwazyjną” metodę zastosuje. Ale co tam, że parę nowych płytek z kieszeni podatnika poszło w p…

 20. Już widać po deszczu białe zacieki na fugach płytek, co jest błędem technologicznym. Ponadto w ramach remontu nie zadaszono schodów, co jest kolejnym błędem użytkowym. Kto był inspektorem nadzoru ?.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here