100 mln zł na strefy aktywności w gminach

0

W styczniu 2018 r. ruszy nabór wniosków w ramach nowego rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności. O dofinansowanie będą mogły ubiegać się m.in. samorządy. Rząd liczy, że w całym kraju powstanie nawet 3 tys. obiektów.

„Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ruszy od 1 stycznia 2018 roku. Mają służyć dzieciom, rodzinom, młodzieży, seniorom” – powiedziała premier Beata Szydło, która w czwartek wraz z szefem resortu Witoldem Bańką przedstawiła projekt.

„To program skierowany do wszystkich pokoleń. Mamy nadzieję, że na tych placach zabaw będą spotykali się dziadkowie, dzieci i wnukowie. To będzie miejsce rekreacji i spotkań całych rodzin, gdzie będą spotykać się przyjaciele, a młodzież i osoby starsze będą spędzać czas. Po to robimy, ale także, by zadbać o zdrowie i kondycję Polaków” – dodała szefowa polskiego rządu.

Minister sportu i turystki Witold Bańka poinformował, że projekt budowy Otwartych Stref Aktywności zostanie uruchomiony 1 stycznia 2018 roku. W ciągu dwóch lat ma powstać ok. 3 tysięcy OS, a kwota przeznaczona na ich dofinansowanie wynosi 100 mln zł. Wielofunkcyjne i wielopokoleniowe Otwarte Strefy Aktywności mają być formą integracji lokalnych społeczności – powiedział minister Witold Bańka.

Obiekty będą budowane w dwóch wersjach – podstawowej, której koszt budowy będzie wynosił ok. 50 tys. zł, oraz rozszerzonej – za ok. 100 tys. zł. Najmniej zamożne gminy mogą ubiegać się nawet o 70 proc. dofinansowania z ministerstwa. Standardowe dofinansowanie będzie wynosić do 50 proc. – oznajmił Witold Bańka. Zapowiedział, że formuła starania się o takie dofinasowanie będzie uproszczona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here