1,5 mln dla powiatu tarnobrzeskiego

9

Półtora miliona złotych otrzymało Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. – Te pieniądze spadły nam jak z nieba – komentuje starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

Półtora roku temu starostwo złożyło wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony środowiska w Warszawie o pomoc w zagospodarowaniu budynku, który kupiło w Tarnobrzegu pod potrzeby oddziału dziennego psychiatrii. Takie oddziały dzienne już funkcjonują w Nowej Dębie i Kolbuszowej – bo taki teren obejmuje Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowej Dębie. Kolejnym krokiem jest właśnie Tarnobrzeg.

– Żeby uruchomić tę dzienną placówkę potrzebujemy około miliona złotych – mówi starosta Jerzy Sudoł. – Prace już ruszyły i liczymy na to, że wczesną wiosną, jeżeli nic nie zakłóci harmonogramu prac, otworzymy ten oddział.

Drugi obiekt, który był w tym samym wniosku do NFOŚ, to rezerwowe ujęcie wody dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Budynek na ten cel już jest, trzeba jednak go ocieplić i dostosować do nowych potrzeb oraz kupić zbiorniki na wodę.

Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu starało się także o pomoc finansową dla ośrodka, w którym schronienie znajdują ofiary przemocy, funkcjonującego w Gorzycach. – W tym obiekcie chcemy wybudować kotłownię, wymienić 40 okien i poprawić elewację zewnętrzną – wylicza Jerzy Sudoł. Starosta nie ukrywa, że liczy też na pomoc w realizacji tego remontu.

Miliony z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych popłynęły także do gmin w powiecie tarnobrzeskim. Gmina Nowa Dęba otrzymała 4 miliony zł. Pieniądze te zostaną wydane na renowację sieci kanalizacyjnej w strefie ekonomicznej.

Gmina Baranów Sandomierski otrzymała dofinansowanie z FIL na dwie inwestycje.

Pierwsza obejmuje przebudowę i rozbudowę budynku przedszkola w Woli Baranowskiej. Na tę inwestycję gmina otrzymała 1,1 miliona zł .

Drugie zadanie polegać będzie na termomodernizacji budynku Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim wraz z przebudową instalacji elektrycznej, sanitarnej i odgromowej. Wartość wsparcia z FIL to to 2 miliony zł.

9 KOMENTARZE

  1. Hahahha. Niepojęta sprawa. Starosta na rozpoczęciu roku szkolnego – bez maseczki i bez dostępu, z kobietą w mundurze to samo, zero przestrzegania zasad, ale teraz do zdjęcia pozuje w masce. Hahahhahahahaha. Czempionizm level hard. Ale zalłamanie, aż brak słów.

    • Sasin rusz trochę mózgiem kiedy zdjęcie było robione i jaka pora roku, zanim napiszesz pomyśl trochę…

  2. Kurwa, manna z nieba??!! Chyba oszaleje! Z naszych podatków które obecną władza spieniewierza na lewo i prawo kupując sobie wierność przydupasów i elektorat naiwnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here