BUDŻET POWIATU UCHWALONY

16
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Bez żadnych głosów sprzeciwu, przy jednym wstrzymującym  się,  w miniony czwartek, 12 stycznia, został uchwalony budżet powiatu tarnobrzeskiego na 2023 rok. Jak zapewnia starosta Jerzy Sudoł,  to dobry budżet.

– Otrzymaliśmy wsparcie ze strony rządu, w ramach Polskiego Ładu i Programu Rozwoju Dróg Lokalnych, za co muszę podziękować posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi, wiceministrowi infrastruktury Rafałowi Weberowi i wojewodzie Ewie Leniart. Dzięki temu ten powiat może się rozwijać – mówi starosta.

W tegorocznym budżecie dochody wynieść mają 79 milionów 901 tysięcy 744 złotych. Wydatki zaś wyliczono na kwotę 80 milionów 712 tysięcy i 38 złotych. Deficyt budżetowy zostanie pokryty dzięki nadwyżkom budżetowym z lat ubiegłych.

– Na ten rok przewidzieliśmy wiele ważnych inwestycji – zapowiada starosta Jerzy Sudoł mówiąc o planach. – Będziemy robić drogi w każdej z gmin, będziemy modernizować pałac w Grębowie, gdzie mieści się internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, będziemy pomagać szpitalowi, przeprowadzać modernizacje szkól.

Starosta nie ukrywa, że w tym nowym roku  ma też sporo obaw, które związane są przede wszystkim z wojną w Ukaranie, bo, jak mówi, nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy może się ona rozszerzyć na inne kraje. Kolejnym powodem do obaw jest powrót koronawirusa. – Na pewno uderza w nas też wzrost kosztów energii i kosztów codziennego utrzymania – przyznaje Jerzy Sudoł.

Źródło: Powiat

16 KOMENTARZE

  1. A co to Chmielowiec , Weber i Leniart ze swoich kont pieniądze wypłacili i dali powiatowi , że im tak dziękujecie ????? To ich piep….. obowiązek dać powiatowi pieniądze ukradzione samorządom w polskim ładzie

  2. Starosta kasę dostał i już jak Ci na górze wojną straszy , żeby ludzie żyli w strachu i na niego głosowali . Panie starosto , żeby się pan nie zdziwił

  3. A ile „przejada” Starostwo z tego budżetu? Bo przykładowo starostwo w Kolbuszowej 68% budżetu przeznacza na płace , ubezpieczenia itp. 6% idzie na inwestycje. Stąd moje pytanie o starostwo w Tbg. Czy jest sens trzymać to towarzycho , czy nie lepiej część uprawnień przekazać Gminom i Wojewodzie ?

  4. Od kąd PiS doszło do władzy to ludziom w tych starostwach popierniczyło się w głowach . Gdzie to podobne żeby starosta w Kolbuszowej lub w Tarnobrzegu zarabiał prawie 20 tys zł albo gdzie to podobne żeby wójtowie takich gmin jak Majdan Królewski , Baranów Sandomierski czy Grębów zarabiali po ok16 tys zl . W takiej gminie to góra dla takiego wójta te 6-7 tys. Ale do tego wszystkiego doprowadziła partia rządząca . Więc przemyście na kogo głosować jesienią

  5. Anonim , Tuska to już PiS-owcy 8 lat zamykają i zamknąć go nie mogą . W swoich ryjach są tylko mocni a jak ma przyjść co do czego to efekt mniej niż zero . Jakby byli tak sprawni jak się opisują to Tusk już by kończył odsiadywać przynajmniej 5-letni wyrok . Za rządów Pis policja potrafi tylko pojechać na sygnale do dziecka które zjadło bułkę za 33grosze , potrawi dzieci wywieść do lasu i też potrawią węgiel kraść . Powodzenia w ujęciu Tuska , może w tym 10-leciu im się uda hahaha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here